Köşk 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Köşk sonuçlarında Evet %58,2 ile birinci, Hayır %41,8 ile ikinci; fark 16,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 0,4 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 22'sinde Evet önde. Evet en güçlü Gündoğan Köyü (%95,2); Hayır en güçlü Yavuzköy (%74,2). Katılım %89,0 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Köşk 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Köşk, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Köşk | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 9.878 | %58,2 | %35,8 | %57,9 | +0,4 |
| Hayır | 7.089 | %41,8 | %64,2 | %42,1 | −0,4 |
Köşk seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 19.593 | 17.428 | %89,0 | 16.967 | 461 |
Köşk mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahatlar Köyü | Evet | %70,7 | %29,3 | %84,5 | 400 |
| Akçaköy | Evet | %72,9 | %27,1 | %93,9 | 1.541 |
| Altıeylül Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %84,7 | 881 |
| Baklaköy | Evet | %71,1 | %28,9 | %92,4 | 223 |
| Başçayır Köyü | Evet | %61,8 | %38,2 | %92,8 | 1.192 |
| Beyköy | Hayır | %29,5 | %70,5 | %93,8 | 609 |
| Cumadere Köyü | Hayır | %44,4 | %55,6 | %96,3 | 161 |
| Cumayanı Köyü | Evet | %55,6 | %44,4 | %87,8 | 402 |
| Çarşı Mahallesi | Evet | %51,1 | %48,9 | %88,5 | 1.813 |
| Çiftlikköy | Evet | %65,9 | %34,1 | %93,3 | 1.276 |
| Gökkiriş Köyü | Evet | %65,1 | %34,9 | %86,9 | 595 |
| Gündoğan Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %98,8 | 84 |
| Güzelköy | Evet | %62,6 | %37,4 | %94,6 | 222 |
| Ilıdağ Köyü | Evet | %87,3 | %12,7 | %95,6 | 1.195 |
| Karatepe Köyü | Evet | %54,6 | %45,4 | %93,1 | 306 |
| Ketenyeri Köyü | Evet | %76,3 | %23,7 | %95,0 | 241 |
| Kıran Köyü | Evet | %56,8 | %43,2 | %88,7 | 488 |
| Kızılcaköy | Evet | %85,7 | %14,3 | %92,2 | 528 |
| Kızılcayer Köyü | Evet | %62,1 | %37,9 | %93,2 | 206 |
| Koçak Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %92,9 | 337 |
| Menteşeler Köyü | Evet | %68,8 | %31,2 | %95,6 | 204 |
| Mezeköy | Evet | %82,6 | %17,4 | %95,3 | 256 |
| Ovaköy | Hayır | %43,3 | %56,7 | %92,5 | 638 |
| Sarıçam Köyü | Evet | %67,0 | %33,0 | %89,3 | 450 |
| Serdaroğlu Mahallesi | Hayır | %38,6 | %61,4 | %77,0 | 2.081 |
| Soğukkuyu Mahallesi | Hayır | %39,7 | %60,3 | %81,4 | 2.099 |
| Uzundere Köyü | Evet | %76,6 | %23,4 | %91,6 | 547 |
| Yavuzköy | Hayır | %25,8 | %74,2 | %93,0 | 618 |
İlgili sonuçlar