Çine 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çine sonuçlarında Hayır %67,0 ile birinci, Evet %33,0 ile ikinci; fark 34,1 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 24,9 puan üstünde. 76 mahalle ve köy arasından 60'ında Hayır önde. Hayır en güçlü Yeniköy (%97,5); Evet en güçlü Kirazderesi Köyü (%79,2). Katılım %90,5 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çine 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çine, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çine | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 24.361 | %67,0 | %64,2 | %42,1 | +24,9 |
| Evet | 11.982 | %33,0 | %35,8 | %57,9 | −24,9 |
Çine seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 154 | 41.191 | 37.271 | %90,5 | 36.343 | 928 |
Çine mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaova-Bekarlar Mahallesi | Hayır | %61,3 | %38,7 | %92,9 | 520 |
| Akçaova-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %67,4 | %32,6 | %90,6 | 709 |
| Akçaova-Çömlekci Mahallesi | Hayır | %70,8 | %29,2 | %95,3 | 129 |
| Akçaova-Hacımemişler Mahallesi | Hayır | %62,8 | %37,2 | %92,2 | 153 |
| Akçaova-Orta Mahallesi | Hayır | %65,2 | %34,8 | %90,5 | 600 |
| Akdam Köyü | Hayır | %54,7 | %45,3 | %90,4 | 83 |
| Alabayır Köyü | Evet | %49,6 | %50,4 | %91,2 | 514 |
| Altınabat Köyü | Hayır | %76,0 | %24,0 | %91,2 | 273 |
| Altınova Köyü | Hayır | %72,5 | %27,5 | %93,5 | 293 |
| Bağlarbaşı Köyü | Evet | %32,4 | %67,6 | %99,1 | 112 |
| Bahçearası Köyü | Evet | %39,9 | %60,1 | %90,0 | 471 |
| Bedirler Köyü | Hayır | %51,8 | %48,2 | %87,9 | 99 |
| Bereket Köyü | Evet | %31,4 | %68,6 | %94,2 | 312 |
| Bölüntü Köyü | Hayır | %67,5 | %32,5 | %95,7 | 257 |
| Bucak Köyü | Hayır | %65,8 | %34,2 | %90,5 | 169 |
| Camızağılı Köyü | Hayır | %77,1 | %22,9 | %88,7 | 506 |
| Cumalı Köyü | Hayır | %80,0 | %20,0 | %94,6 | 500 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %64,6 | %35,4 | %89,6 | 3.216 |
| Çaltı Köyü | Hayır | %68,8 | %31,2 | %94,7 | 894 |
| Çatak Köyü | Hayır | %55,6 | %44,4 | %92,4 | 170 |
| Çöğürlük Köyü | Hayır | %72,6 | %27,4 | %93,4 | 258 |
| Dereli Köyü | Hayır | %54,0 | %46,0 | %91,2 | 113 |
| Doğanyurt Köyü | Hayır | %74,5 | %25,5 | %89,8 | 431 |
| Dorumlar Köyü | Hayır | %69,8 | %30,2 | %92,7 | 193 |
| Dutluoluk Köyü | Hayır | %95,9 | %4,1 | %95,0 | 341 |
| Elderesi Köyü | Evet | %47,8 | %52,2 | %89,9 | 358 |
| Esentepe Köyü | Hayır | %65,6 | %34,4 | %95,6 | 206 |
| Eskiçine Köyü | Hayır | %74,2 | %25,8 | %90,5 | 651 |
| Evciler Köyü | Hayır | %73,8 | %26,2 | %93,0 | 1.710 |
| Gökyaka Köyü | Hayır | %53,3 | %46,7 | %92,4 | 631 |
