Kırıkkale Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kırıkkale Merkez sonuçlarında Evet %69,5 ile birinci, Hayır %30,5 ile ikinci; fark 39,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 11,7 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 39'unda Evet önde. Evet en güçlü Kızıldere Köyü (%98,1); Hayır en güçlü Hasandede-Bahçelievler Mahallesi (%95,6). Katılım %81,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kırıkkale Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kırıkkale Merkez, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kırıkkale Merkez | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 78.971 | %69,5 | %69,2 | %57,9 | +11,7 |
| Hayır | 34.611 | %30,5 | %30,8 | %42,1 | −11,7 |
Kırıkkale Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 364 | 142.283 | 115.567 | %81,2 | 113.582 | 1.985 |
Kırıkkale Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahılı Köyü | Evet | %75,8 | %24,2 | %78,0 | 1.172 |
| Akşemsettin Mahallesi | Evet | %70,2 | %29,8 | %88,4 | 129 |
| Aşağımahmutlar Mahallesi | Evet | %89,0 | %11,0 | %90,3 | 1.501 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | Evet | %71,2 | %28,8 | %78,7 | 8.116 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %73,3 | %26,7 | %80,0 | 6.732 |
| Çalılıöz Mahallesi | Evet | %68,0 | %32,0 | %80,4 | 12.563 |
| Çullu Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %86,3 | 817 |
| Dağevi Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %98,5 | 67 |
| Etiler Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %82,0 | 6.583 |
| Fabrikalar Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %82,9 | 2.481 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %81,9 | %18,1 | %91,8 | 183 |
| Gündoğdu Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %81,8 | 5.208 |
| Gürler Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %80,1 | 5.518 |
| Güzeltepe Mahallesi | Evet | %61,9 | %38,1 | %81,4 | 6.202 |
| Hacılar-Altınova Mahallesi | Evet | %53,3 | %46,7 | %84,6 | 521 |
| Hacılar-Hacıbey Mahallesi | Evet | %63,2 | %36,8 | %81,6 | 614 |
| Hacılar-Sağlık Mahallesi | Evet | %59,0 | %41,0 | %87,1 | 875 |
| Hasandede-Bağlar Mahallesi | Hayır | %4,9 | %95,1 | %92,3 | 222 |
| Hasandede-Bahçelievler Mahallesi | Hayır | %4,4 | %95,6 | %93,0 | 345 |
| Hasandede-Gülevler Mahallesi | Hayır | %4,6 | %95,4 | %95,0 | 341 |
| Hasandede-Gündoğdu Mahallesi | Hayır | %5,7 | %94,3 | %86,4 | 469 |
| Hüseyin Kahya Mahallesi | Evet | %62,2 | %37,8 | %81,0 | 3.701 |
| Kaletepe Mahallesi | Evet | %70,7 | %29,3 | %81,7 | 11.432 |
| Karacaali Köyü | Evet | %87,9 | %12,1 | %86,9 | 260 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %75,1 | %24,9 | %80,8 | 5.291 |
| Kazmaca Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %88,5 | 357 |
| Kırıkköyü Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %81,0 | 832 |
| Kızıldere Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %92,7 | 233 |
| Kızılırmak Mahallesi | Evet | %68,9 | %31,1 | %88,8 | 276 |
| Kimeski Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %87,0 | 584 |
| Kurtuluş Mahallesi | Evet | %70,0 | %30,0 | %79,7 | 3.346 |
| Osmangazi Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %86,2 | 2.494 |
| Ovacık Mahallesi | Evet | %56,2 | %43,8 | %79,5 | 5.060 |
| Pazarcık Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %85,2 | 176 |
| Sanayi Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %83,2 | 10.042 |
| Selim Özer Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %81,0 | 4.134 |
| Tepebaşı Mahallesi | Evet | %66,3 | %33,7 | %82,3 | 4.542 |
| Ulaş Köyü | Evet | %89,7 | %10,3 | %93,8 | 146 |
| Yaylacık Mahallesi | Evet | %57,2 | %42,8 | %79,8 | 9.800 |
| Yenidoğan Mahallesi | Evet | %62,9 | %37,1 | %78,0 | 1.625 |
| Yenimahalle Mahallesi | Evet | %66,5 | %33,5 | %79,5 | 12.658 |
| Yukarımahmutlar Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %91,5 | 377 |
| Yuva Mahallesi | Evet | %73,5 | %26,5 | %79,3 | 4.258 |
İlgili sonuçlar