Tavas 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Tavas sonuçlarında Evet %54,4 ile birinci, Hayır %45,6 ile ikinci; fark 8,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 3,5 puan altında. Hayır Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %45,6 (+3,5 puan). 64 mahalle ve köy arasından 43'ünde Evet önde. Evet en güçlü Damlacık Köyü (%94,8); Hayır en güçlü Tekkeköy (%74,1). Katılım %88,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tavas 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Tavas, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Tavas | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 18.198 | %54,4 | %46,3 | %57,9 | −3,5 |
| Hayır | 15.284 | %45,6 | %53,7 | %42,1 | +3,5 |
Tavas seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 128 | 38.879 | 34.375 | %88,4 | 33.482 | 893 |
Tavas mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akıncılar Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %93,5 | 77 |
| Akyar Köyü | Evet | %67,8 | %32,2 | %95,0 | 220 |
| Alpa Köyü | Evet | %57,9 | %42,1 | %90,3 | 145 |
| Altınova Köyü | Evet | %51,7 | %48,3 | %87,6 | 587 |
| Avdan Köyü | Hayır | %44,6 | %55,4 | %93,2 | 766 |
| Aydoğdu Köyü | Evet | %52,8 | %47,2 | %93,4 | 472 |
| Baharlar-Merkez Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %94,1 | 698 |
| Bahçeköy | Hayır | %33,2 | %66,8 | %90,4 | 271 |
| Balkıca Köyü | Evet | %74,5 | %25,5 | %89,7 | 641 |
| Çağırgan-Fatih Mahallesi | Evet | %51,7 | %48,3 | %94,6 | 388 |
| Çağırgan-Yavuz Mahallesi | Evet | %67,7 | %32,3 | %97,3 | 339 |
| Çalıköy | Hayır | %29,0 | %71,0 | %92,0 | 402 |
| Çiftlikköy | Hayır | %34,6 | %65,4 | %97,4 | 227 |
| Damlacık Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %100,0 | 60 |
| Denizoluğu Köyü | Evet | %70,7 | %29,3 | %90,8 | 174 |
| Dereağzı Köyü | Evet | %52,8 | %47,2 | %100,0 | 110 |
| Derinkuyu Köyü | Evet | %58,5 | %41,5 | %94,5 | 400 |
| Ebecik Köyü | Hayır | %33,6 | %66,4 | %92,5 | 468 |
| Garipköy-Bahçelievler Mahallesi | Hayır | %46,7 | %53,3 | %66,3 | 442 |
| Garipköy-Çamlık Mahallesi | Hayır | %47,8 | %52,2 | %61,6 | 563 |
| Gökçeler Köyü | Evet | %78,7 | %21,3 | %92,0 | 440 |
| Gümüşdere Köyü | Evet | %71,2 | %28,8 | %94,1 | 376 |
| Güzelköy | Evet | %68,7 | %31,3 | %88,9 | 296 |
| Hırka Köyü | Hayır | %43,0 | %57,0 | %90,9 | 364 |
| Horasanlı Köyü | Evet | %70,3 | %29,7 | %94,4 | 569 |
| Karahisar-Barış Mahallesi | Evet | %65,1 | %34,9 | %86,4 | 538 |
| Karahisar-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %55,7 | %44,3 | %86,5 | 644 |
| Karahisar-Hürriyet Mahallesi | Evet | %54,8 | %45,2 | %76,9 | 957 |
| Karahisar-Seferler Mahallesi | Evet | %51,2 | %48,8 | %80,6 | 963 |
| Kayaca Köyü | Evet | %71,6 | %28,4 | %96,0 | 224 |
| Kayapınar Köyü | Evet | %71,2 | %28,8 | %88,5 | 61 |
| Keçeliler Köyü | Evet | %82,9 | %17,1 | %97,0 | 368 |
| Kızılca-Çarşı Mahallesi | Evet | %74,8 | %25,2 | %86,7 | 742 |
| Kızılca-Hacı Kemal Mahallesi | Evet | %72,9 | %27,1 | %86,2 | 783 |
| Kızılcabölük-Demirci Mahallesi | Hayır | %34,8 | %65,2 | %90,0 | 1.245 |
| Kızılcabölük-Kavak Mahallesi | Hayır | %29,0 | %71,0 | %88,5 | 916 |
| Kızılcabölük-Yukarı Mahallesi | Hayır | %33,3 | %66,7 | %90,2 | 1.127 |
| Kozlar Köyü | Evet | %64,6 | %35,4 | %93,2 | 542 |
| Medet Köyü | Evet | %50,5 | %49,5 | %94,8 | 291 |
| Nikfer-Barza Mahallesi | Hayır | %50,0 | %50,0 | %78,4 | 518 |
| Nikfer-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %46,8 | %53,2 | %79,3 | 397 |
| Nikfer-Çarşı Mahallesi | Hayır | %46,5 | %53,5 | %81,6 | 822 |
| Nikfer-Fernik Mahallesi | Evet | %54,2 | %45,8 | %77,6 | 655 |
| Orta Mahallesi | Evet | %54,0 | %46,0 | %90,1 | 2.313 |
| Ovacık Köyü | Hayır | %37,5 | %62,5 | %81,3 | 459 |
| Pınarlar-Atalar Mahallesi | Evet | %63,9 | %36,1 | %84,0 | 798 |
| Pınarlar-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %64,5 | %35,5 | %81,6 | 555 |
| Pınarlık Köyü | Evet | %68,3 | %31,7 | %95,7 | 303 |
| Samanlık Mahallesi | Evet | %52,1 | %47,9 | %88,7 | 3.159 |
| Sarabat Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %93,3 | 983 |
| Seki Köyü | Evet | %60,7 | %39,3 | %92,3 | 336 |
| Sofular Köyü | Hayır | %43,2 | %56,8 | %94,7 | 586 |
| Solmaz-Gazi Mahallesi | Hayır | %42,5 | %57,5 | %92,1 | 317 |
| Solmaz-Pınar Mahallesi | Hayır | %36,6 | %63,4 | %90,1 | 284 |
| Tekkeköy | Hayır | %25,9 | %74,1 | %90,5 | 263 |
| Ulukent-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %28,6 | %71,4 | %96,4 | 222 |
| Ulukent-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %37,4 | %62,6 | %94,1 | 632 |
| Vakıf Köyü | Evet | %53,2 | %46,8 | %88,1 | 639 |
| Yahşiler Köyü | Evet | %68,3 | %31,7 | %84,5 | 949 |
| Yaka Mahallesi | Evet | %55,9 | %44,1 | %89,1 | 2.169 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %54,0 | %46,0 | %91,5 | 1.618 |
| Yeşilköy | Evet | %87,3 | %12,7 | %79,5 | 88 |
| Yorga Köyü | Evet | %53,9 | %46,1 | %93,2 | 706 |
| Yukarıboğaz Köyü | Evet | %69,8 | %30,2 | %94,8 | 212 |
İlgili sonuçlar