Çivril 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çivril sonuçlarında Hayır %56,6 ile birinci, Evet %43,4 ile ikinci; fark 13,1 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 14,4 puan üstünde. 96 mahalle ve köy arasından 61'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Ömerli Köyü (%84,9); Evet en güçlü Kavakalanı Köyü (%81,5). Katılım %89,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çivril 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çivril, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çivril | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 22.230 | %56,6 | %53,7 | %42,1 | +14,4 |
| Evet | 17.074 | %43,4 | %46,3 | %57,9 | −14,4 |
Çivril seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 162 | 45.276 | 40.568 | %89,6 | 39.304 | 1.264 |
Çivril mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy | Evet | %33,8 | %66,3 | %100,0 | 81 |
| Aktaş Köyü | Evet | %20,0 | %80,0 | %100,0 | 41 |
| Aşağı Mahallesi | Hayır | %61,2 | %38,8 | %84,6 | 1.228 |
| Bayat Köyü | Hayır | %82,7 | %17,3 | %94,3 | 105 |
| Bekirli Köyü | Hayır | %54,3 | %45,7 | %98,7 | 76 |
| Belence Köyü | Hayır | %55,2 | %44,8 | %95,6 | 158 |
| Beydilli Köyü | Evet | %22,7 | %77,3 | %98,0 | 455 |
| Beyköy | Evet | %20,1 | %79,9 | %82,5 | 251 |
| Bozdağ Köyü | Hayır | %77,4 | %22,6 | %92,6 | 149 |
| Bucak Köyü | Hayır | %50,4 | %49,6 | %91,5 | 141 |
| Bulgurlar Köyü | Evet | %42,1 | %57,9 | %94,3 | 159 |
| Cabar Köyü | Hayır | %66,7 | %33,3 | %90,5 | 221 |
| Cumalar Köyü | Evet | %32,4 | %67,6 | %90,1 | 121 |
| Çağlayan Köyü | Evet | %20,8 | %79,2 | %117,4 | 23 |
| Çakallar Köyü | Evet | %47,4 | %52,6 | %100,0 | 39 |
| Çandır Köyü | Evet | %37,4 | %62,6 | %82,7 | 133 |
| Çapak Köyü | Evet | %39,1 | %60,9 | %98,2 | 167 |
| Çarşı Mahallesi | Hayır | %62,4 | %37,6 | %87,6 | 2.338 |
| Çatlar Mahallesi | Hayır | %57,5 | %42,5 | %84,3 | 1.158 |
| Çayır Mahallesi | Hayır | %55,2 | %44,8 | %84,0 | 1.138 |
| Çetinler Köyü | Hayır | %67,1 | %32,9 | %94,6 | 222 |
| Çıtak-Fatih Mahallesi | Hayır | %63,5 | %36,5 | %87,6 | 788 |
| Çıtak-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %68,3 | %31,7 | %90,6 | 881 |
| Çıtak-Vatan Mahallesi | Hayır | %68,7 | %31,3 | %91,0 | 800 |
| Düzbel Köyü | Evet | %37,5 | %62,5 | %76,5 | 204 |
| Emirhisar-Balçıkhisar Mahallesi | Evet | %42,6 | %57,4 | %92,6 | 691 |
| Emirhisar-Emircik Mahallesi | Hayır | %62,1 | %37,9 | %94,2 | 983 |
| Gökgöl Köyü | Hayır | %58,9 | %41,1 | %93,4 | 136 |
| Gümüşsu-Çağlayan Mahallesi | Evet | %40,0 | %60,0 | %91,1 | 79 |
| Gümüşsu-Çarşı Mahallesi | Evet | %41,6 | %58,4 | %86,8 | 811 |
| Gümüşsu-Dere Mahallesi | Evet | %42,2 | %57,8 | %93,0 | 129 |
| Gümüşsu-Köseler Mahallesi | Evet | %26,2 | %73,8 | %88,1 | 285 |
| Gürpınar-Bulkaz Mahallesi | Hayır | %57,6 | %42,4 | %90,0 | 400 |
| Gürpınar-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %60,4 | %39,6 | %90,1 | 313 |
| Gürpınar-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %79,6 | %20,4 | %92,5 | 520 |
| Gürpınar-İstiklal Mahallesi | Hayır | %70,1 | %29,9 | %86,7 | 1.145 |
| Gürpınar-Yüzbeş Evler Mahallesi | Hayır | %61,2 | %38,8 | %92,6 | 514 |
| Hamam Mahallesi | Hayır | %53,0 | %47,0 | %89,9 | 907 |
| Haydan Mahallesi | Evet | %44,1 | %55,9 | %94,9 | 1.284 |
| Irgıllı-Fatih Mahallesi | Evet | %49,3 | %50,7 | %90,5 | 717 |
