Hamur 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Hamur sonuçlarında AK Parti %62,0 ile birinci, Bağımsızlar %33,0 ile ikinci; fark 28,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 12,2 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,0 (+26,4 puan). 47 mahalle ve köy arasından 36'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kamışlı Köyü (%100,0); Bağımsızlar en güçlü Tükenmez Köyü (%84,3). Katılım %80,7 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hamur 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Hamur, Ağrı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hamur | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.326 | %62,0 | %47,5 | %49,8 | +12,2 |
| Bağımsızlar | 2.838 | %33,0 | %43,5 | %6,6 | +26,4 |
| CHP | 114 | %1,3 | %2,2 | %26,0 | −24,7 |
| BBP | 68 | %0,8 | %1,7 | %0,8 | +0,0 |
| Saadet | 67 | %0,8 | %0,5 | %1,3 | −0,5 |
| MHP | 52 | %0,6 | %2,2 | %13,0 | −12,4 |
| HAS Parti | 48 | %0,6 | %0,6 | %0,8 | −0,2 |
| DP | 34 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,3 |
| DSP | 23 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | +0,0 |
| TKP | 15 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| MMP | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Hamur seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 65 | 10.841 | 8.751 | %80,7 | 8.597 | 154 |
Hamur mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdiçıkmaz Köyü | Bağımsızlar | %46,3 | %51,6 | %103,2 | 95 |
| Adımova Köyü | AK Parti | %62,2 | %29,3 | %85,3 | 464 |
| Alakoyun Köyü | AK Parti | %56,4 | %43,6 | %74,7 | 158 |
| Aşağıaladağ Köyü | AK Parti | %44,9 | %38,1 | %100,6 | 179 |
| Aşağıderedibi Köyü | AK Parti | %67,4 | %27,3 | %56,0 | 341 |
| Aşağıgözlüce Köyü | AK Parti | %91,5 | %7,6 | %92,2 | 128 |
| Aşağıkarabal Köyü | AK Parti | %80,8 | %16,8 | %76,9 | 333 |
| Aşağıyenigün Köyü | AK Parti | %88,1 | %11,3 | %82,1 | 224 |
| Ayvacık Köyü | AK Parti | %68,2 | %31,8 | %100,0 | 111 |
| Baldere Köyü | Bağımsızlar | %41,6 | %55,4 | %77,1 | 131 |
| Beklemez Köyü | AK Parti | %91,9 | %6,5 | %99,2 | 124 |
| Ceylanlı Köyü | AK Parti | %69,2 | %27,7 | %101,6 | 128 |
| Çağlayan Köyü | AK Parti | %54,5 | %37,1 | %100,8 | 131 |
| Danakıran Köyü | AK Parti | %50,0 | %36,7 | %77,9 | 131 |
| Demirkapı Köyü | AK Parti | %52,9 | %47,1 | %92,2 | 77 |
| Ekincik Köyü | AK Parti | %63,9 | %34,0 | %97,9 | 378 |
| Erdoğan Köyü | AK Parti | %75,5 | %24,5 | %103,9 | 51 |
| Esenören Köyü | Bağımsızlar | %42,9 | %57,1 | %91,3 | 92 |
| Gültepe Köyü | AK Parti | %75,8 | %20,8 | %98,9 | 181 |
| Gümüşkuşak Köyü | AK Parti | %63,5 | %32,3 | %66,2 | 148 |
| Kaçmaz Köyü | AK Parti | %73,0 | %23,1 | %78,9 | 530 |
| Kamışlı Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %118,2 | 11 |
| Kandildağı Köyü | AK Parti | %88,9 | %10,6 | %82,6 | 288 |
| Karadoğu Köyü | AK Parti | %74,1 | %17,6 | %86,9 | 99 |
| Karakazan Köyü | Bağımsızlar | %44,0 | %51,4 | %66,4 | 369 |
| Karaseyitali Köyü | Bağımsızlar | %35,0 | %63,1 | %78,6 | 131 |
| Karlıca Köyü | AK Parti | %55,2 | %39,4 | %94,0 | 319 |
| Kaynaklı Köyü | AK Parti | %76,6 | %14,9 | %78,3 | 60 |
| Kılıç Köyü | AK Parti | %73,3 | %25,7 | %72,1 | 298 |
| Köşkköy | AK Parti | %63,9 | %36,1 | %92,3 | 39 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %68,1 | %19,6 | %73,5 | 1.618 |
| Nallıkonak Köyü | AK Parti | %74,0 | %12,0 | %44,2 | 113 |
| Özdirek Köyü | AK Parti | %54,2 | %44,3 | %83,6 | 318 |
| Sarıbuğday Köyü | Bağımsızlar | %17,9 | %77,8 | %91,1 | 179 |
| Seslidoğan Köyü | AK Parti | %65,3 | %25,6 | %73,1 | 167 |
| Seyithanbey Köyü | AK Parti | %82,1 | %15,7 | %80,7 | 347 |
| Soğanlıtepe Köyü | AK Parti | %64,4 | %35,6 | %95,5 | 110 |
| Süleymankümbet Köyü | AK Parti | %71,7 | %26,1 | %61,9 | 441 |
| Tükenmez Köyü | Bağımsızlar | %12,7 | %84,3 | %91,0 | 188 |
| Uğurtaş Köyü | Bağımsızlar | %16,7 | %83,3 | %96,0 | 50 |
| Yapılı Köyü | Bağımsızlar | %44,7 | %50,6 | %69,6 | 125 |
| Yoğunhisar Köyü | AK Parti | %52,8 | %39,6 | %85,4 | 178 |
| Yukarıağadeve Köyü | Bağımsızlar | %28,8 | %67,3 | %100,5 | 371 |
| Yukarıaladağ Köyü | AK Parti | %50,0 | %45,8 | %86,0 | 143 |
| Yukarıgözlüce Köyü | AK Parti | %67,5 | %28,8 | %67,4 | 319 |
| Yukarıyenigün Köyü | AK Parti | %82,4 | %13,7 | %77,6 | 237 |
| Yuvacık Köyü | Bağımsızlar | %36,5 | %61,5 | %81,9 | 188 |
İlgili sonuçlar