Güçlükonak 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Güçlükonak sonuçlarında Evet %83,4 ile birinci, Hayır %16,6 ile ikinci; fark 66,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 25,5 puan üstünde. 24 mahalle ve köy arasından 22'sinde Evet önde. Evet en güçlü Bulmuşlar Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Sağkol Köyü (%55,6). Katılım %49,7 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güçlükonak 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Güçlükonak, Şırnak, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Güçlükonak | Şırnak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 1.395 | %83,4 | %89,1 | %57,9 | +25,5 |
| Hayır | 278 | %16,6 | %10,9 | %42,1 | −25,5 |
Güçlükonak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 27 | 4.518 | 2.244 | %49,7 | 1.673 | 571 |
Güçlükonak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakuşak Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %82,5 | 183 |
| Akdizgin Köyü | Evet | %87,2 | %12,8 | %57,8 | 199 |
| Bağlar Mahallesi | Evet | %89,3 | %10,7 | %52,8 | 339 |
| Boyuncuk Köyü | Evet | %90,7 | %9,3 | %15,2 | 420 |
| Bulmuşlar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %120,0 | 10 |
| Çevrimli Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %91,1 | 135 |
| Çobankazanı Köyü | Evet | %76,5 | %23,5 | %31,5 | 124 |
| Dağyeli Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %18,6 | 59 |
| Damlabaşı Köyü | Evet | %76,7 | %23,3 | %31,7 | 126 |
| Damlarca Köyü | Hayır | %47,8 | %52,2 | %24,6 | 114 |
| Dicle Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %22,9 | 214 |
| Doğu Mahallesi | Evet | %80,3 | %19,7 | %36,7 | 477 |
| Düğünyurdu Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %37,9 | 198 |
| Fındık-Bahçelievler Mahallesi | Evet | %53,7 | %46,3 | %53,8 | 273 |
| Fındık-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %69,8 | %30,2 | %66,3 | 243 |
| Fındık-Gümüşyazı Mahallesi | Evet | %89,1 | %10,9 | %67,2 | 241 |
| Fındık-Karşıyaka Mahallesi | Evet | %79,2 | %20,8 | %66,7 | 141 |
| Koçtepe Köyü | Evet | %82,7 | %17,3 | %66,0 | 379 |
| Ormaniçi Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %50,0 | 36 |
| Sağkol Köyü | Hayır | %44,4 | %55,6 | %62,5 | 32 |
| Yağızoymak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %48,9 | 45 |
| Yağmurkuyusu Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %73,3 | 75 |
| Yatağankaya Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %83,3 | 24 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %92,2 | %7,8 | %54,3 | 431 |
İlgili sonuçlar