Mustafakemalpaşa 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Mustafakemalpaşa sonuçlarında Hayır %50,4 ile birinci, Evet %49,6 ile ikinci; fark 0,8 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 8,3 puan üstünde. 144 mahalle ve köy arasından 57'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Garipçetekke Köyü (%100,0); Evet en güçlü Yenikızılelma Köyü (%99,0). Katılım %88,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mustafakemalpaşa 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Mustafakemalpaşa, Bursa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Mustafakemalpaşa | Bursa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 33.033 | %50,4 | %43,6 | %42,1 | +8,3 |
| Evet | 32.499 | %49,6 | %56,4 | %57,9 | −8,3 |
Mustafakemalpaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 264 | 75.676 | 66.702 | %88,1 | 65.532 | 1.170 |
Mustafakemalpaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy | Hayır | %75,0 | %25,0 | %83,6 | 402 |
| Adalet Mahallesi | Hayır | %80,0 | %20,0 | %150,0 | 10 |
| Ağaçlı Köyü | Evet | %2,9 | %97,1 | %91,9 | 37 |
| Akarca Köyü | Evet | %32,1 | %67,9 | %100,0 | 56 |
| Akçapınar Köyü | Evet | %21,7 | %78,3 | %91,5 | 117 |
| Alacaat Köyü | Evet | %12,8 | %87,2 | %86,0 | 100 |
| Aliseydi Köyü | Hayır | %56,5 | %43,5 | %88,9 | 208 |
| Alpağut Köyü | Evet | %24,2 | %75,8 | %94,3 | 582 |
| Aralık Köyü | Evet | %41,1 | %58,9 | %91,7 | 253 |
| Aşağıbalı Köyü | Evet | %13,6 | %86,4 | %91,8 | 49 |
| Atariye Mahallesi | Hayır | %61,5 | %38,5 | %81,4 | 1.520 |
| Atatürk Mahallesi | Hayır | %52,4 | %47,6 | %86,4 | 2.499 |
| Ayaz Köyü | Hayır | %79,7 | %20,3 | %85,1 | 464 |
| Bahariye Köyü | Evet | %13,5 | %86,5 | %99,0 | 195 |
| Barış Mahallesi | Hayır | %61,1 | %38,9 | %85,5 | 1.123 |
| Behram Köyü | Hayır | %50,5 | %49,5 | %87,7 | 236 |
| Boğaz Köyü | Evet | %37,5 | %62,5 | %95,3 | 85 |
| Bostandere Köyü | Evet | %10,5 | %89,5 | %89,4 | 217 |
| Bük Köyü | Evet | %30,3 | %69,7 | %96,1 | 228 |
| Camandar Köyü | Evet | %19,8 | %80,2 | %91,9 | 111 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %60,7 | %39,3 | %84,2 | 2.274 |
| Çakallar Köyü | Evet | %5,1 | %94,9 | %86,9 | 137 |
| Çaltılıbük B.m Köyü | Evet | %41,3 | %58,7 | %89,0 | 318 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %33,1 | %66,9 | %81,6 | 174 |
| Çardakbelen Köyü | Evet | %24,9 | %75,1 | %94,7 | 189 |
| Çavuş Köyü | Evet | %38,4 | %61,6 | %90,2 | 112 |
| Çeltikçi-Atatürk Mahallesi | Hayır | %78,1 | %21,9 | %90,1 | 374 |
| Çeltikçi-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %74,3 | %25,7 | %91,1 | 605 |
| Çeltikçi-Yeni Mahallesi | Hayır | %83,6 | %16,4 | %91,4 | 313 |
| Çırpan Mahallesi | Hayır | %54,7 | %45,3 | %87,1 | 2.988 |
| Çiviliçam Köyü | Evet | %26,4 | %73,6 | %95,6 | 137 |
| Çömlekçi Köyü | Evet | %11,4 | %88,6 | %96,2 | 53 |
| Çördük Köyü | Hayır | %79,6 | %20,4 | %92,1 | 329 |
| Dallıca Köyü | Evet | %9,0 | %91,0 | %90,3 | 113 |
| Demirdere Köyü | Evet | %44,4 | %55,6 | %91,0 | 267 |
| Demireli Köyü | Hayır | %61,2 | %38,8 | %86,8 | 416 |
| Dere Mahallesi | Evet | %22,6 | %77,4 | %78,4 | 1.090 |
| Derecik Köyü | Hayır | %60,7 | %39,3 | %95,5 | 244 |