| Hacıpaşalar Köyü | Hayır | %52,0 | %48,0 | %88,9 | 287 |
| Hallaçlar Köyü | Hayır | %53,7 | %46,3 | %93,2 | 263 |
| Hamitabat Mahallesi | Hayır | %69,1 | %30,9 | %86,9 | 3.881 |
| Hasanlar Köyü | Hayır | %73,0 | %27,0 | %91,7 | 109 |
| İbrahimkavağı Köyü | Evet | %31,3 | %68,7 | %94,3 | 405 |
| Kabalar Köyü | Hayır | %70,8 | %29,2 | %95,0 | 258 |
| Kabataş Köyü | Hayır | %76,7 | %23,3 | %86,7 | 415 |
| Kadılar Köyü | Hayır | %74,2 | %25,8 | %90,5 | 148 |
| Kahraman Köyü | Hayır | %79,3 | %20,7 | %92,7 | 913 |
| Karahayıt Köyü | Hayır | %61,3 | %38,7 | %93,1 | 231 |
| Karakollar Köyü | Hayır | %76,9 | %23,1 | %89,4 | 1.294 |
| Karanfiller Köyü | Evet | %45,1 | %54,9 | %90,2 | 102 |
| Karğı Köyü | Hayır | %75,2 | %24,8 | %93,2 | 337 |
| Kasar Köyü | Evet | %47,0 | %53,0 | %89,0 | 292 |
| Kavşıt Köyü | Hayır | %54,4 | %45,6 | %93,9 | 426 |
| Kırkışık Köyü | Evet | %41,8 | %58,2 | %92,8 | 207 |
| Kırksakallar Köyü | Hayır | %51,9 | %48,1 | %85,6 | 298 |
| Kızılgüney Köyü | Hayır | %65,6 | %34,4 | %98,4 | 63 |
| Kirazderesi Köyü | Evet | %20,8 | %79,2 | %97,0 | 134 |
| Kuruköy | Hayır | %70,8 | %29,2 | %92,6 | 745 |
| Mutaflar Köyü | Hayır | %66,3 | %33,8 | %86,1 | 861 |
| Ovacık Köyü | Hayır | %60,7 | %39,3 | %91,7 | 446 |
| Özeren Köyü | Hayır | %55,5 | %44,5 | %92,6 | 121 |
| Sağlık Köyü | Evet | %45,5 | %54,5 | %95,2 | 166 |
| Saraçlar Köyü | Hayır | %69,2 | %30,8 | %94,8 | 485 |
| Sarıköy | Hayır | %90,3 | %9,7 | %96,7 | 150 |
| Sarıoğlu Mahallesi | Hayır | %70,3 | %29,7 | %89,2 | 1.411 |
| Sarnıç Köyü | Evet | %29,7 | %70,3 | %93,5 | 216 |
| Seferler Köyü | Hayır | %72,6 | %27,4 | %90,2 | 593 |
| Soğancılar Mahallesi | Hayır | %67,4 | %32,6 | %88,8 | 1.978 |
| Soğukoluk Köyü | Hayır | %53,6 | %46,4 | %92,3 | 495 |
| Söğütçük Köyü | Evet | %48,7 | %51,3 | %97,5 | 120 |
| Subaşı Köyü | Evet | %48,3 | %51,7 | %96,9 | 229 |
| Şevketiye Mahallesi | Hayır | %74,9 | %25,1 | %86,6 | 2.560 |
| Taşoluk Köyü | Evet | %28,8 | %71,2 | %101,8 | 55 |
| Tatarmemişler Köyü | Evet | %49,3 | %50,7 | %81,0 | 258 |
| Tepeköy | Hayır | %72,0 | %28,0 | %91,7 | 180 |
| Topçam Köyü | Hayır | %54,9 | %45,1 | %85,6 | 578 |
| Umurköy | Hayır | %67,7 | %32,3 | %93,2 | 592 |
| Ünlüce Köyü | Hayır | %63,8 | %36,2 | %89,4 | 160 |
| Yağcılar Köyü | Hayır | %68,1 | %31,9 | %92,1 | 254 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %72,6 | %27,4 | %89,7 | 2.162 |
| Yeniköy | Hayır | %97,5 | %2,5 | %94,0 | 601 |
| Yeşilköy | Hayır | %75,2 | %24,8 | %92,2 | 167 |
| Yolboyu Köyü | Hayır | %80,7 | %19,3 | %93,3 | 505 |
| Yörükler Köyü | Hayır | %73,2 | %26,8 | %91,1 | 168 |
İlgili sonuçlar