Başmakçı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Başmakçı sonuçlarında AK Parti %45,6 ile birinci, CHP %26,8 ile ikinci; fark 18,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 4,2 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,1 (+9,1 puan). 23 mahalle ve köy arasından 18'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ekinlik Köyü (%58,3); CHP en güçlü Çağlayan Mahallesi (%48,8). Katılım %90,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Başmakçı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Başmakçı, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Başmakçı | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.297 | %45,6 | %60,4 | %49,8 | −4,2 |
| CHP | 1.941 | %26,8 | %16,5 | %26,0 | +0,9 |
| MHP | 1.600 | %22,1 | %18,7 | %13,0 | +9,1 |
| DP | 98 | %1,4 | %0,7 | %0,7 | +0,7 |
| BBP | 59 | %0,8 | %0,7 | %0,8 | +0,1 |
| DYP | 45 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| HAS Parti | 36 | %0,5 | %0,6 | %0,8 | −0,3 |
| Saadet | 33 | %0,5 | %1,1 | %1,3 | −0,8 |
| EMEP | 33 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| DSP | 26 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| HEPAR | 23 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| MMP | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,1 | %0,0 | %6,6 | −6,5 |
Başmakçı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 8.251 | 7.491 | %90,8 | 7.234 | 257 |
Başmakçı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkeçili Köyü | AK Parti | %54,9 | %17,0 | %94,6 | 462 |
| Akkoyunlu Köyü | AK Parti | %47,5 | %22,1 | %91,3 | 138 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %55,9 | %12,9 | %91,2 | 317 |
| Aşağı Hilal Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %15,6 | %91,1 | 327 |
| Barbaros Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %10,0 | %90,2 | 478 |
| Beltarla Köyü | AK Parti | %45,0 | %38,5 | %97,5 | 279 |
| Çağlayan Mahallesi | CHP | %36,1 | %48,8 | %89,2 | 673 |
| Çevlik Köyü | MHP | %24,1 | %20,7 | %95,3 | 64 |
| Çığrı Köyü | AK Parti | %53,1 | %18,9 | %93,0 | 614 |
| Ekinlik Köyü | AK Parti | %58,3 | %12,6 | %92,3 | 143 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %17,9 | %88,9 | 773 |
| Gülistan Mahallesi | CHP | %37,4 | %44,4 | %86,2 | 766 |
| Hırkaköy | AK Parti | %40,4 | %25,5 | %89,9 | 159 |
| Küllüce Köyü | AK Parti | %44,5 | %42,2 | %89,7 | 146 |
| Mimar Sinan Mahallesi | AK Parti | %50,3 | %15,7 | %89,7 | 542 |
| Ovacık Köyü | AK Parti | %38,8 | %38,4 | %93,2 | 278 |
| Sarıköy | AK Parti | %50,0 | %33,9 | %93,0 | 186 |
| Yaka-Aşağı Mahallesi | CHP | %32,5 | %36,8 | %93,8 | 355 |
| Yaka-Yukarı Mahallesi | CHP | %20,9 | %43,9 | %85,1 | 281 |
| Yassıören Köyü | AK Parti | %39,8 | %26,8 | %89,9 | 268 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %27,3 | %89,5 | 389 |
| Yukarı Hilal Mahallesi | AK Parti | %53,3 | %11,9 | %89,1 | 285 |
| Yukarıbeltarla Köyü | AK Parti | %53,4 | %26,2 | %97,6 | 328 |
İlgili sonuçlar