Karataş 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karataş sonuçlarında CHP %48,1 ile birinci, AK Parti %30,2 ile ikinci; fark 17,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 22,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,2 (+5,2 puan). 44 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Karşıyaka Mahallesi (%86,8); AK Parti en güçlü Yenimurat Köyü (%69,8). Katılım %87,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karataş 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karataş, Adana, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karataş | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 6.264 | %48,1 | %30,8 | %26,0 | +22,1 |
| AK Parti | 3.937 | %30,2 | %37,4 | %49,8 | −19,6 |
| MHP | 2.372 | %18,2 | %20,3 | %13,0 | +5,2 |
| Bağımsızlar | 167 | %1,3 | %8,0 | %6,6 | −5,3 |
| DP | 70 | %0,5 | %0,5 | %0,7 | −0,1 |
| Saadet | 54 | %0,4 | %0,9 | %1,3 | −0,9 |
| HAS Parti | 49 | %0,4 | %0,5 | %0,8 | −0,4 |
| BBP | 31 | %0,2 | %0,6 | %0,8 | −0,5 |
| Millet | 27 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 21 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| DYP | 11 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HEPAR | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| MMP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Karataş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 74 | 14.989 | 13.165 | %87,8 | 13.026 | 139 |
Karataş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalı Köyü | AK Parti | %24,7 | %53,7 | %96,5 | 487 |
| Ataköy | CHP | %51,2 | %28,6 | %88,4 | 242 |
| Bahçe-Merkez Mahallesi | CHP | %69,5 | %20,1 | %85,8 | 1.408 |
| Bebeli Köyü | MHP | %25,9 | %31,2 | %85,5 | 290 |
| Çağşırlı Köyü | MHP | %15,8 | %33,7 | %89,4 | 113 |
| Çakırören Köyü | MHP | %9,2 | %41,8 | %92,9 | 212 |
| Çavuşlu Köyü | AK Parti | %22,6 | %57,3 | %91,2 | 136 |
| Çimeli Köyü | AK Parti | %9,1 | %57,4 | %86,8 | 227 |
| Çukurkamış Köyü | MHP | %5,4 | %29,5 | %93,1 | 160 |
| Damlapınar Köyü | CHP | %36,4 | %33,6 | %92,6 | 121 |
| Develiören Köyü | AK Parti | %9,4 | %56,3 | %106,7 | 30 |
| Dolaplı Köyü | AK Parti | %8,9 | %64,3 | %88,9 | 63 |
| Gölkaya Köyü | MHP | %10,2 | %36,1 | %91,5 | 118 |
| Hacıhasan Köyü | AK Parti | %37,5 | %45,8 | %80,0 | 60 |
| Hasırağacı Köyü | AK Parti | %18,2 | %50,3 | %91,4 | 175 |
| Helvacı Köyü | CHP | %45,1 | %24,4 | %90,7 | 182 |
| İnneplihüyüğü Köyü | AK Parti | %12,6 | %52,9 | %77,8 | 153 |
| İsahacılı Köyü | AK Parti | %28,0 | %49,7 | %81,1 | 180 |
| Kapı Köyü | AK Parti | %14,9 | %54,3 | %76,1 | 230 |
| Karagöçer Köyü | AK Parti | %27,8 | %32,5 | %84,4 | 231 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %6,4 | %49,7 | %88,3 | 196 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %86,8 | %9,2 | %85,3 | 1.292 |
| Kemaliye Mahallesi | CHP | %82,3 | %12,9 | %87,9 | 2.679 |
| Kesik Köyü | MHP | %13,9 | %41,0 | %92,8 | 265 |
| Kırhasan Köyü | AK Parti | %24,4 | %40,0 | %90,2 | 51 |
| Kızıltahta Köyü | MHP | %24,2 | %35,4 | %84,6 | 117 |
| Kiremitli Köyü | CHP | %40,7 | %33,3 | %81,8 | 99 |
| Meletmez Köyü | AK Parti | %17,0 | %41,5 | %86,9 | 61 |
| Orta Mahallesi | CHP | %81,8 | %15,5 | %90,3 | 495 |
| Oymaklı Köyü | AK Parti | %35,7 | %42,9 | %92,8 | 152 |
| Sarımsak Köyü | CHP | %42,9 | %38,1 | %105,0 | 20 |
| Sirkenli Köyü | MHP | %33,8 | %30,8 | %96,4 | 388 |
| Tabaklar Köyü | AK Parti | %2,9 | %59,6 | %93,2 | 411 |
| Tabur Köyü | AK Parti | %33,8 | %49,3 | %86,7 | 83 |
| Terliksiz Köyü | AK Parti | %18,8 | %39,6 | %84,2 | 57 |
| Topraklı Köyü | MHP | %16,7 | %33,3 | %82,7 | 104 |
| Tuzkuyusu Köyü | MHP | %16,5 | %38,3 | %91,7 | 145 |
| Tuzla-Hakkıbey Mahallesi | AK Parti | %21,6 | %45,9 | %86,8 | 904 |
| Tuzla-Uğurkaya Mahallesi | AK Parti | %24,3 | %49,7 | %85,9 | 426 |
| Yassıveren Köyü | CHP | %44,8 | %34,5 | %90,8 | 65 |
| Yemişli Köyü | MHP | %13,9 | %38,3 | %96,2 | 451 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %61,2 | %22,9 | %83,3 | 1.566 |
| Yenimurat Köyü | AK Parti | %18,6 | %69,8 | %100,0 | 43 |
| Yüzbaşı Köyü | AK Parti | %13,6 | %64,8 | %88,1 | 101 |
İlgili sonuçlar