Odunpazarı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Odunpazarı sonuçlarında Hayır %57,1 ile birinci, Evet %42,9 ile ikinci; fark 14,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 14,9 puan üstünde. 84 mahalle ve köy arasından 53'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Kayapınar Mahallesi (%100,0); Evet en güçlü Demirli Köyü (%100,0). Katılım %81,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Odunpazarı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Odunpazarı, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Odunpazarı | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 120.952 | %57,1 | %54,0 | %42,1 | +14,9 |
| Evet | 90.923 | %42,9 | %46,0 | %57,9 | −14,9 |
Odunpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 696 | 263.570 | 215.113 | %81,6 | 211.875 | 3.238 |
Odunpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| 71 Evler Mahallesi | Evet | %35,9 | %64,1 | %82,9 | 10.557 |
| 75.yıl (sultandere) Mahallesi | Hayır | %54,1 | %45,9 | %82,2 | 8.166 |
| Ağapınar Mahallesi | Evet | %32,5 | %67,5 | %85,5 | 379 |
| Akarbaşı Mahallesi | Hayır | %68,8 | %31,2 | %79,9 | 15.135 |
| Akcami Mahallesi | Hayır | %51,7 | %48,3 | %80,8 | 634 |
| Akçağlan Mahallesi | Hayır | %58,7 | %41,3 | %78,3 | 2.086 |
| Akçakaya Köyü | Hayır | %97,2 | %2,8 | %97,3 | 37 |
| Akkaya Köyü | Hayır | %60,9 | %39,1 | %92,0 | 50 |
| Akpınar Köyü | Evet | %49,7 | %50,3 | %90,5 | 496 |
| Alanönü Mahallesi | Hayır | %57,6 | %42,4 | %80,5 | 5.472 |
| Arifiye Mahallesi | Hayır | %66,6 | %33,4 | %76,7 | 5.135 |
| Aşağı Çağlan Mahallesi | Hayır | %95,0 | %5,0 | %89,1 | 138 |
| Aşağıılıca Köyü | Hayır | %80,7 | %19,3 | %97,8 | 91 |
| Avdan Köyü | Hayır | %97,9 | %2,1 | %96,9 | 97 |
| Ayvacık Köyü | Hayır | %97,3 | %2,7 | %90,2 | 41 |
| Büyükdere Mahallesi | Hayır | %69,6 | %30,4 | %74,2 | 15.023 |
| Cunudiye Mahallesi | Hayır | %56,8 | %43,2 | %78,9 | 1.056 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %35,3 | %64,7 | %100,0 | 17 |
| Çankaya Mahallesi | Hayır | %63,7 | %36,3 | %84,8 | 7.751 |
| Çavlum Mahallesi | Evet | %29,5 | %70,5 | %93,0 | 128 |
| Dede Mahallesi | Hayır | %60,3 | %39,7 | %81,7 | 1.671 |
| Deliklitaş Mahallesi | Hayır | %61,9 | %38,1 | %71,8 | 5.984 |
| Demirli Köyü | Evet | %0,0 | %100,0 | %100,0 | 29 |
| Doğankaya Köyü | Hayır | %53,5 | %46,5 | %89,8 | 49 |
| Emek Mahallesi | Evet | %37,7 | %62,3 | %82,1 | 23.389 |
| Erenköy Mahallesi | Evet | %42,3 | %57,7 | %84,5 | 8.926 |
| Eşenkara Köyü | Evet | %30,2 | %69,8 | %97,7 | 44 |
| Gökmeydan Mahallesi | Hayır | %56,1 | %43,9 | %82,8 | 18.481 |
| Göztepe Mahallesi | Hayır | %62,1 | %37,9 | %83,8 | 2.530 |
| Gülpınar Köyü | Hayır | %89,8 | %10,2 | %92,9 | 280 |
| Gültepe Mahallesi | Hayır | %72,2 | %27,8 | %86,3 | 8.063 |
| Gümele Köyü | Evet | %34,9 | %65,1 | %90,1 | 71 |
| Gündoğdu Mahallesi | Evet | %46,1 | %53,9 | %85,5 | 8.463 |
| Harmandalı Köyü | Hayır | %95,0 | %5,0 | %90,9 | 66 |
