Mudurnu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Mudurnu sonuçlarında Evet %63,1 ile birinci, Hayır %36,9 ile ikinci; fark 26,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 5,3 puan üstünde. 81 mahalle ve köy arasından 70'inde Evet önde. Evet en güçlü Sarpıncık Köyü (%97,8); Hayır en güçlü Dolayüz Köyü (%64,6). Katılım %90,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mudurnu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Mudurnu, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Mudurnu | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.853 | %63,1 | %65,4 | %57,9 | +5,3 |
| Hayır | 5.173 | %36,9 | %34,6 | %42,1 | −5,3 |
Mudurnu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 90 | 15.951 | 14.389 | %90,2 | 14.026 | 363 |
Mudurnu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyokuş Köyü | Evet | %81,1 | %18,9 | %84,7 | 196 |
| Alpağut Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %93,7 | 300 |
| Avdullar Köyü | Evet | %67,3 | %32,7 | %91,9 | 186 |
| Bekdemirler Köyü | Evet | %71,3 | %28,7 | %93,5 | 247 |
| Beyderesi Köyü | Evet | %70,1 | %29,9 | %89,0 | 155 |
| Bostancılar Köyü | Evet | %76,1 | %23,9 | %94,1 | 169 |
| Bulanık Köyü | Evet | %74,0 | %26,0 | %92,5 | 239 |
| Büyükcami Mahallesi | Hayır | %46,1 | %53,9 | %87,0 | 524 |
| Cuma Köyü | Evet | %89,0 | %11,0 | %101,4 | 73 |
| Çağşak Köyü | Evet | %84,1 | %15,9 | %90,1 | 151 |
| Çamurluk Köyü | Evet | %81,0 | %19,0 | %92,8 | 139 |
| Çamyurdu Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %91,5 | 199 |
| Çavuşdere Köyü | Evet | %53,6 | %46,4 | %87,5 | 112 |
| Çepni Köyü | Evet | %75,4 | %24,6 | %87,9 | 224 |
| Çevreli Köyü | Evet | %58,5 | %41,5 | %91,2 | 91 |
| Dağyolu Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %100,0 | 80 |
| Dedeler Köyü | Evet | %55,4 | %44,6 | %93,8 | 96 |
| Delice Köyü | Evet | %71,7 | %28,3 | %95,0 | 119 |
| Dereçetinören Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %94,3 | 123 |
| Dereköy | Evet | %72,5 | %27,5 | %93,2 | 133 |
| Dodurga Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %99,0 | 105 |
| Dolayüz Köyü | Hayır | %35,4 | %64,6 | %89,1 | 184 |
| Ekinören Köyü | Evet | %74,7 | %25,3 | %91,5 | 94 |
| Elmacıkdere Köyü | Evet | %68,5 | %31,5 | %93,1 | 116 |
| Esenkaya Köyü | Evet | %63,4 | %36,6 | %94,7 | 187 |
| Feruz Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %98,9 | 187 |
| Fındıcak Köyü | Evet | %71,3 | %28,7 | %96,1 | 102 |
| Gelinözü Köyü | Evet | %78,7 | %21,3 | %95,8 | 96 |
| Gökören Köyü | Evet | %74,5 | %25,5 | %89,2 | 167 |
| Gölcük Köyü | Evet | %57,9 | %42,1 | %92,8 | 153 |
| Göllüören Köyü | Evet | %56,1 | %43,9 | %93,3 | 105 |
| Göncek Köyü | Evet | %87,2 | %12,8 | %94,8 | 115 |
| Gürçam Köyü | Evet | %60,4 | %39,6 | %89,0 | 127 |
| Güveytepe Köyü | Evet | %83,8 | %16,2 | %92,3 | 222 |
