Hanönü 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Hanönü sonuçlarında Hayır %53,2 ile birinci, Evet %46,8 ile ikinci; fark 6,3 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 11,0 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 13'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Vakıf Geymene Mahallesi (%85,0); Evet en güçlü Demircimüezzin Köyü (%81,0). Katılım %81,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hanönü 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Hanönü, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Hanönü | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 1.444 | %53,2 | %37,2 | %42,1 | +11,0 |
| Evet | 1.272 | %46,8 | %62,8 | %57,9 | −11,0 |
Hanönü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 26 | 3.440 | 2.801 | %81,4 | 2.716 | 85 |
Hanönü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçasu Köyü | Hayır | %72,1 | %27,9 | %96,8 | 63 |
| Bağdere Köyü | Evet | %43,0 | %57,0 | %80,3 | 127 |
| Bölükyazı Köyü | Hayır | %56,3 | %43,8 | %86,9 | 99 |
| Çakırçay Köyü | Hayır | %56,2 | %43,8 | %92,7 | 96 |
| Çaybaşı Köyü | Evet | %50,0 | %50,0 | %81,8 | 132 |
| Demircimüezzin Köyü | Evet | %19,0 | %81,0 | %81,1 | 74 |
| Gelinbükü Mahallesi | Hayır | %70,6 | %29,4 | %82,8 | 87 |
| Gökbelen Köyü | Evet | %35,8 | %64,2 | %73,8 | 168 |
| Gökçeağaç Köyü | Evet | %25,0 | %75,0 | %81,0 | 153 |
| Halkabük Köyü | Hayır | %68,4 | %31,6 | %100,0 | 59 |
| Hanönü Mahallesi | Hayır | %56,9 | %43,1 | %76,2 | 1.302 |
| Hocavakıf Köyü | Evet | %20,0 | %80,0 | %82,6 | 109 |
| Kavakköy | Evet | %19,0 | %81,0 | %75,0 | 108 |
| Kayabaşı Köyü | Hayır | %75,6 | %24,4 | %88,3 | 94 |
| Küreçayı Köyü | Hayır | %68,1 | %31,9 | %90,1 | 142 |
| Sarıalan Köyü | Hayır | %58,4 | %41,6 | %90,9 | 88 |
| Sirkeköy | Hayır | %74,7 | %25,3 | %92,5 | 93 |
| Şeyh Şaban-I Veli Köyü | Evet | %43,8 | %56,3 | %85,0 | 40 |
| Vakıf Geymene Mahallesi | Hayır | %85,0 | %15,0 | %95,2 | 84 |
| Yeniboyundurcak Köyü | Hayır | %61,1 | %38,9 | %76,7 | 73 |
| Yenice Köyü | Evet | %47,7 | %52,3 | %87,3 | 79 |
| Yeniköy | Evet | %34,7 | %65,3 | %80,2 | 96 |
| Yılanlı Köyü | Hayır | %63,8 | %36,2 | %81,1 | 74 |
İlgili sonuçlar