Salihli 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Salihli sonuçlarında Hayır %64,0 ile birinci, Evet %36,0 ile ikinci; fark 27,9 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 21,8 puan üstünde. 116 mahalle ve köy arasından 86'sında Hayır önde. Hayır en güçlü Kabazlı Köyü (%95,0); Evet en güçlü Başlıoğlu Köyü (%93,4). Katılım %85,3 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Salihli 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Salihli, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Salihli | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 62.216 | %64,0 | %50,3 | %42,1 | +21,8 |
| Evet | 35.048 | %36,0 | %49,7 | %57,9 | −21,8 |
Salihli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 337 | 116.024 | 98.994 | %85,3 | 97.264 | 1.730 |
Salihli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adala-Atatürk Mahallesi | Hayır | %70,5 | %29,5 | %87,2 | 1.028 |
| Adala-Cami Mahallesi | Hayır | %67,9 | %32,1 | %87,3 | 292 |
| Adala-Doğanlar Mahallesi | Hayır | %56,9 | %43,1 | %88,0 | 399 |
| Akçaköy | Hayır | %54,5 | %45,5 | %84,6 | 13 |
| Akören Köyü | Hayır | %72,4 | %27,6 | %94,7 | 318 |
| Aksoy Mahallesi | Hayır | %73,5 | %26,5 | %86,1 | 4.668 |
| Akyar Köyü | Hayır | %71,4 | %28,6 | %100,0 | 14 |
| Allahdiyen Köyü | Evet | %45,6 | %54,4 | %94,0 | 334 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %31,3 | %68,7 | %64,1 | 1.974 |
| Bağcılar Köyü | Hayır | %85,7 | %14,3 | %100,0 | 84 |
| Bahçecik Köyü | Hayır | %52,3 | %47,7 | %97,4 | 529 |
| Barış Mahallesi | Hayır | %65,1 | %34,9 | %84,4 | 771 |
| Başlıoğlu Köyü | Evet | %6,6 | %93,4 | %91,9 | 272 |
| Bektaşlar Köyü | Hayır | %53,4 | %46,6 | %86,5 | 341 |
| Beşeylül Mahallesi | Hayır | %54,8 | %45,2 | %86,7 | 1.513 |
| Beylikli Köyü | Hayır | %60,7 | %39,3 | %90,4 | 731 |
| Burhan Köyü | Evet | %23,9 | %76,1 | %87,7 | 382 |
| Caferbey Köyü | Hayır | %57,0 | %43,0 | %90,0 | 658 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %70,6 | %29,4 | %87,4 | 10.623 |
| Çakaldoğanlar Köyü | Evet | %35,8 | %64,2 | %93,7 | 334 |
| Çaltılı Köyü | Hayır | %78,4 | %21,6 | %92,1 | 152 |
| Çamurhamamı Köyü | Evet | %29,4 | %70,6 | %96,0 | 374 |
| Çapaklı Köyü | Hayır | %72,0 | %28,0 | %84,1 | 780 |
| Çavlu Köyü | Evet | %49,5 | %50,5 | %88,1 | 624 |
| Çayköy | Hayır | %66,1 | %33,9 | %90,2 | 184 |
| Çaypınar Köyü | Evet | %14,9 | %85,1 | %97,5 | 434 |
| Çelikli Köyü | Evet | %41,8 | %58,2 | %92,4 | 489 |
| Çökelek Köyü | Hayır | %79,4 | %20,6 | %89,9 | 328 |
| Çukuroba Köyü | Hayır | %86,7 | %13,3 | %90,3 | 144 |
| Damatlı Köyü | Evet | %23,2 | %76,8 | %94,7 | 132 |
