Elmadağ 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Elmadağ sonuçlarında AK Parti %46,2 ile birinci, CHP %28,7 ile ikinci; fark 17,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 3,6 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,9 (+3,9 puan). 30 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yukarıkamışlı Köyü (%83,3); CHP en güçlü Yenidoğan Mahallesi (%49,1). Katılım %92,4 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Elmadağ 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Elmadağ, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Elmadağ | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 12.554 | %46,2 | %49,2 | %49,8 | −3,6 |
| CHP | 7.794 | %28,7 | %31,3 | %26,0 | +2,7 |
| MHP | 4.589 | %16,9 | %14,6 | %13,0 | +3,9 |
| Saadet | 1.010 | %3,7 | %0,7 | %1,3 | +2,5 |
| Bağımsızlar | 323 | %1,2 | %1,0 | %6,6 | −5,4 |
| DP | 214 | %0,8 | %0,4 | %0,7 | +0,1 |
| BBP | 199 | %0,7 | %1,1 | %0,8 | −0,0 |
| HAS Parti | 198 | %0,7 | %0,7 | %0,8 | −0,0 |
| DSP | 79 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| DYP | 48 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| Millet | 46 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HEPAR | 39 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 29 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 12 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Elmadağ seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 118 | 30.026 | 27.747 | %92,4 | 27.151 | 596 |
Elmadağ mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaali Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %4,9 | %95,9 | 193 |
| Aşağıkamışlı Köyü | AK Parti | %63,2 | %21,1 | %89,0 | 155 |
| Deliler Köyü | AK Parti | %71,6 | %8,6 | %92,6 | 176 |
| Ediğe Köyü | CHP | %35,6 | %39,0 | %100,0 | 61 |
| Gümüşpala Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %36,3 | %90,6 | 1.624 |
| Hasanoğlan Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %21,6 | %91,2 | 2.873 |
| Hasanoğlan Fatih Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %21,9 | %92,0 | 1.073 |
| Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %17,1 | %93,0 | 1.527 |
| İsmetpaşa Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %32,6 | %91,6 | 2.189 |
| İstasyon Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %35,2 | %90,8 | 542 |
| Karacahasan Köyü | AK Parti | %72,9 | %11,3 | %96,6 | 262 |
| Kayadibi Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %7,0 | %94,2 | 412 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %37,2 | %38,5 | %90,9 | 2.373 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %30,2 | %93,2 | 3.306 |
| Kuşçuali Köyü | AK Parti | %64,6 | %8,3 | %96,1 | 102 |
| Lalabel Mahallesi | AK Parti | %59,4 | %13,2 | %94,6 | 1.196 |
| Muzaffer Ekşi Mahallesi | AK Parti | %42,2 | %30,8 | %91,0 | 1.230 |
| Seyitcemali Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %11,1 | %95,9 | 776 |
| Süleymanlı Mahallesi | AK Parti | %61,4 | %23,5 | %93,8 | 146 |
| Şehitlik Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %18,9 | %90,8 | 698 |
| Taburlar Köyü | AK Parti | %68,7 | %13,7 | %91,3 | 149 |
| Tatlıca Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %32,2 | %92,2 | 3.185 |
| Tekke Mahallesi | AK Parti | %78,9 | %6,7 | %86,0 | 107 |
| Üçevler Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %35,3 | %93,3 | 611 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %38,7 | %43,5 | %94,2 | 1.445 |
| Yenidoğan Mahallesi | CHP | %31,1 | %49,1 | %92,9 | 834 |
| Yenimahalle Mahallesi | CHP | %34,4 | %37,2 | %93,7 | 663 |
| Yenipınar Mahallesi | CHP | %37,7 | %41,6 | %92,0 | 1.225 |
| Yeşildere Fatih Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %12,1 | %94,3 | 855 |
| Yukarıkamışlı Köyü | AK Parti | %83,3 | %2,8 | %100,0 | 38 |
İlgili sonuçlar