Körfez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Körfez sonuçlarında Evet %58,7 ile birinci, Hayır %41,3 ile ikinci; fark 17,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 0,9 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 29'unda Evet önde. Evet en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%94,2); Hayır en güçlü Hacı Akif Mahallesi (%65,4). Katılım %80,8 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Körfez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Körfez, Kocaeli, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Körfez | Kocaeli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 42.614 | %58,7 | %60,9 | %57,9 | +0,9 |
| Hayır | 29.941 | %41,3 | %39,1 | %42,1 | −0,9 |
Körfez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 249 | 91.758 | 74.114 | %80,8 | 72.555 | 1.559 |
Körfez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 17 Ağustos Mahallesi | Evet | %64,5 | %35,5 | %70,3 | 1.332 |
| Agah Ateş Mahallesi | Hayır | %43,3 | %56,7 | %80,4 | 2.253 |
| Alihocalar Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %86,5 | 379 |
| Atalar Mahallesi | Hayır | %49,4 | %50,6 | %79,1 | 4.678 |
| Barbaros Mahallesi | Evet | %68,0 | %32,0 | %82,3 | 2.944 |
| Belen Köyü | Evet | %77,5 | %22,5 | %90,1 | 162 |
| Cuma Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %86,9 | 267 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %94,2 | %5,8 | %71,8 | 2.006 |
| Çamlıtepe Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %82,2 | 6.055 |
| Çıraklı Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %94,7 | 75 |
| Dere Köyü | Evet | %63,7 | %36,3 | %84,2 | 101 |
| Dikenli Köyü | Evet | %86,1 | %13,9 | %97,6 | 164 |
| Elmacık Köyü | Evet | %63,8 | %36,2 | %73,6 | 193 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %59,1 | %40,9 | %79,8 | 7.070 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %62,3 | %37,7 | %80,6 | 6.459 |
| Güney Mahallesi | Evet | %61,8 | %38,2 | %80,1 | 8.881 |
| Hacı Akif Mahallesi | Hayır | %34,6 | %65,4 | %81,5 | 1.711 |
| Hacı Osman Mahallesi | Evet | %59,4 | %40,6 | %81,4 | 6.800 |
| Himmetli Köyü | Evet | %64,5 | %35,5 | %89,9 | 138 |
| İlimtepe Mahallesi | Hayır | %49,9 | %50,1 | %74,6 | 3.454 |
| Kalburcu Köyü | Evet | %75,5 | %24,5 | %89,5 | 228 |
| Karayakuplu Köyü | Hayır | %49,0 | %51,0 | %91,8 | 170 |
| Kışladüzü Mahallesi | Evet | %57,5 | %42,5 | %83,4 | 3.543 |
| Kirazlıyalı Mahallesi | Evet | %50,5 | %49,5 | %86,7 | 2.139 |
| Kutluca Köyü | Evet | %73,9 | %26,1 | %93,2 | 222 |
| Kuzey Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %81,8 | 4.535 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Hayır | %43,7 | %56,3 | %80,8 | 10.674 |
| Naip Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %94,7 | 76 |
| Osmanlı Köyü | Evet | %77,3 | %22,7 | %91,5 | 165 |
| Sevindikli Köyü | Evet | %61,5 | %38,5 | %87,9 | 224 |
| Sipahiler Köyü | Evet | %67,5 | %32,5 | %88,8 | 223 |
| Şemsettin Köyü | Hayır | %36,8 | %63,2 | %89,4 | 216 |
| Şirinyalı Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %80,3 | 304 |
| Yavuz Sultan Selim Mahallesi | Evet | %65,6 | %34,4 | %76,6 | 5.377 |
| Yeniyalı Mahallesi | Evet | %69,9 | %30,1 | %86,0 | 6.794 |
| Yukarı Hereke Mahallesi | Evet | %81,3 | %18,7 | %76,3 | 1.746 |
İlgili sonuçlar