| Dedetaşı Mahallesi | Hayır | %58,2 | %41,8 | %88,8 | 2.599 |
| Delibaşlı Köyü | Hayır | %57,4 | %42,6 | %93,2 | 73 |
| Derbent Köyü | Hayır | %59,8 | %40,2 | %90,1 | 131 |
| Dombaylı Köyü | Hayır | %71,6 | %28,4 | %91,2 | 707 |
| Durasıllı-Atatürk Mahallesi | Hayır | %69,8 | %30,2 | %80,0 | 1.613 |
| Durasıllı-Evren Mahallesi | Hayır | %76,2 | %23,8 | %83,6 | 726 |
| Durasıllı-Mesir Mahallesi | Hayır | %60,9 | %39,1 | %89,2 | 1.301 |
| Eldelek Köyü | Hayır | %61,2 | %38,8 | %84,0 | 387 |
| Eminbey Köyü | Evet | %49,6 | %50,4 | %87,1 | 309 |
| Emirhacılı Köyü | Hayır | %66,2 | %33,8 | %94,0 | 281 |
| Eski Cami Mahallesi | Hayır | %73,9 | %26,1 | %84,6 | 2.003 |
| Gaffar Okkan Mahallesi | Evet | %12,0 | %88,0 | %18,7 | 829 |
| Gaziler Mahallesi | Hayır | %67,3 | %32,7 | %84,3 | 1.070 |
| Gökeyüp-Atatürk Mahallesi | Hayır | %70,7 | %29,3 | %90,7 | 1.593 |
| Gökköy | Evet | %15,1 | %84,9 | %98,5 | 262 |
| Gümüş Mahallesi | Hayır | %65,3 | %34,7 | %91,7 | 795 |
| Güneş Mahallesi | Hayır | %59,8 | %40,2 | %90,8 | 3.357 |
| Hacıbektaşlı Köyü | Evet | %42,6 | %57,4 | %87,3 | 855 |
| Hacıhıdır Köyü | Hayır | %79,6 | %20,4 | %94,5 | 253 |
| Hacıköseli Köyü | Evet | %37,7 | %62,3 | %95,1 | 122 |
| Hacılı Köyü | Hayır | %78,6 | %21,4 | %100,0 | 29 |
| Hasalan Köyü | Hayır | %69,7 | %30,3 | %93,8 | 240 |
| İğdecik Köyü | Hayır | %85,7 | %14,3 | %91,9 | 209 |
| Kabazlı Köyü | Hayır | %95,0 | %5,0 | %91,7 | 913 |
| Kale Köyü | Evet | %29,2 | %70,8 | %97,3 | 224 |
| Kapancı Köyü | Hayır | %73,9 | %26,1 | %91,4 | 844 |
| Kaplan Köyü | Hayır | %65,7 | %34,3 | %90,0 | 40 |
| Karaağaç Köyü | Evet | %15,0 | %85,0 | %87,5 | 456 |
| Karaoğlanlı Köyü | Hayır | %54,5 | %45,5 | %90,6 | 500 |
| Karapınar Köyü | Hayır | %72,2 | %27,8 | %95,1 | 182 |
| Karasavcı Köyü | Hayır | %55,0 | %45,0 | %90,5 | 147 |
| Karayahşi Köyü | Hayır | %67,7 | %32,3 | %89,9 | 574 |
| Keli Mahallesi | Hayır | %64,2 | %35,8 | %86,0 | 1.626 |
| Kemer Köyü | Hayır | %54,3 | %45,7 | %92,8 | 484 |
| Kemerdamları Köyü | Evet | %41,8 | %58,2 | %91,5 | 669 |
| Kendirlik Köyü | Hayır | %62,4 | %37,6 | %86,0 | 207 |
| Kırdamları Köyü | Hayır | %50,8 | %49,2 | %90,2 | 204 |
| Kırveli Mahallesi | Hayır | %55,5 | %44,5 | %87,0 | 1.542 |
| Kızılhavlu Köyü | Hayır | %91,7 | %8,3 | %97,4 | 227 |
| Kocaçeşme Mahallesi | Hayır | %68,3 | %31,7 | %84,6 | 3.292 |
| Kordon Köyü | Hayır | %77,3 | %22,7 | %94,3 | 368 |
| Köseali Köyü | Hayır | %65,2 | %34,8 | %93,1 | 753 |
| Kurttutan Köyü | Hayır | %51,1 | %48,9 | %93,5 | 354 |
| Kurtuluş Mahallesi | Hayır | %57,6 | %42,4 | %86,5 | 5.224 |
| Mamatlı Köyü | Evet | %18,2 | %81,8 | %86,8 | 38 |
