Sarıoğlan 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Sarıoğlan sonuçlarında Evet %66,9 ile birinci, Hayır %33,1 ile ikinci; fark 33,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 9,0 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 25'inde Evet önde. Evet en güçlü Keklikoğlu Köyü (%93,2); Hayır en güçlü Yerlikuyu Köyü (%100,0). Katılım %83,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıoğlan 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Sarıoğlan, Kayseri, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Sarıoğlan | Kayseri | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 6.779 | %66,9 | %73,2 | %57,9 | +9,0 |
| Hayır | 3.360 | %33,1 | %26,8 | %42,1 | −9,0 |
Sarıoğlan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 52 | 12.427 | 10.342 | %83,2 | 10.139 | 203 |
Sarıoğlan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alamettin-Bahçelievler Mahallesi | Evet | %82,4 | %17,6 | %65,9 | 364 |
| Alamettin-Ulus Mahallesi | Evet | %85,6 | %14,4 | %84,3 | 255 |
| Alamettin-Yeni Mahallesi | Evet | %82,6 | %17,4 | %84,5 | 238 |
| Bakarcak Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %83,4 | 878 |
| Burunören Köyü | Hayır | %4,7 | %95,3 | %90,0 | 50 |
| Çiftlik-Dervişağa Mahallesi | Evet | %69,8 | %30,2 | %85,6 | 872 |
| Çiftlik-Hürriyet Mahallesi | Evet | %78,6 | %21,4 | %82,4 | 882 |
| Çiftlik-Karakahya Mahallesi | Evet | %65,5 | %34,5 | %85,2 | 452 |
| Düzencik Köyü | Hayır | %39,7 | %60,3 | %86,8 | 76 |
| Ebülhayır Köyü | Evet | %61,2 | %38,8 | %89,2 | 353 |
| Gaziler-Bahçelievler Mahallesi | Evet | %56,3 | %43,7 | %60,5 | 357 |
| Gaziler-Yeşil Mahallesi | Evet | %73,1 | %26,9 | %54,3 | 376 |
| Güzelyazı Mahallesi | Evet | %66,2 | %33,8 | %79,9 | 909 |
| İğdeli Köyü | Hayır | %2,6 | %97,4 | %89,5 | 133 |
| Kadılı Köyü | Hayır | %38,3 | %61,7 | %95,3 | 64 |
| Kaleköy | Hayır | %4,7 | %95,3 | %79,6 | 54 |
| Karaözü-Gazipaşa Mahallesi | Hayır | %1,3 | %98,7 | %90,1 | 172 |
| Karaözü-Mustafa Kemal Paşa Mahallesi | Hayır | %3,8 | %96,2 | %84,1 | 759 |
| Karpınar Köyü | Hayır | %1,4 | %98,6 | %76,0 | 96 |
| Keklikoğlu Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %79,2 | 130 |
| Kızılpınar Köyü | Evet | %54,3 | %45,7 | %94,6 | 37 |
| Muratbeyli Köyü | Evet | %84,1 | %15,9 | %85,8 | 169 |
| Ömerhacılı Köyü | Evet | %72,1 | %27,9 | %94,1 | 119 |
| Ömürlü Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %90,2 | 51 |
| Palas-Atatürk Mahallesi | Evet | %75,1 | %24,9 | %92,7 | 491 |
| Palas-Fatih Mahallesi | Evet | %85,4 | %14,6 | %87,3 | 817 |
| Palas-Kıbrıs Mahallesi | Evet | %82,0 | %18,0 | %90,0 | 1.412 |
| Sofumahmut Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %89,2 | 157 |
| Şenyurt Mahallesi | Evet | %73,5 | %26,5 | %73,8 | 470 |
| Tatılı Köyü | Evet | %73,4 | %26,6 | %82,1 | 498 |
| Üzerlik Köyü | Evet | %70,6 | %29,4 | %88,4 | 397 |
| Yahyalı Köyü | Evet | %58,3 | %41,7 | %94,7 | 76 |
| Yerlikuyu Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %93,0 | 86 |
| Yıldırım Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %88,1 | 177 |
İlgili sonuçlar