| Hacıhalimler Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %99,2 | 122 |
| Hacımusalar Köyü | Evet | %65,9 | %34,1 | %90,9 | 198 |
| Hızırfakı Mahallesi | Hayır | %44,0 | %56,0 | %85,4 | 294 |
| Hüsamettindere Köyü | Evet | %65,4 | %34,6 | %92,2 | 154 |
| Ilıca Köyü | Hayır | %47,3 | %52,7 | %92,0 | 163 |
| İğneciler Köyü | Evet | %56,3 | %43,7 | %92,9 | 169 |
| Kaçık Köyü | Evet | %60,5 | %39,5 | %102,7 | 37 |
| Karacakaya Mahallesi | Evet | %55,5 | %44,5 | %96,8 | 154 |
| Karacasumandıra Köyü | Evet | %70,2 | %29,8 | %87,7 | 146 |
| Karamurat Köyü | Evet | %79,8 | %20,2 | %83,3 | 257 |
| Karapınarkavağı Köyü | Hayır | %38,8 | %61,2 | %89,1 | 55 |
| Karataş Köyü | Hayır | %45,6 | %54,4 | %96,1 | 155 |
| Karşıköy | Evet | %78,8 | %21,3 | %96,4 | 84 |
| Kavallar Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %88,1 | 42 |
| Kaygana Mahallesi | Hayır | %46,7 | %53,3 | %79,6 | 1.175 |
| Keçikıran Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %88,6 | 79 |
| Kilözü Köyü | Hayır | %44,3 | %55,7 | %91,3 | 150 |
| Kovucak Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %91,9 | 248 |
| Kurtlar Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %91,8 | 122 |
| Mangırlar Köyü | Evet | %76,9 | %23,1 | %91,1 | 235 |
| Munduşlar Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %94,4 | 177 |
| Musalla Mahallesi | Hayır | %45,5 | %54,5 | %85,0 | 525 |
| Ordular Köyü | Evet | %90,4 | %9,6 | %95,5 | 89 |
| Ormanpınarı Köyü | Evet | %62,5 | %37,5 | %93,6 | 140 |
| Ortaköy | Evet | %71,6 | %28,4 | %90,7 | 216 |
| Örencik Köyü | Evet | %54,2 | %45,8 | %89,9 | 248 |
| Pelitözü Köyü | Evet | %56,1 | %43,9 | %96,1 | 363 |
| Samat Köyü | Evet | %64,9 | %35,1 | %94,5 | 419 |
| Samsaçavuş Köyü | Evet | %58,6 | %41,4 | %91,1 | 158 |
| Sarıyar Köyü | Evet | %83,8 | %16,2 | %95,0 | 140 |
| Sarpıncık Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %92,1 | 152 |
| Seyrancık Mahallesi | Hayır | %41,7 | %58,3 | %83,4 | 452 |
| Sırçalı Köyü | Evet | %64,8 | %35,2 | %93,5 | 124 |
| Sürmeli Köyü | Evet | %50,6 | %49,4 | %87,6 | 97 |
| Taşçılar Köyü | Evet | %68,4 | %31,6 | %98,8 | 82 |
| Taşkesti-Merkez Mahallesi | Hayır | %43,4 | %56,6 | %86,9 | 1.111 |
| Tavşansuyu Köyü | Evet | %68,8 | %31,3 | %82,2 | 242 |
| Tımaraktaş Köyü | Evet | %76,1 | %23,9 | %94,9 | 79 |
| Tosunlar Köyü | Evet | %53,8 | %46,2 | %94,8 | 116 |
| Uğurlualan Köyü | Evet | %68,8 | %31,3 | %97,1 | 35 |
| Uzunçam Köyü | Evet | %67,3 | %32,7 | %90,8 | 239 |
| Vakıfaktaş Köyü | Evet | %79,3 | %20,7 | %95,2 | 62 |
| Yaylabeli Köyü | Evet | %70,3 | %29,7 | %90,6 | 117 |
| Yazılar Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %95,7 | 279 |
| Yeğenderesi Köyü | Evet | %66,8 | %33,2 | %92,0 | 224 |
| Yenice Şeyhler Köyü | Evet | %50,3 | %49,7 | %94,2 | 171 |
| Yıldırım Bayazıd Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %89,4 | 339 |
İlgili sonuçlar