Soma 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Soma sonuçlarında Evet %55,7 ile birinci, Hayır %44,3 ile ikinci; fark 11,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 2,2 puan altında. 76 mahalle ve köy arasından 59'unda Evet önde. Evet en güçlü Söğütçük Köyü (%96,8); Hayır en güçlü Karaçam Köyü (%97,2). Katılım %87,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Soma 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Soma, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Soma | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 34.712 | %55,7 | %49,7 | %57,9 | −2,2 |
| Hayır | 27.624 | %44,3 | %50,3 | %42,1 | +2,2 |
Soma seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 226 | 73.121 | 63.738 | %87,2 | 62.336 | 1.402 |
Soma mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adil Köyü | Hayır | %46,7 | %53,3 | %107,1 | 14 |
| Akçaavlu Köyü | Evet | %70,3 | %29,7 | %98,4 | 319 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %84,9 | 4.972 |
| Avdan-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %65,4 | %34,6 | %89,8 | 1.461 |
| Avdan-Hürriyet Mahallesi | Evet | %67,0 | %33,0 | %88,8 | 304 |
| Bayat Köyü | Evet | %55,9 | %44,1 | %89,4 | 331 |
| Beyce Köyü | Evet | %61,5 | %38,5 | %97,3 | 369 |
| Boncuklu Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %88,4 | 69 |
| Bozarmut Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %97,5 | 160 |
| Büyük Güney Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %96,5 | 85 |
| Büyük Işıklar Köyü | Evet | %56,7 | %43,3 | %95,2 | 63 |
| Cenkyeri-Kurtuluş Mahallesi | Evet | %64,2 | %35,8 | %89,6 | 1.619 |
| Cenkyeri-Yeni Mahallesi | Evet | %67,9 | %32,1 | %86,1 | 907 |
| Cuma Mahallesi | Evet | %56,0 | %44,0 | %87,3 | 3.695 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %56,5 | %43,5 | %87,1 | 3.619 |
| Çatalçam Köyü | Evet | %73,1 | %26,9 | %102,0 | 51 |
| Çavdır Köyü | Evet | %55,7 | %44,3 | %91,8 | 194 |
| Çevircek Köyü | Evet | %81,0 | %19,0 | %92,0 | 75 |
| Darkale Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %96,0 | 100 |
| Deniş Köyü | Hayır | %49,5 | %50,5 | %93,4 | 198 |
| Dereköy | Evet | %60,7 | %39,3 | %93,5 | 31 |
| Devlethan Köyü | Evet | %81,6 | %18,4 | %77,3 | 66 |
| Dualar Köyü | Evet | %78,1 | %21,9 | %92,1 | 266 |
| Duğla Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %94,3 | 141 |
| Eğnez Köyü | Evet | %75,5 | %24,5 | %89,5 | 210 |
| Evciler Köyü | Evet | %74,1 | %25,9 | %95,0 | 181 |
| Göktaş Köyü | Evet | %68,3 | %31,7 | %97,4 | 156 |
| Hacıyusuf Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %85,6 | 160 |
| Hamidiye Köyü | Evet | %53,4 | %46,6 | %93,0 | 528 |
| Hamidiye Mahallesi | Evet | %53,4 | %46,6 | %85,6 | 3.652 |
| Hatun Köyü | Hayır | %19,5 | %80,5 | %94,3 | 123 |
| Heciz Köyü | Evet | %52,7 | %47,3 | %100,0 | 92 |
| Hürriyet Mahallesi | Hayır | %49,8 | %50,2 | %86,7 | 4.499 |
| İnönü Mahallesi | Evet | %65,2 | %34,8 | %87,4 | 3.259 |
| İstasyon Mahallesi | Evet | %56,8 | %43,2 | %89,1 | 3.050 |
| Kaplan Köyü | Evet | %75,4 | %24,6 | %103,3 | 61 |
| Karacahisar Köyü | Hayır | %41,5 | %58,5 | %91,8 | 184 |
| Karacakaş Köyü | Evet | %73,0 | %27,0 | %90,8 | 565 |
| Karaçam Köyü | Hayır | %2,8 | %97,2 | %94,3 | 194 |
| Karamanlı Mahallesi | Evet | %56,9 | %43,1 | %81,4 | 2.782 |
| Kayrakaltı Köyü | Evet | %93,6 | %6,4 | %97,2 | 215 |
| Kızılören Köyü | Hayır | %40,1 | %59,9 | %92,6 | 162 |
| Kiraz Köyü | Evet | %78,2 | %21,8 | %93,8 | 130 |
| Kobaklar Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %109,1 | 11 |
| Koyundere Köyü | Evet | %68,3 | %31,7 | %89,2 | 74 |
| Kozanlı Köyü | Hayır | %41,7 | %58,3 | %90,0 | 120 |
| Kozluören Köyü | Hayır | %12,6 | %87,4 | %94,2 | 172 |
| Kum Köyü | Evet | %54,6 | %45,4 | %95,9 | 148 |
| Kurtuluş Mahallesi | Hayır | %42,5 | %57,5 | %86,6 | 6.268 |
| Küçük Güney Köyü | Evet | %69,0 | %31,0 | %99,1 | 115 |
| Menteşe Köyü | Evet | %86,5 | %13,5 | %108,8 | 34 |
| Naldöken Köyü | Evet | %86,0 | %14,0 | %100,0 | 91 |
| Namazgah Mahallesi | Evet | %54,0 | %46,0 | %87,9 | 3.690 |
| Nihat Danışman Mahallesi | Hayır | %42,3 | %57,7 | %83,1 | 2.996 |
| Onüç Eylül Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %83,9 | 4.005 |
| Pirahmet Köyü | Evet | %85,9 | %14,1 | %97,4 | 153 |
| Samsacı Mahallesi | Evet | %56,5 | %43,5 | %80,8 | 1.730 |
| Sarıkaya Köyü | Evet | %61,1 | %38,9 | %105,9 | 17 |
| Sevişler Köyü | Hayır | %35,6 | %64,4 | %97,2 | 250 |
| Söğütçük Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %98,4 | 64 |
| Sultaniye Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %91,7 | 48 |
| Tabanlar Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %101,4 | 70 |
| Tekeli Işıklar Köyü | Evet | %80,2 | %19,8 | %93,9 | 132 |
| Turgutalp-Fatih Mahallesi | Hayır | %47,3 | %52,7 | %87,6 | 2.877 |
| Turgutalp-İstiklal Mahallesi | Evet | %69,7 | %30,3 | %85,0 | 2.012 |
| Turgutalp-Zafer Mahallesi | Evet | %63,4 | %36,6 | %90,6 | 2.223 |
| Türkali Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %88,4 | 86 |
| Türkpiyala Köyü | Evet | %86,3 | %13,7 | %100,0 | 96 |
| Ularca Köyü | Hayır | %4,9 | %95,1 | %96,8 | 405 |
| Uruzlar Köyü | Evet | %83,5 | %16,5 | %100,0 | 99 |
| Vakıflı Köyü | Evet | %84,7 | %15,3 | %104,2 | 71 |
| Yağcılı-Atatürk Mahallesi | Hayır | %30,7 | %69,3 | %86,6 | 216 |
| Yağcılı-Zafer Mahallesi | Hayır | %39,5 | %60,5 | %80,5 | 389 |
| Yayladalı Köyü | Evet | %65,7 | %34,3 | %88,9 | 45 |
| Yırca Köyü | Hayır | %44,4 | %55,6 | %94,2 | 240 |
| Zafer Mahallesi | Evet | %58,7 | %41,3 | %86,8 | 4.862 |
İlgili sonuçlar