Delice 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Delice sonuçlarında Evet %67,3 ile birinci, Hayır %32,7 ile ikinci; fark 34,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 9,5 puan üstünde. 61 mahalle ve köy arasından 47'sinde Evet önde. Evet en güçlü Aşağıihsangazili Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Büyükafşar-Yeni Mahallesi (%100,0). Katılım %84,0 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Delice 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Delice, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Delice | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.426 | %67,3 | %69,2 | %57,9 | +9,5 |
| Hayır | 2.149 | %32,7 | %30,8 | %42,1 | −9,5 |
Delice seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 7.976 | 6.698 | %84,0 | 6.575 | 123 |
Delice mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akboğaz Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %88,9 | 99 |
| Aktepe Mahallesi | Evet | %70,5 | %29,5 | %77,8 | 379 |
| Alçılı Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %92,7 | 55 |
| Arbışlı Köyü | Evet | %87,7 | %12,3 | %75,7 | 107 |
| Aşağıihsangazili Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 53 |
| Baraklı Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %86,8 | 68 |
| Bozköy | Evet | %55,9 | %44,1 | %89,6 | 106 |
| Büyükafşar-Avşar Mahallesi | Hayır | %4,9 | %95,1 | %86,4 | 169 |
| Büyükafşar-Bahçelievler Mahallesi | Hayır | %1,1 | %98,9 | %76,9 | 121 |
| Büyükafşar-Boğaziçi Mahallesi | Hayır | %1,0 | %99,0 | %99,0 | 98 |
| Büyükafşar-Karşıyaka Mahallesi | Hayır | %6,5 | %93,5 | %84,5 | 110 |
| Büyükafşar-Yeni Mahallesi | Hayır | %0,0 | %100,0 | %82,9 | 82 |
| Büyükyağlı-Aydınlar Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %91,7 | 84 |
| Büyükyağlı-Bahçelievler Mahallesi | Evet | %60,9 | %39,1 | %83,0 | 88 |
| Büyükyağlı-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %71,3 | %28,7 | %87,1 | 140 |
| Büyükyağlı-Yeni Mahallesi | Evet | %67,6 | %32,4 | %82,6 | 86 |
| Büyükyağlı-Yıldız Mahallesi | Evet | %80,6 | %19,4 | %89,4 | 123 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %74,3 | 276 |
| Çatallı Köyü | Hayır | %23,7 | %76,3 | %86,7 | 45 |
| Çatallıkarakoyunlu Köyü | Evet | %90,4 | %9,6 | %87,3 | 63 |
| Çerikli-Gökçebel Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %75,8 | 277 |
| Çerikli-Merkez Mahallesi | Evet | %74,7 | %25,3 | %77,3 | 242 |
| Çerikli-Sakarya Mahallesi | Evet | %74,7 | %25,3 | %79,7 | 493 |
| Çerikli-Yeni Mahallesi | Evet | %77,7 | %22,3 | %75,7 | 543 |
| Çerikli-Yerlikent Mahallesi | Evet | %60,5 | %39,5 | %74,1 | 232 |
| Çoğul Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %90,0 | 60 |
| Çongar Köyü | Evet | %80,5 | %19,5 | %78,2 | 174 |
| Dağobası Köyü | Evet | %95,9 | %4,1 | %96,9 | 261 |
| Derekışla Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %96,0 | 99 |
| Doğanören Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %89,4 | 66 |
| Elmalı Köyü | Hayır | %34,9 | %65,1 | %96,9 | 65 |
| Evliyalı Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %89,5 | 105 |
| Fadılobası Köyü | Evet | %74,5 | %25,5 | %80,3 | 66 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %75,3 | %24,7 | %80,0 | 225 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %74,1 | %25,9 | %79,1 | 139 |
| Gözükızıllı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %75,6 | 41 |
| Gündüz Mahallesi | Evet | %77,7 | %22,3 | %91,1 | 124 |
| Hacıobası Köyü | Evet | %86,5 | %13,5 | %84,1 | 189 |
| Halitli Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %95,8 | 237 |
| Herekli Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %110,0 | 10 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %63,3 | %36,7 | %82,3 | 147 |
| İmirli Köyü | Hayır | %10,6 | %89,4 | %94,0 | 50 |
| Karabekir Mahallesi | Evet | %65,5 | %34,5 | %84,4 | 167 |
| Karaköseli Köyü | Hayır | %4,8 | %95,2 | %84,6 | 26 |
| Karpuz Köyü | Hayır | %6,1 | %93,9 | %94,3 | 35 |
| Kavakköy | Evet | %98,4 | %1,6 | %93,9 | 66 |
| Kocabaş Köyü | Hayır | %3,8 | %96,2 | %94,2 | 86 |
| Kurtoğlu Köyü | Evet | %91,5 | %8,5 | %82,8 | 58 |
| Kuzayyurt Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %96,3 | 80 |
| Küçükafşar Köyü | Hayır | %12,3 | %87,7 | %88,7 | 142 |
| Meşeyayla Köyü | Hayır | %2,6 | %97,4 | %94,4 | 160 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Evet | %62,5 | %37,5 | %81,8 | 391 |
| Ocakbaşı Köyü | Evet | %73,8 | %26,2 | %81,1 | 53 |
| Sarıyaka Köyü | Evet | %89,6 | %10,4 | %91,6 | 107 |
| Şahçalı Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %85,5 | 62 |
| Taşyazı Köyü | Hayır | %33,3 | %66,7 | %96,8 | 31 |
| Tatlıcak Köyü | Evet | %77,4 | %22,6 | %82,8 | 64 |
| Tavaözü Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %96,7 | 30 |
| Tekkeköy | Evet | %83,8 | %16,2 | %86,4 | 88 |
| Yaylayurt Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %80,5 | 82 |
| Yeniyapan Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %76,5 | 51 |
İlgili sonuçlar