Yapraklı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yapraklı sonuçlarında Evet %92,1 ile birinci, Hayır %7,9 ile ikinci; fark 84,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 34,2 puan üstünde. 44 mahalle ve köy arasından 44'ünde Evet önde. Evet en güçlü Bademçay Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Doğanbey Köyü (%23,3). Katılım %88,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yapraklı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yapraklı, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yapraklı | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.806 | %92,1 | %76,5 | %57,9 | +34,2 |
| Hayır | 501 | %7,9 | %23,5 | %42,1 | −34,2 |
Yapraklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 7.233 | 6.412 | %88,6 | 6.307 | 105 |
Yapraklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyazı Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %92,6 | 108 |
| Aşağı Mahallesi | Evet | %84,4 | %15,6 | %80,2 | 571 |
| Aşağıöz Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %80,1 | 342 |
| Ayseki Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %85,9 | 220 |
| Ayvaköy | Evet | %92,1 | %7,9 | %94,2 | 121 |
| Bademçay Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 39 |
| Balıbıdık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,2 | 110 |
| Belibedir Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 36 |
| Buğay Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %95,1 | 142 |
| Buluca Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %90,6 | 64 |
| Büyükakseki Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %100,0 | 106 |
| Camikebir Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %80,4 | 326 |
| Çakırlar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,9 | 49 |
| Çevrecik Köyü | Evet | %91,2 | %8,8 | %91,9 | 62 |
| Çiçekköy | Evet | %99,0 | %1,0 | %95,2 | 105 |
| Davutlar Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %95,3 | 172 |
| Doğanbey Köyü | Evet | %76,7 | %23,3 | %89,8 | 98 |
| Gürmeç Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 31 |
| İğdir Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %103,2 | 62 |
| İkizören-Yeni Mahallesi | Evet | %80,3 | %19,7 | %88,2 | 296 |
| Karacaözü Köyü | Evet | %90,7 | %9,3 | %93,2 | 118 |
| Kavak Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %92,1 | 278 |
| Kayacık Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %92,5 | 53 |
| Kaymaz Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %88,6 | 88 |
| Kıvcak Köyü | Evet | %93,8 | %6,2 | %89,2 | 74 |
| Kirliakça Köyü | Evet | %93,8 | %6,2 | %95,6 | 68 |
| Kullar Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %95,7 | 207 |
| Müsellim Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %82,5 | 137 |
| Ovacık Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %98,0 | 456 |
| Sarıkaya Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %78,8 | 260 |
| Sazcığaz Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %100,0 | 58 |
| Sofuoğlu Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %92,6 | 94 |
| Subaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 80 |
| Şeyh Osman Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %91,6 | 190 |
| Topuzsaray Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %99,5 | 196 |
| Yakadere Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %92,3 | 91 |
| Yakaköy | Evet | %93,3 | %6,7 | %85,4 | 89 |
| Yamaçbaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,4 | 42 |
| Yenice Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %96,7 | 91 |
| Yeşilyayla Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,9 | 34 |
| Yukarı Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %85,1 | 174 |
| Yukarıöz-Şeyh İsmail Mahallesi | Evet | %93,0 | %7,0 | %75,4 | 854 |
| Yüklü-Büyük Cami Mahallesi | Evet | %85,7 | %14,3 | %95,0 | 359 |
| Zekeriyaköy | Evet | %96,3 | %3,7 | %100,0 | 82 |
İlgili sonuçlar