| Derekadı Köyü | Hayır | %63,0 | %37,0 | %93,3 | 119 |
| Devecikonağı B.m Köyü | Evet | %46,9 | %53,1 | %84,3 | 254 |
| Doğanalan Köyü | Hayır | %75,3 | %24,7 | %77,4 | 133 |
| Doğancı Köyü | Evet | %30,0 | %70,0 | %90,9 | 241 |
| Dorak Köyü | Evet | %10,1 | %89,9 | %93,4 | 106 |
| Döllük Köyü | Evet | %33,3 | %66,7 | %92,9 | 70 |
| Durumtay Köyü | Hayır | %70,7 | %29,3 | %84,3 | 280 |
| Eskibalçık Köyü | Evet | %11,5 | %88,5 | %95,4 | 130 |
| Eskikızılelma Köyü | Evet | %37,6 | %62,4 | %93,2 | 307 |
| Fevzidede Mahallesi | Evet | %45,0 | %55,0 | %86,1 | 1.105 |
| Fındıcak Köyü | Evet | %38,1 | %61,9 | %92,6 | 68 |
| Garipçetekke Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %105,9 | 17 |
| Güller Köyü | Evet | %48,2 | %51,8 | %92,7 | 124 |
| Güllüce Köyü | Hayır | %66,4 | %33,6 | %91,3 | 934 |
| Gündoğdu Köyü | Evet | %28,5 | %71,5 | %93,7 | 191 |
| Güveçdere Köyü | Evet | %47,9 | %52,1 | %96,2 | 78 |
| Güvem Köyü | Evet | %11,1 | %88,9 | %84,7 | 203 |
| Hacıahmet Köyü | Evet | %1,7 | %98,3 | %95,7 | 254 |
| Hacıali Köyü | Evet | %39,8 | %60,2 | %92,2 | 128 |
| Hamidiye Köyü | Evet | %47,6 | %52,4 | %94,7 | 113 |
| Hamidiye Mahallesi | Evet | %47,3 | %52,7 | %87,9 | 4.719 |
| Hamzabey Mahallesi | Hayır | %65,0 | %35,0 | %85,2 | 3.418 |
| Hisaraltı Köyü | Evet | %13,4 | %86,6 | %95,7 | 140 |
| Işıklar Köyü | Evet | %15,0 | %85,0 | %100,0 | 43 |
| İlyasçılar Köyü | Evet | %35,2 | %64,8 | %90,7 | 183 |
| İncealipınar Köyü | Hayır | %54,9 | %45,1 | %90,9 | 209 |
| İncilipınar Köyü | Hayır | %77,0 | %23,0 | %91,6 | 275 |
| Kabulbaba Köyü | Hayır | %92,6 | %7,4 | %90,3 | 195 |
| Kadirçeşme Köyü | Evet | %30,9 | %69,1 | %80,6 | 103 |
| Kapaklıoluk Köyü | Evet | %35,4 | %64,6 | %100,9 | 113 |
| Karacalar Köyü | Evet | %30,6 | %69,4 | %88,7 | 71 |
| Karaköy | Evet | %5,3 | %94,7 | %88,5 | 287 |
| Karaoğlan Köyü | Hayır | %73,8 | %26,2 | %89,8 | 842 |
| Karaorman Köyü | Evet | %43,0 | %57,0 | %91,9 | 308 |
| Karapınar Köyü | Evet | %12,6 | %87,4 | %95,3 | 191 |
| Kayabaşı Köyü | Evet | %27,6 | %72,4 | %94,5 | 235 |
| Kazanpınar Köyü | Evet | %20,0 | %80,0 | %94,7 | 38 |
| Keltaş Köyü | Evet | %37,9 | %62,1 | %91,8 | 97 |
| Kestelek Köyü | Hayır | %73,2 | %26,8 | %87,1 | 279 |
| Killik Köyü | Evet | %16,3 | %83,7 | %94,5 | 236 |
| Kocakoru Köyü | Evet | %37,5 | %62,5 | %96,8 | 62 |
| Kosova Köyü | Evet | %19,2 | %80,8 | %92,8 | 306 |
| Koşuboğazı Köyü | Hayır | %57,6 | %42,4 | %90,3 | 865 |
| Kömürcükadı Köyü | Evet | %44,1 | %55,9 | %90,1 | 152 |
| Körekem Köyü | Evet | %16,0 | %84,0 | %92,0 | 300 |
| Kösehoroz Köyü | Evet | %31,5 | %68,5 | %95,2 | 251 |
| Kumkadı Köyü | Evet | %41,9 | %58,1 | %88,9 | 675 |
| Kurşunlu Köyü | Evet | %4,1 | %95,9 | %96,8 | 283 |
| Lalaşahin Mahallesi | Evet | %44,9 | %55,1 | %84,8 | 3.187 |
| Lütfiye Köyü | Evet | %45,7 | %54,3 | %93,6 | 125 |
| Melik Köyü | Hayır | %52,4 | %47,6 | %92,4 | 251 |
| Muradiyesarnıç Köyü | Evet | %43,8 | %56,2 | %92,8 | 222 |
| Ocaklı Köyü | Hayır | %78,0 | %22,0 | %95,8 | 471 |
| Onaç Köyü | Evet | %44,0 | %56,0 | %92,8 | 153 |
| Orhaniye Köyü | Evet | %32,0 | %68,0 | %92,1 | 114 |
| Ormankadı Köyü | Evet | %46,8 | %53,2 | %91,1 | 867 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %51,0 | %49,0 | %87,8 | 2.440 |
