Şabanözü 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Şabanözü sonuçlarında Evet %68,0 ile birinci, Hayır %32,0 ile ikinci; fark 35,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 10,1 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 22'sinde Evet önde. Evet en güçlü Ödek Köyü (%94,1); Hayır en güçlü Çapar Köyü (%100,0). Katılım %81,3 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şabanözü 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Şabanözü, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Şabanözü | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.403 | %68,0 | %76,5 | %57,9 | +10,1 |
| Hayır | 2.075 | %32,0 | %23,5 | %42,1 | −10,1 |
Şabanözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 8.152 | 6.627 | %81,3 | 6.478 | 149 |
Şabanözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bakırlı Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %95,7 | 115 |
| Bulduk Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %92,1 | 76 |
| Bulgurcu Köyü | Hayır | %7,4 | %92,6 | %92,1 | 63 |
| Büyükyakalı Köyü | Evet | %63,1 | %36,9 | %91,4 | 313 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %64,2 | %35,8 | %74,4 | 468 |
| Çapar Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %78,6 | 56 |
| Çaparkayı Köyü | Evet | %78,9 | %21,1 | %85,0 | 193 |
| Çerçi Köyü | Evet | %84,9 | %15,1 | %94,7 | 57 |
| Göldağı Köyü | Hayır | %14,3 | %85,7 | %104,8 | 21 |
| Gümerdiğin-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %65,8 | %34,2 | %72,1 | 517 |
| Gümerdiğin-Kale Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %71,9 | 658 |
| Gümerdiğin-Yeşilöz Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %76,3 | 211 |
| Gündoğmuş Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %83,8 | 191 |
| Gürpınar-Fatih Mahallesi | Evet | %92,5 | %7,5 | %83,7 | 467 |
| Gürpınar-Orhan Gazi Mahallesi | Evet | %90,3 | %9,7 | %85,4 | 465 |
| Kamışköy | Evet | %93,8 | %6,2 | %84,4 | 179 |
| Karahacı Köyü | Hayır | %2,2 | %97,8 | %94,6 | 147 |
| Karakoçaş Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %88,2 | 76 |
| Karamusa Köyü | Evet | %81,4 | %18,6 | %95,2 | 63 |
| Karaören Mahallesi | Evet | %83,8 | %16,2 | %89,1 | 459 |
| Kutluşar Köyü | Hayır | %5,4 | %94,6 | %100,0 | 39 |
| Küçükyakalı Köyü | Evet | %78,9 | %21,1 | %86,6 | 209 |
| Mahmudiye Mahallesi | Evet | %56,7 | %43,3 | %83,8 | 345 |
| Martköy | Evet | %89,8 | %10,2 | %88,1 | 194 |
| Ödek Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %89,8 | 137 |
| Özbek Köyü | Hayır | %1,7 | %98,3 | %85,9 | 71 |
| Sağlık Mahallesi | Evet | %56,2 | %43,8 | %79,8 | 743 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %55,4 | %44,6 | %76,2 | 1.619 |
İlgili sonuçlar