| Mersindere Köyü | Hayır | %86,5 | %13,5 | %90,1 | 1.115 |
| Mersinli-Merkez Mahallesi | Hayır | %67,0 | %33,0 | %93,8 | 1.118 |
| Mevlutlu Köyü | Hayır | %94,5 | %5,5 | %98,1 | 622 |
| Mitatpaşa Mahallesi | Hayır | %74,1 | %25,9 | %84,0 | 2.254 |
| Namık Kemal Mahallesi | Hayır | %77,3 | %22,7 | %84,5 | 2.729 |
| Oraklar Köyü | Evet | %18,2 | %81,8 | %100,0 | 22 |
| Ortaköy | Evet | %19,7 | %80,3 | %76,1 | 188 |
| Özyurt Mahallesi | Hayır | %73,9 | %26,1 | %80,1 | 1.339 |
| Pazarköy | Hayır | %59,7 | %40,3 | %92,1 | 328 |
| Poyraz Köyü | Evet | %31,2 | %68,8 | %79,2 | 596 |
| Poyrazdamları-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %57,9 | %42,1 | %86,3 | 1.519 |
| Sağlık Mahallesi | Hayır | %74,2 | %25,8 | %84,3 | 6.385 |
| Sarıpınar Mahallesi | Hayır | %50,1 | %49,9 | %91,7 | 1.555 |
| Sart-Atatürk Mahallesi | Evet | %25,9 | %74,1 | %94,8 | 1.149 |
| Sart-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %39,1 | %60,9 | %92,9 | 269 |
| Sart-Kahramanlar Mahallesi | Hayır | %85,0 | %15,0 | %50,5 | 410 |
| Sart-Selimiye Mahallesi | Hayır | %70,0 | %30,0 | %64,8 | 1.382 |
| Sart-Sümer Mahallesi | Hayır | %78,1 | %21,9 | %58,2 | 565 |
| Seyrantepe Mahallesi | Hayır | %71,5 | %28,5 | %83,8 | 3.018 |
| Sindel Köyü | Evet | %25,7 | %74,3 | %97,2 | 36 |
| Süleymaniye Köyü | Hayır | %71,4 | %28,6 | %91,5 | 246 |
| Şehitler Mahallesi | Hayır | %76,6 | %23,4 | %85,0 | 2.604 |
| Şirinyer Köyü | Evet | %16,8 | %83,2 | %97,9 | 146 |
| Taytan-Atatürk Mahallesi | Evet | %49,3 | %50,7 | %90,4 | 1.474 |
| Taytan-Bezirganlı Mahallesi | Evet | %46,0 | %54,0 | %88,2 | 517 |
| Tekelioğlu Köyü | Hayır | %66,2 | %33,8 | %93,1 | 245 |
| Torunlu Köyü | Hayır | %81,8 | %18,2 | %89,7 | 223 |
| Üçtepe Köyü | Evet | %40,7 | %59,3 | %98,2 | 55 |
| Yağbasan Köyü | Hayır | %52,9 | %47,1 | %93,0 | 227 |
| Yağmurlar Köyü | Hayır | %50,5 | %49,5 | %94,6 | 202 |
| Yaraşlı Köyü | Hayır | %73,1 | %26,9 | %87,6 | 348 |
| Yeniköy | Evet | %25,5 | %74,5 | %95,2 | 331 |
| Yenipazar Köyü | Hayır | %64,3 | %35,7 | %91,1 | 337 |
| Yeşilkavak Köyü | Hayır | %63,9 | %36,1 | %90,8 | 293 |
| Yeşilova Köyü | Hayır | %87,6 | %12,4 | %86,0 | 629 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Hayır | %62,9 | %37,1 | %89,1 | 979 |
| Yılmaz-Atatürk Mahallesi | Hayır | %58,0 | %42,0 | %76,1 | 1.013 |
| Yılmaz-Fatih Mahallesi | Hayır | %58,5 | %41,5 | %59,0 | 1.803 |
| Yılmaz-Yeni Mahallesi | Hayır | %60,6 | %39,4 | %70,1 | 1.038 |
| Yörük Mahallesi | Hayır | %67,3 | %32,7 | %86,3 | 6.400 |
| Zafer Mahallesi | Hayır | %63,2 | %36,8 | %80,6 | 2.784 |
İlgili sonuçlar