| Irgıllı-Mehmet Akif Mahallesi | Hayır | %51,6 | %48,4 | %89,3 | 961 |
| Işıklı-Akdağ Mahallesi | Evet | %30,9 | %69,1 | %88,9 | 90 |
| Işıklı-Aşağı Mahallesi | Hayır | %57,3 | %42,7 | %87,6 | 251 |
| Işıklı-Orta Mahallesi | Hayır | %67,2 | %32,8 | %95,7 | 486 |
| Işıklı-Yeniköy Mahallesi | Hayır | %62,9 | %37,1 | %94,6 | 222 |
| Işıklı-Yukarı Mahallesi | Hayır | %55,9 | %44,1 | %70,7 | 499 |
| İğdir Mahallesi | Hayır | %71,8 | %28,2 | %90,9 | 657 |
| İmrallı Köyü | Hayır | %57,9 | %42,1 | %83,1 | 130 |
| İnceköy | Hayır | %51,4 | %48,6 | %83,0 | 135 |
| İshaklı Köyü | Evet | %25,9 | %74,1 | %98,1 | 161 |
| Karabedirler Köyü | Hayır | %50,2 | %49,8 | %90,5 | 919 |
| Karahacılı Köyü | Evet | %26,7 | %73,3 | %96,8 | 157 |
| Karalar Köyü | Hayır | %70,1 | %29,9 | %91,6 | 320 |
| Karamanlı Köyü | Hayır | %75,5 | %24,5 | %96,2 | 104 |
| Karayahşiler Köyü | Hayır | %65,4 | %34,6 | %90,6 | 933 |
| Kavakalanı Köyü | Evet | %18,5 | %81,5 | %93,3 | 30 |
| Kavakköy | Evet | %47,1 | %52,9 | %92,2 | 153 |
| Kıralan-Aygün Mahallesi | Evet | %34,4 | %65,6 | %86,7 | 315 |
| Kıralan-Kerimler Mahallesi | Hayır | %55,0 | %45,0 | %91,2 | 987 |
| Kıralan-Sakarya Mahallesi | Evet | %37,2 | %62,8 | %95,6 | 452 |
| Kıralan-Sipahiler Mahallesi | Evet | %34,6 | %65,4 | %89,7 | 1.355 |
| Kızılcasöğüt-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %54,4 | %45,6 | %88,5 | 715 |
| Kızılcasöğüt-Yeni Mahallesi | Hayır | %62,2 | %37,8 | %84,6 | 533 |
| Kızılcasöğüt-Yeşilbağlar Mahallesi | Hayır | %62,4 | %37,6 | %89,7 | 995 |
| Kızılcayer Köyü | Hayır | %73,0 | %27,0 | %94,1 | 256 |
| Kocayaka Köyü | Hayır | %82,3 | %17,7 | %93,2 | 674 |
| Koçak Köyü | Hayır | %75,6 | %24,4 | %93,1 | 605 |
| Menteş Köyü | Evet | %32,7 | %67,3 | %91,7 | 484 |
| Osmanköy | Evet | %21,3 | %78,7 | %96,9 | 97 |
| Ömerli Köyü | Hayır | %84,9 | %15,1 | %91,5 | 272 |
| Özdemirci-Merkez Mahallesi | Hayır | %65,7 | %34,3 | %92,6 | 959 |
| Özdemirci-Tatarcık Mahallesi | Evet | %31,3 | %68,8 | %102,0 | 49 |
| Özdemirci-Yayla Mahallesi | Hayır | %69,3 | %30,7 | %93,3 | 614 |
| Reşadiye Köyü | Hayır | %53,6 | %46,4 | %94,9 | 293 |
| Saray Mahallesi | Hayır | %67,9 | %32,1 | %85,9 | 814 |
| Sarıbeyli Köyü | Evet | %36,8 | %63,2 | %111,8 | 17 |
| Sarılar Köyü | Hayır | %75,0 | %25,0 | %89,1 | 267 |
| Savran Köyü | Hayır | %84,7 | %15,3 | %95,0 | 363 |
| Seraserli Köyü | Hayır | %58,9 | %41,1 | %91,3 | 195 |
| Somak Köyü | Evet | %40,2 | %59,8 | %87,0 | 223 |
| Sökmen Köyü | Hayır | %71,0 | %29,0 | %94,5 | 400 |
| Stadyum Mahallesi | Hayır | %52,0 | %48,0 | %86,8 | 863 |
| Sundurlu Köyü | Hayır | %59,8 | %40,2 | %86,2 | 304 |
| Süngüllü Köyü | Evet | %37,0 | %63,0 | %90,3 | 351 |
| Şenköy | Evet | %46,4 | %53,6 | %92,1 | 369 |
| Tekke Köyü | Evet | %34,2 | %65,8 | %82,5 | 424 |
| Tokça Köyü | Hayır | %73,7 | %26,3 | %92,1 | 253 |
| Tuğlu Köyü | Hayır | %66,9 | %33,1 | %90,9 | 198 |
| Yahyalı Köyü | Evet | %22,1 | %77,9 | %96,1 | 414 |
| Yakacık Köyü | Hayır | %59,1 | %40,9 | %95,5 | 220 |
| Yalınlı Köyü | Hayır | %84,6 | %15,4 | %92,3 | 181 |
| Yamanlar Köyü | Hayır | %56,9 | %43,1 | %91,5 | 211 |
| Yassıhüyük Köyü | Hayır | %78,6 | %21,4 | %91,4 | 220 |
| Yukarı Çapak Köyü | Hayır | %55,1 | %44,9 | %96,3 | 81 |
| Yukarı Mahallesi | Hayır | %55,9 | %44,1 | %85,8 | 2.678 |
| Yuva Köyü | Hayır | %61,6 | %38,4 | %80,9 | 376 |
İlgili sonuçlar