Demirözü 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Demirözü sonuçlarında Evet %86,2 ile birinci, Hayır %13,8 ile ikinci; fark 72,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 28,4 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 31'inde Evet önde. Evet en güçlü Çimentepe Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Dikmetaş Köyü (%96,4). Katılım %90,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Demirözü 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Demirözü, Bayburt, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Demirözü | Bayburt | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.443 | %86,2 | %85,1 | %57,9 | +28,4 |
| Hayır | 709 | %13,8 | %14,9 | %42,1 | −28,4 |
Demirözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 5.775 | 5.211 | %90,2 | 5.152 | 59 |
Demirözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyaka Köyü | Evet | %75,4 | %24,6 | %94,2 | 69 |
| Bayrampaşa Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %87,7 | 81 |
| Beşpınar-Esenyurt Mahallesi | Evet | %80,9 | %19,1 | %87,9 | 198 |
| Beşpınar-Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %92,7 | %7,3 | %89,1 | 156 |
| Çağıllı Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %122,2 | 9 |
| Çakıröz Köyü | Evet | %78,7 | %21,3 | %90,9 | 99 |
| Çatalçeşme Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %95,5 | 111 |
| Çiftetaş Mahallesi | Evet | %98,9 | %1,1 | %94,7 | 95 |
| Çimentepe Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 50 |
| Damlıca Köyü | Hayır | %4,9 | %95,1 | %94,7 | 132 |
| Devetaşı Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %96,6 | 89 |
| Dikmetaş Köyü | Hayır | %3,6 | %96,4 | %90,2 | 153 |
| Elmalı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,2 | 111 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %67,2 | %32,8 | %76,7 | 615 |
| Eymür Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %91,8 | 122 |
| Gökçedere-Karşıyaka Mahallesi | Evet | %98,0 | %2,0 | %88,2 | 348 |
| Gökçedere-Pınarbaşı Mahallesi | Evet | %97,5 | %2,5 | %95,1 | 720 |
| Gökçedere-Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %99,8 | %0,2 | %97,1 | 478 |
| Güçlü Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %104,7 | 43 |
| Güneşli Mahallesi | Evet | %93,6 | %6,4 | %91,7 | 121 |
| Güvercindere Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %75,6 | 41 |
| Işıkova Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %94,6 | 56 |
| Kalecik Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %90,4 | 345 |
| Karayaşmak Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %97,6 | 42 |
| Kavaklı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %88,1 | 126 |
| Otlukbeli Köyü | Hayır | %9,8 | %90,2 | %85,4 | 48 |
| Petekli Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %100,0 | 82 |
| Pınarcık Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %90,2 | 61 |
| Serenli Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %89,4 | 142 |
| Şirin Mahallesi | Evet | %83,2 | %16,8 | %82,9 | 557 |
| Yakupabdal Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %94,8 | 174 |
| Yazıbaşı Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %91,4 | 163 |
| Yelpınar Köyü | Evet | %74,0 | %26,0 | %92,5 | 80 |
| Yukarıpınarlı Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %100,0 | 58 |
İlgili sonuçlar