Dilovası 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Dilovası sonuçlarında Evet %80,5 ile birinci, Hayır %19,5 ile ikinci; fark 61,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 22,7 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 13'ünde Evet önde. Evet en güçlü Kayapınar Mahallesi (%95,0); Hayır en güçlü Tavşancıl Mahallesi (%59,3). Katılım %76,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dilovası 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Dilovası, Kocaeli, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Dilovası | Kocaeli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 16.020 | %80,5 | %60,9 | %57,9 | +22,7 |
| Hayır | 3.870 | %19,5 | %39,1 | %42,1 | −22,7 |
Dilovası seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 70 | 27.054 | 20.626 | %76,2 | 19.890 | 736 |
Dilovası mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %73,5 | %26,5 | %74,0 | 1.921 |
| Çerkeşli Köyü | Evet | %56,7 | %43,3 | %89,3 | 736 |
| Demirciler Köyü | Evet | %67,1 | %32,9 | %90,0 | 400 |
| Diliskelesi Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %73,5 | 5.729 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %68,2 | %31,8 | %81,7 | 191 |
| Kayapınar Mahallesi | Evet | %95,0 | %5,0 | %73,6 | 762 |
| Köseler Köyü | Evet | %72,7 | %27,3 | %87,9 | 390 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %74,6 | 6.275 |
| Orhangazi Mahallesi | Evet | %89,5 | %10,5 | %77,0 | 6.486 |
| Tavşancıl Mahallesi | Hayır | %40,7 | %59,3 | %79,7 | 829 |
| Tavşancıl Yeni Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %70,1 | 535 |
| Tepecik Köyü | Evet | %55,2 | %44,8 | %89,6 | 355 |
| Turgut Özal Mahallesi | Evet | %92,7 | %7,3 | %76,2 | 1.132 |
| Yahya Kaptan Mahallesi | Hayır | %48,3 | %51,7 | %79,7 | 811 |
| Yeni Yıldız Mahallesi | Evet | %80,7 | %19,3 | %75,9 | 502 |
İlgili sonuçlar