Göynük 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Göynük sonuçlarında Evet %79,1 ile birinci, Hayır %20,9 ile ikinci; fark 58,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 21,2 puan üstünde. 72 mahalle ve köy arasından 71'inde Evet önde. Evet en güçlü Hisarözü Köyü (%98,6); Hayır en güçlü Kilciler Köyü (%52,4). Katılım %89,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Göynük 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Göynük, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Göynük | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.699 | %79,1 | %65,4 | %57,9 | +21,2 |
| Hayır | 2.298 | %20,9 | %34,6 | %42,1 | −21,2 |
Göynük seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 78 | 12.576 | 11.304 | %89,9 | 10.997 | 307 |
Göynük mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetbeyler Köyü | Evet | %67,7 | %32,3 | %88,6 | 202 |
| Akçaalan Köyü | Evet | %78,9 | %21,1 | %88,5 | 87 |
| Aksaklar Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %99,0 | 96 |
| Alanköy | Evet | %89,3 | %10,7 | %93,9 | 132 |
| Arıkçayırı Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %93,1 | 173 |
| Arızlar Köyü | Evet | %78,4 | %21,6 | %95,1 | 41 |
| Aşağıkınık Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %91,6 | 203 |
| Bayındır Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %92,3 | 196 |
| Bekirfakılar Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %94,6 | 130 |
| Boyacılar Köyü | Evet | %87,6 | %12,4 | %93,9 | 181 |
| Bozcaarmut Köyü | Evet | %90,4 | %9,6 | %96,1 | 77 |
| Bölücekova Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %88,5 | 174 |
| Bulanık Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %94,0 | 150 |
| Ceylanlı Köyü | Evet | %56,5 | %43,5 | %92,2 | 51 |
| Cuma Mahallesi | Evet | %52,6 | %47,4 | %85,1 | 261 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %93,8 | 130 |
| Çapar Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %90,5 | 21 |
| Çatacık Köyü | Evet | %78,0 | %22,0 | %99,0 | 98 |
| Çayköy | Evet | %75,8 | %24,2 | %95,5 | 134 |
| Çaylakköy | Evet | %88,7 | %11,3 | %92,8 | 152 |
| Çeşme Mahallesi | Evet | %58,5 | %41,5 | %81,6 | 479 |
| Çubukköy | Evet | %81,0 | %19,0 | %90,6 | 159 |
| Dağhacılar Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %97,4 | 77 |
| Dağşeyhleri Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %95,9 | 74 |
| Dedeler Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %93,2 | 382 |
| Değirmenözü Köyü | Evet | %66,3 | %33,7 | %93,2 | 117 |
| Demirhanlar Köyü | Evet | %82,2 | %17,8 | %92,5 | 133 |
| Ekinciler Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %94,2 | 190 |
| Gerişler Köyü | Evet | %83,8 | %16,2 | %90,9 | 209 |
| Gökçesaray Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %89,5 | 181 |
| Güneyçalıca Köyü | Evet | %85,6 | %14,4 | %87,9 | 132 |
| Gürpınar Köyü | Evet | %87,4 | %12,6 | %89,9 | 237 |
| Hacı Abdi Mahallesi | Evet | %66,3 | %33,7 | %82,4 | 500 |
| Hacımahmut Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %88,4 | 173 |
| Hasanlar Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %92,5 | 214 |
| Hilaller Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %92,9 | 70 |
| Himmetoğlu Köyü | Evet | %82,3 | %17,7 | %87,2 | 470 |
| Hisarözü Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %100,0 | 75 |
| İbrahimözü Köyü | Evet | %70,3 | %29,7 | %91,4 | 362 |
| Karaaliler Köyü | Evet | %83,6 | %16,4 | %96,9 | 65 |
| Karaardıç Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %93,0 | 227 |
| Karacalar Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %92,4 | 105 |
| Kaşıkçışeyhler Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %86,4 | 125 |
| Kayabaşı Köyü | Evet | %85,9 | %14,1 | %88,0 | 92 |
| Kayalıdere Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %92,7 | 124 |
| Kepkebir Mahallesi | Evet | %51,2 | %48,8 | %85,1 | 288 |
| Kılavuzlar Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %101,2 | 82 |
| Kızılkuyu Köyü | Evet | %80,6 | %19,4 | %89,6 | 230 |
| Kilciler Köyü | Hayır | %47,6 | %52,4 | %95,5 | 112 |
| Kozcağız Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %94,4 | 143 |
| Köybaşı Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %92,3 | 78 |
| Kumcuk Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %87,8 | 90 |
| Kuyupınar Köyü | Evet | %71,1 | %28,9 | %92,1 | 165 |
| Kürnüç Köyü | Evet | %90,2 | %9,8 | %88,0 | 50 |
| Memeceler Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %91,7 | 144 |
| Mustanlar Köyü | Evet | %89,0 | %11,0 | %88,8 | 125 |
| Narzanlar Köyü | Evet | %81,1 | %18,9 | %94,2 | 137 |
| Örencik Köyü | Evet | %83,0 | %17,0 | %90,9 | 252 |
| Pelitcik Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %91,4 | 35 |
| Sarıcalar Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %99,3 | 144 |
| Sarılar Köyü | Evet | %76,7 | %23,3 | %95,7 | 231 |
| Sofu Ali Mahallesi | Evet | %73,9 | %26,1 | %84,3 | 635 |
| Soğukçam Köyü | Evet | %79,6 | %20,4 | %98,0 | 51 |
| Susuz Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %94,3 | 176 |
| Sünnet Köyü | Evet | %77,9 | %22,1 | %79,1 | 158 |
| Tekirler Köyü | Evet | %71,9 | %28,1 | %89,2 | 74 |
| Tepebaşı Köyü | Evet | %68,8 | %31,3 | %94,4 | 125 |
| Umurlar Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %87,0 | 131 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %52,1 | %47,9 | %80,3 | 823 |
| Yeniköy | Evet | %86,9 | %13,1 | %96,1 | 180 |
| Yeşilyazı Köyü | Evet | %80,6 | %19,4 | %93,2 | 73 |
| Yukarıkınık Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %98,4 | 183 |
İlgili sonuçlar