| Osmaniye Köyü | Evet | %27,6 | %72,4 | %95,2 | 63 |
| Ovaazatlı Merkez Mahallesi | Hayır | %72,3 | %27,7 | %89,0 | 1.306 |
| Ömeraltı Köyü | Hayır | %72,9 | %27,1 | %100,0 | 71 |
| Paşalar Köyü | Hayır | %68,3 | %31,7 | %95,0 | 503 |
| Sarımustafalar Köyü | Evet | %7,3 | %92,7 | %91,7 | 48 |
| Selimiye Mahallesi | Hayır | %57,2 | %42,8 | %85,0 | 2.747 |
| Sincansarnıç Köyü | Evet | %34,3 | %65,7 | %94,6 | 297 |
| Soğucak Köyü | Evet | %25,3 | %74,7 | %84,5 | 103 |
| Soğukpınar Köyü | Evet | %8,4 | %91,6 | %92,4 | 172 |
| Söğütalan B.m Köyü | Hayır | %55,2 | %44,8 | %85,8 | 268 |
| Sünlük Köyü | Evet | %42,0 | %58,0 | %90,7 | 408 |
| Şapçı Köyü | Evet | %32,1 | %67,9 | %93,4 | 183 |
| Şehriman Köyü | Evet | %11,0 | %89,0 | %96,3 | 191 |
| Şerefiye Mahallesi | Hayır | %54,6 | %45,4 | %81,9 | 304 |
| Şevketiye Mahallesi | Hayır | %56,1 | %43,9 | %85,0 | 1.246 |
| Şeyhmüftü Mahallesi | Hayır | %62,4 | %37,6 | %83,8 | 1.764 |
| Taşköprü Köyü | Evet | %48,5 | %51,5 | %89,7 | 116 |
| Taşpınar Köyü | Hayır | %99,3 | %0,7 | %98,6 | 1.048 |
| Tatkavaklı-Atalar Mahallesi | Hayır | %65,6 | %34,4 | %89,4 | 1.022 |
| Tatkavaklı-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %65,7 | %34,3 | %90,5 | 587 |
| Tatkavaklı-Orta Mahallesi | Hayır | %72,7 | %27,3 | %92,7 | 441 |
| Tatkavaklı-Yeni Mahallesi | Hayır | %64,7 | %35,3 | %92,9 | 309 |
| Tepecik-Bayır Mahallesi | Hayır | %66,4 | %33,6 | %91,5 | 246 |
| Tepecik-Orta Mahallesi | Hayır | %54,5 | %45,5 | %86,5 | 680 |
| Tepecik-Yeni Mahallesi | Hayır | %58,8 | %41,2 | %85,0 | 487 |
| Tırnova Köyü | Evet | %33,3 | %66,7 | %88,2 | 17 |
| Uğurlupınar Köyü | Evet | %21,1 | %78,9 | %90,6 | 170 |
| Üçbeyli Köyü | Hayır | %53,7 | %46,3 | %89,1 | 221 |
| Vıraca Mahallesi | Hayır | %64,9 | %35,1 | %86,2 | 1.388 |
| Yalıntaş-Atatürk Mahallesi | Evet | %28,8 | %71,2 | %91,7 | 725 |
| Yalıntaş-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %48,9 | %51,1 | %92,0 | 440 |
| Yalıntaş-Hürriyet Mahallesi | Evet | %27,4 | %72,6 | %89,3 | 681 |
| Yalıntaş-İstiklal Mahallesi | Evet | %24,4 | %75,6 | %93,2 | 1.436 |
| Yalıntaş-Orta Mahallesi | Hayır | %50,6 | %49,4 | %88,6 | 559 |
| Yamanlı Köyü | Evet | %35,6 | %64,4 | %92,3 | 505 |
| Yaylaçayır Köyü | Evet | %2,9 | %97,1 | %89,9 | 79 |
| Yenibalçık Köyü | Hayır | %51,4 | %48,6 | %93,1 | 130 |
| Yenice Köyü | Evet | %9,2 | %90,8 | %96,2 | 393 |
| Yenidere Mahallesi | Evet | %8,2 | %91,8 | %88,4 | 1.781 |
| Yenikızılelma Köyü | Evet | %1,0 | %99,0 | %97,2 | 106 |
| Yeşilova-Bahçelievler Mahallesi | Hayır | %65,5 | %34,5 | %83,1 | 420 |
| Yeşilova-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %65,9 | %34,1 | %85,3 | 598 |
| Yeşilova-Esenevler Mahallesi | Hayır | %73,8 | %26,2 | %82,9 | 451 |
| Yoncaağaç Köyü | Evet | %42,6 | %57,4 | %90,7 | 140 |
| Yukarıbalı Köyü | Evet | %20,3 | %79,7 | %90,6 | 138 |
| Yumurcaklı Köyü | Hayır | %64,2 | %35,8 | %90,2 | 275 |
| Yunus Emre Mahallesi | Hayır | %54,4 | %45,6 | %84,9 | 1.953 |
| Yüzbaşı Sabribey Mahallesi | Hayır | %64,8 | %35,2 | %86,1 | 359 |
| Züferbey Mahallesi | Evet | %48,1 | %51,9 | %86,0 | 1.915 |
İlgili sonuçlar