Bayat 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bayat sonuçlarında AK Parti %59,7 ile birinci, CHP %17,2 ile ikinci; fark 42,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 9,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,8 (+3,8 puan). 16 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü İnpınar Köyü (%82,1); CHP en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%24,0). Katılım %88,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayat 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bayat, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bayat | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.896 | %59,7 | %60,4 | %49,8 | +9,9 |
| CHP | 836 | %17,2 | %16,5 | %26,0 | −8,7 |
| MHP | 816 | %16,8 | %18,7 | %13,0 | +3,8 |
| DP | 109 | %2,2 | %0,7 | %0,7 | +1,6 |
| HAS Parti | 44 | %0,9 | %0,6 | %0,8 | +0,1 |
| DYP | 28 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| Saadet | 26 | %0,5 | %1,1 | %1,3 | −0,7 |
| BBP | 23 | %0,5 | %0,7 | %0,8 | −0,3 |
| EMEP | 17 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| DSP | 13 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| MMP | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HEPAR | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,1 | %0,0 | %6,6 | −6,5 |
Bayat seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 27 | 5.678 | 5.043 | %88,8 | 4.848 | 195 |
Bayat mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | AK Parti | %68,5 | %15,3 | %95,8 | 118 |
| Aşağıçaybelen Köyü | AK Parti | %64,7 | %4,3 | %93,5 | 262 |
| Büyük Mahallesi | AK Parti | %55,5 | %19,0 | %87,0 | 777 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %24,0 | %88,2 | 999 |
| Çukurkuyu Köyü | AK Parti | %62,0 | %10,4 | %88,0 | 259 |
| Derbent Köyü | AK Parti | %63,0 | %14,4 | %85,2 | 756 |
| Eskigömü Köyü | AK Parti | %47,1 | %15,7 | %92,9 | 56 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %22,2 | %91,2 | 819 |
| İmrallı Köyü | AK Parti | %59,7 | %15,2 | %88,8 | 501 |
| İnpınar Köyü | AK Parti | %82,1 | %5,1 | %87,9 | 91 |
| Kuzören Köyü | AK Parti | %69,0 | %20,7 | %100,0 | 30 |
| Mallıca Köyü | AK Parti | %65,6 | %13,0 | %90,1 | 151 |
| Muratkoru Köyü | AK Parti | %73,9 | %6,5 | %93,9 | 49 |
| Sağırlı Köyü | AK Parti | %78,5 | %9,1 | %97,7 | 128 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %57,4 | %21,2 | %84,3 | 459 |
| Yukarıçaybelen Köyü | AK Parti | %62,6 | %9,7 | %93,3 | 223 |
İlgili sonuçlar