| Huzur Mahallesi | Evet | %46,2 | %53,8 | %81,7 | 4.718 |
| Ihlamurkent Mahallesi | Evet | %48,0 | %52,0 | %84,4 | 4.235 |
| İmişehir Köyü | Hayır | %70,7 | %29,3 | %80,9 | 94 |
| İstiklal Mahallesi | Hayır | %71,1 | %28,9 | %70,4 | 5.400 |
| Kalkanlı Mahallesi | Hayır | %78,6 | %21,4 | %94,9 | 59 |
| Kanlıpınar Köyü | Evet | %45,9 | %54,1 | %95,8 | 239 |
| Karaalan Köyü | Evet | %40,0 | %60,0 | %100,0 | 20 |
| Karacahöyük Mahallesi | Evet | %16,1 | %83,9 | %86,3 | 73 |
| Karacaşehir Köyü | Hayır | %58,1 | %41,9 | %89,6 | 241 |
| Karaçay Köyü | Hayır | %79,7 | %20,3 | %94,6 | 74 |
| Karamustafa Köyü | Evet | %0,0 | %100,0 | %89,5 | 19 |
| Karapazar Köyü | Evet | %34,4 | %65,6 | %90,0 | 290 |
| Karapınar Mahallesi | Hayır | %52,2 | %47,8 | %84,5 | 2.263 |
| Karatepe Köyü | Hayır | %91,5 | %8,5 | %89,9 | 79 |
| Kargın Köyü | Hayır | %89,1 | %10,9 | %103,8 | 53 |
| Kayacık Köyü | Hayır | %67,9 | %32,1 | %96,4 | 55 |
| Kayapınar Mahallesi | Hayır | %100,0 | %0,0 | %95,5 | 67 |
| Kıravdan Köyü | Evet | %40,3 | %59,7 | %94,4 | 126 |
| Kırmızıtoprak Mahallesi | Hayır | %65,0 | %35,0 | %78,5 | 15.017 |
| Kireç Köyü | Evet | %10,1 | %89,9 | %74,5 | 396 |
| Kurtuluş Mahallesi | Hayır | %56,1 | %43,9 | %80,5 | 14.820 |
| Kuyucak Köyü | Evet | %29,5 | %70,5 | %100,0 | 132 |
| Lütfiye Köyü | Hayır | %54,5 | %45,5 | %110,0 | 10 |
| Musalar Köyü | Hayır | %68,8 | %31,3 | %94,7 | 19 |
| Orhangazi Mahallesi | Evet | %39,1 | %60,9 | %89,0 | 5.962 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %56,8 | %43,2 | %84,3 | 586 |
| Osmangazi Mahallesi | Hayır | %62,6 | %37,4 | %84,7 | 7.192 |
| Paşa Mahallesi | Hayır | %57,7 | %42,3 | %77,2 | 540 |
| Sarısungur Köyü | Hayır | %96,5 | %3,5 | %103,6 | 83 |
| Seklice Köyü | Evet | %40,0 | %60,0 | %66,7 | 15 |
| Sevinç Mahallesi | Evet | %13,8 | %86,2 | %90,7 | 771 |
| Sultandere Köyü | Evet | %33,9 | %66,1 | %91,7 | 494 |
| Sümer Mahallesi | Hayır | %61,6 | %38,4 | %82,4 | 5.312 |
| Süpüren Köyü | Evet | %16,3 | %83,7 | %96,1 | 102 |
| Şarkiye Mahallesi | Evet | %44,3 | %55,7 | %80,5 | 651 |
| Türkmentokat Köyü | Hayır | %66,3 | %33,8 | %87,1 | 280 |
| Uluçayır Köyü | Hayır | %53,8 | %46,2 | %92,9 | 28 |
| Vadişehir Mahallesi | Evet | %45,8 | %54,2 | %87,2 | 3.135 |
| Vişnelik Mahallesi | Hayır | %70,4 | %29,6 | %79,6 | 17.278 |
| Yahnikapan Köyü | Hayır | %97,4 | %2,6 | %95,1 | 287 |
| Yassıhöyük Mahallesi | Hayır | %55,6 | %44,4 | %87,1 | 155 |
| Yenidoğan Mahallesi | Hayır | %58,9 | %41,1 | %83,2 | 5.517 |
| Yenikent Mahallesi | Hayır | %69,2 | %30,8 | %83,5 | 8.682 |
| Yenisofça Köyü | Hayır | %96,0 | %4,0 | %99,2 | 127 |
| Yıldıztepe Mahallesi | Hayır | %66,0 | %34,0 | %84,9 | 6.855 |
| Yukarıçağlan Köyü | Hayır | %92,6 | %7,4 | %98,0 | 98 |
| Yukarıılıca Köyü | Evet | %2,7 | %97,3 | %100,0 | 39 |
| Yukarıkalabak Köyü | Evet | %29,0 | %71,0 | %97,0 | 67 |
| Yürükkaracaören Köyü | Evet | %32,4 | %67,6 | %92,6 | 122 |
| Yürükkırka Köyü | Hayır | %97,2 | %2,8 | %94,3 | 158 |
İlgili sonuçlar