Alpu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Alpu sonuçlarında Evet %52,4 ile birinci, Hayır %47,6 ile ikinci; fark 4,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 5,5 puan altında. Hayır Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %47,6 (+5,5 puan). 35 mahalle ve köy arasından 18'inde Evet önde. Evet en güçlü Ağaçhisar Köyü (%88,4); Hayır en güçlü Yayıklı Köyü (%97,6). Katılım %84,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Alpu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Alpu, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Alpu | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.216 | %52,4 | %46,0 | %57,9 | −5,5 |
| Hayır | 3.836 | %47,6 | %54,0 | %42,1 | +5,5 |
Alpu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 9.707 | 8.242 | %84,9 | 8.052 | 190 |
Alpu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçhisar Köyü | Evet | %88,4 | %11,6 | %88,5 | 454 |
| Aktepe Köyü | Hayır | %13,0 | %87,0 | %85,5 | 55 |
| Alapınar Köyü | Hayır | %42,3 | %57,7 | %92,9 | 28 |
| Arıkaya Köyü | Evet | %62,9 | %37,1 | %93,2 | 162 |
| Bahçecik Köyü | Evet | %51,9 | %48,1 | %94,0 | 349 |
| Başören Köyü | Evet | %76,1 | %23,9 | %85,4 | 103 |
| Belkese Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %100,0 | 60 |
| Bozan-Atatürk Mahallesi | Hayır | %30,9 | %69,1 | %87,0 | 967 |
| Bozan-İstiklal Mahallesi | Hayır | %41,2 | %58,8 | %85,3 | 457 |
| Büğdüz Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %91,4 | 174 |
| Çardakbaşı Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %100,0 | 27 |
| Çukurhisar Köyü | Hayır | %41,7 | %58,3 | %96,1 | 77 |
| Dereköy | Evet | %74,3 | %25,7 | %90,6 | 85 |
| Esence Köyü | Hayır | %34,7 | %65,3 | %78,9 | 95 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %55,3 | %44,7 | %84,7 | 770 |
| Fevzi Paşa Mahallesi | Evet | %62,2 | %37,8 | %74,3 | 1.334 |
| Fevziye Köyü | Hayır | %36,2 | %63,8 | %90,8 | 76 |
| Gökçekaya Köyü | Evet | %70,8 | %29,2 | %80,0 | 30 |
| Gökçeoğlu Köyü | Hayır | %10,9 | %89,1 | %83,6 | 55 |
| Güneli Köyü | Hayır | %49,6 | %50,4 | %93,7 | 127 |
| Güroluk Köyü | Hayır | %23,8 | %76,2 | %87,8 | 49 |
| Işıkören Köyü | Hayır | %18,4 | %81,6 | %85,1 | 47 |
| Karacaören Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %83,9 | 223 |
| Karakamış Köyü | Hayır | %36,8 | %63,2 | %95,3 | 404 |
| Kemalpaşa Mahallesi | Evet | %54,4 | %45,6 | %89,0 | 508 |
| Osmaniye-Tepebaşı Mahallesi | Hayır | %36,3 | %63,7 | %91,7 | 483 |
| Osmaniye-Yenikent Mahallesi | Hayır | %46,1 | %53,9 | %91,6 | 487 |
| Özdenk Köyü | Evet | %87,9 | %12,1 | %91,9 | 172 |
| Sakarıkaracaören Köyü | Evet | %50,7 | %49,3 | %82,4 | 358 |
| Sarıkavak Köyü | Hayır | %6,1 | %93,9 | %93,3 | 105 |
| Söğütçük Köyü | Evet | %80,2 | %19,8 | %84,9 | 119 |
| Uyuzhamam Köyü | Evet | %50,7 | %49,3 | %88,7 | 159 |
| Yayıklı Köyü | Hayır | %2,4 | %97,6 | %95,5 | 132 |
| Yeşildon Köyü | Hayır | %41,0 | %59,0 | %88,6 | 44 |
| Yunusemre Mahallesi | Evet | %59,2 | %40,8 | %68,9 | 932 |
İlgili sonuçlar