Susuz 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Susuz sonuçlarında Evet %61,4 ile birinci, Hayır %38,6 ile ikinci; fark 22,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 3,6 puan üstünde. 30 mahalle ve köy arasından 21'inde Evet önde. Evet en güçlü Taşlıca Köyü (%98,5); Hayır en güçlü İncesu Köyü (%88,0). Katılım %76,0 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Susuz 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Susuz, Kars, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Susuz | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.678 | %61,4 | %65,5 | %57,9 | +3,6 |
| Hayır | 2.308 | %38,6 | %34,5 | %42,1 | −3,6 |
Susuz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 34 | 8.109 | 6.161 | %76,0 | 5.986 | 175 |
Susuz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %84,8 | 231 |
| Aynalı Köyü | Evet | %54,2 | %45,8 | %90,1 | 191 |
| Büyük Çatak Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %64,2 | 530 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %43,6 | %56,4 | %81,9 | 265 |
| Çamçavuş Köyü | Hayır | %31,6 | %68,4 | %88,3 | 281 |
| Çığrıklı Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %87,6 | 194 |
| Doyumlu Köyü | Evet | %77,3 | %22,7 | %48,7 | 154 |
| Erdağı Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %60,3 | 262 |
| Ermişler Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %75,1 | 357 |
| Gölbaşı Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %69,8 | 235 |
| Harmanlı Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %78,5 | 410 |
| İncesu Köyü | Hayır | %12,0 | %88,0 | %81,3 | 326 |
| İncilipınar Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %48,0 | 125 |
| İnkılap Mahallesi | Hayır | %28,8 | %71,2 | %73,1 | 316 |
| Kalecik Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %98,0 | 98 |
| Karapınar Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %81,6 | 98 |
| Kayadibi Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %92,3 | 169 |
| Kayalık Köyü | Evet | %66,3 | %33,7 | %89,7 | 117 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | Hayır | %33,3 | %66,7 | %74,6 | 1.137 |
| Keçili Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %77,8 | 54 |
| Kırçiçeği Köyü | Hayır | %31,1 | %68,9 | %83,3 | 270 |
| Kırkpınar Köyü | Hayır | %48,8 | %51,2 | %84,8 | 145 |
| Kiziroğlu Köyü | Hayır | %41,8 | %58,2 | %74,6 | 272 |
| Kurugöl Köyü | Evet | %82,9 | %17,1 | %76,2 | 181 |
| Küçükçatak Köyü | Evet | %84,1 | %15,9 | %76,8 | 272 |
| Ortalar Köyü | Evet | %56,6 | %43,4 | %91,8 | 208 |
| Porsuklu Köyü | Evet | %53,9 | %46,1 | %66,2 | 331 |
| Taşlıca Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %68,3 | 199 |
| Yaylacık Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %62,3 | 297 |
| Yolboyu Köyü | Hayır | %36,3 | %63,7 | %83,1 | 384 |
İlgili sonuçlar