Bayburt Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Bayburt Merkez sonuçlarında Evet %84,9 ile birinci, Hayır %15,1 ile ikinci; fark 69,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 27,0 puan üstünde. 141 mahalle ve köy arasından 136'sında Evet önde. Evet en güçlü Ağören Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Yeniköy (%96,3). Katılım %83,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayburt Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Bayburt Merkez, Bayburt, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Bayburt Merkez | Bayburt | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 26.701 | %84,9 | %85,1 | %57,9 | +27,0 |
| Hayır | 4.760 | %15,1 | %14,9 | %42,1 | −27,0 |
Bayburt Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 194 | 38.407 | 31.952 | %83,2 | 31.461 | 491 |
Bayburt Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adabaşı Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %95,8 | 334 |
| Ağören Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,6 | 114 |
| Akçakuzu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %86,8 | 53 |
| Akduran Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %88,9 | 72 |
| Aksaçlı Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %86,1 | 36 |
| Akşar-Esentepe Mahallesi | Evet | %76,5 | %23,5 | %80,1 | 216 |
| Akşar-Gültepe Mahallesi | Evet | %87,0 | %13,0 | %78,8 | 212 |
| Akşar-Kemertaş Mahallesi | Evet | %88,9 | %11,1 | %94,7 | 57 |
| Alapelit Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %90,9 | 187 |
| Alıçlık Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %89,6 | 67 |
| Ardıçgöze Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %100,0 | 35 |
| Armutlu Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %91,5 | 94 |
| Arpalı-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %65,8 | %34,2 | %84,8 | 1.007 |
| Arpalı-Çiçekli Mahallesi | Evet | %78,0 | %22,0 | %83,5 | 109 |
| Arpalı-Hürriyet Mahallesi | Evet | %61,0 | %39,0 | %79,1 | 277 |
| Arslandede Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %82,1 | 190 |
| Aşağıçimağıl Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %82,8 | 58 |
| Aşağıkışlak Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %87,9 | 33 |
| Aşağıpınarlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %85,0 | 20 |
| Aydıncık Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %90,1 | 71 |
| Balca Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %91,3 | 298 |
| Balkaynak Köyü | Evet | %55,1 | %44,9 | %92,5 | 53 |
| Ballıkaya Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %88,4 | 112 |
| Başçimağıl Köyü | Evet | %92,2 | %7,8 | %82,6 | 190 |
| Bayırtepe Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %87,4 | 95 |
| Bayraktar Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %90,3 | 247 |
| Buğdaylı Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %97,7 | 88 |
| Camiikebir Mahallesi | Evet | %73,1 | %26,9 | %73,2 | 280 |
| Çakırbağ Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %100,9 | 112 |
| Çalıdere Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %82,2 | 225 |
| Çamdere Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 56 |
| Çamlıkoz Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %88,7 | 151 |
| Çayırözü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,3 | 179 |
| Çayıryolu-Kutlubey Mahallesi | Evet | %56,2 | %43,8 | %76,8 | 194 |
| Çayıryolu-Şehit Mete Mahallesi | Evet | %67,4 | %32,6 | %80,2 | 182 |
| Çerçiköy | Evet | %92,5 | %7,5 | %98,1 | 54 |
| Çiğdemtepe Köyü | Evet | %72,5 | %27,5 | %84,3 | 235 |
| Çorak Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %96,1 | 76 |
| Dağçatı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,2 | 69 |
| Dağtarla Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %95,6 | 158 |
| Danişment Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %85,8 | 282 |
| Darıca Köyü | Evet | %95,9 | %4,1 | %95,5 | 178 |
| Değirmencik Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %93,6 | 141 |
| Demirışık Köyü | Hayır | %10,0 | %90,0 | %111,1 | 18 |
| Demirkaş Köyü | Evet | %95,4 | %4,6 | %82,8 | 157 |
| Dikmetaş Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %98,6 | 74 |
| Dövmekaya Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %88,1 | 67 |
| Erenli Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %93,8 | 243 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %81,0 | %19,0 | %75,5 | 2.317 |
| Gençosman Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %97,1 | 205 |
| Gençosman Mahallesi | Evet | %84,6 | %15,4 | %70,9 | 3.344 |
| Gezköy | Evet | %58,2 | %41,8 | %92,4 | 105 |
| Gökçeli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,0 | 33 |
| Gökler Köyü | Evet | %91,4 | %8,6 | %94,6 | 37 |
| Gökpınar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,3 | 30 |
| Göldere Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %84,6 | 52 |
| Göloba Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %82,0 | 50 |
| Güder Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 16 |
| Güllüce Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %94,4 | 72 |
| Gümüşsu Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %86,5 | 126 |
| Güneydere Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %86,8 | 91 |
| Güzelce Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %98,2 | 55 |
| Hacıoğlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %86,2 | 65 |
| Halfikale (kaleardı) Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %81,6 | 1.752 |
| Harmanözü Köyü | Hayır | %6,0 | %94,0 | %82,4 | 102 |
| Helvaköy | Evet | %97,1 | %2,9 | %90,7 | 193 |
| Heybetepe Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %85,6 | 90 |
| İğdir Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %101,9 | 54 |
| Kabaçayır Köyü | Evet | %76,6 | %23,4 | %85,8 | 197 |
| Kadızade Mahallesi | Evet | %82,5 | %17,5 | %83,0 | 634 |
| Karasakal Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %82,5 | 416 |
| Karlıca Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %100,0 | 53 |
| Karşıgeçit Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %95,5 | 133 |
| Kavacık Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %90,0 | 60 |
| Kavakyanı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %85,7 | 56 |
| Kıratlı Köyü | Hayır | %9,2 | %90,8 | %86,4 | 88 |
| Kırkpınar Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %86,6 | 336 |
| Kitre Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %86,0 | 129 |
| Koçbayır Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %95,2 | 83 |
| Konursu-Fatih Mahallesi | Evet | %96,7 | %3,3 | %95,0 | 478 |
| Konursu-Yavuz Mahallesi | Evet | %97,3 | %2,7 | %95,4 | 588 |
| Kopköy | Evet | %94,5 | %5,5 | %94,7 | 412 |
| Kopuz Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %89,6 | 77 |
| Kozluk Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %99,0 | 96 |
| Kurbanpınarı Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %102,0 | 50 |
| Kurugüney Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %76,9 | 39 |
| Maden Köyü | Evet | %68,6 | %31,4 | %80,8 | 146 |
| Manas Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %85,7 | 49 |
| Masat Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %90,2 | 604 |
| Mehmet Çelebi Mahallesi | Evet | %73,4 | %26,6 | %79,2 | 771 |
| Mutlu Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %91,9 | 396 |
| Nişantaşı Köyü | Evet | %88,0 | %12,0 | %89,5 | 220 |
| Ortaçimağıl Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 98 |
| Oruçbeyli Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %97,4 | 234 |
| Ozansu Köyü | Evet | %85,4 | %14,6 | %85,1 | 168 |
| Örence Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %85,9 | 510 |
| Pamuktaş Köyü | Evet | %96,3 | %3,8 | %90,0 | 90 |
| Pelitli Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %100,0 | 32 |
| Petekkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,9 | 33 |
| Polatlı Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %87,2 | 86 |
| Rüştüköy | Evet | %75,5 | %24,5 | %89,7 | 126 |
| Sakızlı Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %85,2 | 88 |
| Salkımsu Köyü | Evet | %82,4 | %17,6 | %90,2 | 82 |
| Sancaktepe Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %92,1 | 202 |
| Saraycık Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %90,6 | 117 |
| Sarıhan Köyü | Evet | %79,5 | %20,5 | %100,0 | 41 |
| Sarımeşe Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %94,1 | 135 |
| Seydiyakup Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,5 | 74 |
| Sığırcı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,7 | 75 |
| Sırakayalar Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %84,1 | 82 |
| Soğukgöze Köyü | Evet | %95,4 | %4,6 | %89,0 | 73 |
| Söğütlü Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %84,7 | 215 |
| Şeyhhayran Mahallesi | Evet | %72,1 | %27,9 | %78,7 | 719 |
| Şingah Mahallesi | Evet | %81,4 | %18,6 | %77,0 | 2.397 |
| Tahtköy | Evet | %98,7 | %1,3 | %88,4 | 172 |
| Taşburun Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %102,9 | 35 |
| Taşçılar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,0 | 87 |
| Taşkesen Köyü | Evet | %65,5 | %34,5 | %97,8 | 89 |
| Taşocağı Köyü | Evet | %91,2 | %8,8 | %88,7 | 221 |
| Tepetarla Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %88,9 | 27 |
| Tomlacık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,2 | 102 |
| Tuzcuzade Mahallesi | Evet | %75,3 | %24,7 | %70,6 | 2.385 |
| Uğrak Köyü | Evet | %83,9 | %16,1 | %81,2 | 250 |
| Uğurgeldi Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %89,2 | 74 |
| Uluçayır Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %94,1 | 102 |
| Uzungazi Mahallesi | Evet | %68,0 | %32,0 | %78,3 | 382 |
| Üzengili Köyü | Evet | %89,0 | %11,0 | %93,8 | 128 |
| Velişaban Mahallesi | Evet | %83,9 | %16,1 | %83,2 | 743 |
| Veysel Mahallesi | Evet | %86,1 | %13,9 | %88,2 | 645 |
| Yanıkçam Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %99,0 | 103 |
| Yaylalar Köyü | Hayır | %14,7 | %85,3 | %100,0 | 34 |
| Yaylapınar Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %93,4 | 243 |
| Yazyurdu Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %86,4 | 214 |
| Yedigöze Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,6 | 78 |
| Yeniköy | Hayır | %3,7 | %96,3 | %77,1 | 35 |
| Yerlice Köyü | Evet | %87,2 | %12,8 | %98,0 | 49 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %95,9 | %4,1 | %95,1 | 285 |
| Yolaltı Köyü | Evet | %90,7 | %9,3 | %89,5 | 228 |
| Yoncalı Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %99,1 | 218 |
| Yukarıkışlak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %85,4 | 41 |
| Zahit Mahallesi | Evet | %80,9 | %19,1 | %81,2 | 3.404 |
İlgili sonuçlar