Artvin Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Artvin Merkez sonuçlarında Hayır %55,5 ile birinci, Evet %44,5 ile ikinci; fark 11,0 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 13,4 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 25'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Ballıüzüm Köyü (%95,5); Evet en güçlü Pırnallı Köyü (%88,8). Katılım %77,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Artvin Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Artvin Merkez, Artvin, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Artvin Merkez | Artvin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 9.813 | %55,5 | %50,2 | %42,1 | +13,4 |
| Evet | 7.863 | %44,5 | %49,8 | %57,9 | −13,4 |
Artvin Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 96 | 23.272 | 18.126 | %77,9 | 17.676 | 450 |
Artvin Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıllar Köyü | Hayır | %53,3 | %46,7 | %96,9 | 32 |
| Ahlat Köyü | Hayır | %50,0 | %50,0 | %90,8 | 65 |
| Alabalık Köyü | Evet | %39,2 | %60,8 | %81,8 | 99 |
| Aşağımaden Köyü | Evet | %41,2 | %58,8 | %80,2 | 368 |
| Bağcılar Köyü | Evet | %18,8 | %81,3 | %95,8 | 72 |
| Bakırköy | Hayır | %71,0 | %29,0 | %86,7 | 75 |
| Balcıoğlu Mahallesi | Hayır | %63,4 | %36,6 | %85,5 | 711 |
| Ballıüzüm Köyü | Hayır | %95,5 | %4,5 | %102,3 | 44 |
| Beşağıl Köyü | Hayır | %73,3 | %26,7 | %89,8 | 166 |
| Çamlık Mahallesi | Hayır | %60,7 | %39,3 | %78,9 | 2.390 |
| Çarşı Mahallesi | Hayır | %64,0 | %36,0 | %75,3 | 5.642 |
| Çayağzı Mahallesi | Evet | %48,9 | %51,1 | %71,1 | 1.738 |
| Çimenli Köyü | Evet | %38,8 | %61,3 | %80,2 | 101 |
| Dere Mahallesi | Hayır | %63,0 | %37,0 | %77,8 | 2.474 |
| Derinköy | Hayır | %90,0 | %10,0 | %96,8 | 31 |
| Dikmenli Köyü | Evet | %38,6 | %61,4 | %96,8 | 62 |
| Dokuzoğul Köyü | Hayır | %73,3 | %26,7 | %90,5 | 84 |
| Erenler Köyü | Hayır | %79,5 | %20,5 | %81,9 | 204 |
| Fıstıklı Köyü | Hayır | %70,7 | %29,3 | %91,2 | 91 |
| Hamamlı Köyü | Evet | %45,5 | %54,5 | %85,5 | 117 |
| Hızarlı Köyü | Evet | %41,9 | %58,1 | %80,0 | 95 |
| Kalburlu Köyü | Hayır | %62,2 | %37,8 | %86,5 | 52 |
| Köseler Köyü | Hayır | %50,0 | %50,0 | %87,0 | 23 |
| Okumuşlar Köyü | Evet | %33,3 | %66,7 | %62,5 | 16 |
| Ormanlı Köyü | Evet | %35,0 | %65,0 | %91,4 | 163 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %57,8 | %42,2 | %73,3 | 2.686 |
| Ortaköy | Evet | %20,7 | %79,3 | %83,9 | 980 |
| Oruçlu Köyü | Hayır | %89,3 | %10,7 | %92,1 | 63 |
| Pırnallı Köyü | Evet | %11,2 | %88,8 | %87,3 | 134 |
| Sakalar Köyü | Evet | %16,0 | %84,0 | %83,7 | 221 |
| Salkımlı Köyü | Hayır | %56,3 | %43,7 | %62,9 | 294 |
| Sarıbudak Köyü | Hayır | %74,3 | %25,7 | %82,6 | 132 |
| Seyitler Köyü | Evet | %47,9 | %52,1 | %81,2 | 1.072 |
| Sümbüllü Köyü | Evet | %49,2 | %50,8 | %81,8 | 77 |
| Şehitlik Köyü | Hayır | %65,7 | %34,3 | %86,5 | 333 |
| Taşlıca Köyü | Hayır | %65,6 | %34,4 | %82,8 | 116 |
| Tütüncüler Köyü | Evet | %22,4 | %77,6 | %87,9 | 232 |
| Varlık Köyü | Evet | %46,1 | %53,9 | %86,1 | 173 |
| Vezirköy | Hayır | %53,3 | %46,7 | %86,4 | 125 |
| Yanıklı Köyü | Evet | %11,8 | %88,2 | %83,5 | 369 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %55,1 | %44,9 | %73,4 | 1.133 |
| Yukarımaden Köyü | Hayır | %66,0 | %34,0 | %84,6 | 123 |
| Zeytinlik Köyü | Hayır | %80,0 | %20,0 | %72,3 | 94 |
İlgili sonuçlar