Nallıhan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Nallıhan sonuçlarında AK Parti %51,0 ile birinci, CHP %23,6 ile ikinci; fark 27,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 1,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,2 (+7,2 puan). 89 mahalle ve köy arasından 83'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Beyalan Köyü (%92,9); CHP en güçlü Belenören Köyü (%47,8). Katılım %89,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Nallıhan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Nallıhan, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Nallıhan | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.625 | %51,0 | %49,2 | %49,8 | +1,2 |
| CHP | 4.923 | %23,6 | %31,3 | %26,0 | −2,4 |
| MHP | 4.221 | %20,2 | %14,6 | %13,0 | +7,2 |
| DP | 223 | %1,1 | %0,4 | %0,7 | +0,4 |
| HAS Parti | 184 | %0,9 | %0,7 | %0,8 | +0,1 |
| BBP | 159 | %0,8 | %1,1 | %0,8 | +0,0 |
| Saadet | 132 | %0,6 | %0,7 | %1,3 | −0,6 |
| DSP | 81 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| DYP | 76 | %0,4 | %0,1 | %0,2 | +0,2 |
| HEPAR | 59 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Millet | 56 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 53 | %0,3 | %1,0 | %6,6 | −6,3 |
| MMP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 19 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| TKP | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Nallıhan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 150 | 23.924 | 21.493 | %89,8 | 20.848 | 645 |
Nallıhan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 100.yıl Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %32,2 | %87,1 | 1.901 |
| Akdere Köyü | AK Parti | %44,3 | %19,5 | %90,1 | 172 |
| Aksu Köyü | AK Parti | %45,9 | %43,2 | %102,6 | 38 |
| Alan Köyü | AK Parti | %75,8 | %10,6 | %98,5 | 68 |
| Aliağa Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %27,7 | %89,4 | 613 |
| Aliefe Köyü | AK Parti | %82,1 | %7,1 | %90,3 | 31 |
| Alpağut Köyü | AK Parti | %87,5 | %0,0 | %100,0 | 43 |
| Arkutça Köyü | AK Parti | %75,0 | %8,3 | %97,3 | 37 |
| Aşağıbağdere Köyü | AK Parti | %78,6 | %0,0 | %127,3 | 11 |
| Aşağıbağlıca Köyü | AK Parti | %50,0 | %14,3 | %82,4 | 34 |
| Aşağıkavacık Köyü | AK Parti | %63,3 | %29,1 | %94,1 | 85 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %24,7 | %87,1 | 1.470 |
| Atça Köyü | CHP | %41,9 | %42,7 | %93,1 | 130 |
| Aydoğmuş Köyü | AK Parti | %42,4 | %42,4 | %97,1 | 34 |
| Belenalan Köyü | AK Parti | %62,3 | %11,5 | %93,0 | 71 |
| Belenören Köyü | CHP | %43,5 | %47,8 | %85,2 | 54 |
| Beyalan Köyü | AK Parti | %92,9 | %4,8 | %95,5 | 44 |
| Beycik Köyü | AK Parti | %54,0 | %20,6 | %94,2 | 69 |
| Beydili Köyü | AK Parti | %81,2 | %6,1 | %91,0 | 221 |
| Bozyaka Köyü | AK Parti | %73,1 | %6,7 | %91,0 | 301 |
| Cendere Köyü | AK Parti | %56,3 | %12,5 | %102,0 | 49 |
| Çalıcaalan Köyü | AK Parti | %75,3 | %13,4 | %97,1 | 102 |
| Çamalan B.m Köyü | AK Parti | %79,2 | %4,4 | %93,5 | 336 |
| Çayırhan-Barış Mahallesi | AK Parti | %57,8 | %21,5 | %90,2 | 1.769 |
| Çayırhan-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %30,4 | %90,3 | 642 |
| Çayırhan-Emek Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %23,1 | %92,5 | 1.975 |
| Çayırhan-Gazi Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %34,4 | %90,9 | 660 |
| Çayırhan-İşletmeler Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %28,2 | %92,7 | 998 |
| Çiller Köyü | AK Parti | %54,9 | %25,4 | %92,7 | 82 |
| Çive Köyü | AK Parti | %66,3 | %20,2 | %93,7 | 95 |
| Çulhalar Köyü | AK Parti | %82,4 | %0,0 | %106,3 | 16 |
| Danişment Köyü | MHP | %35,2 | %5,6 | %87,8 | 82 |
| Davutoğlan Köyü | AK Parti | %50,3 | %19,3 | %93,1 | 159 |
| Demirköy | AK Parti | %60,0 | %20,0 | %93,9 | 49 |
| Dereköy | AK Parti | %44,2 | %33,7 | %92,7 | 96 |
| Doğandere Köyü | AK Parti | %50,0 | %28,4 | %93,7 | 95 |
| Döğmeci Köyü | AK Parti | %66,7 | %24,2 | %94,3 | 35 |
| Eğri Köyü | AK Parti | %62,3 | %13,2 | %77,5 | 71 |
| Emremsultan Köyü | AK Parti | %40,2 | %34,0 | %90,8 | 109 |
| Epçeler Köyü | AK Parti | %71,1 | %6,7 | %95,8 | 48 |
| Ericek Köyü | AK Parti | %45,0 | %23,3 | %95,8 | 142 |
| Eymir Köyü | AK Parti | %52,2 | %23,9 | %92,1 | 441 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %18,8 | %89,3 | 1.143 |
| Gökçeöz Köyü | AK Parti | %60,3 | %11,3 | %93,5 | 153 |
| Güzelöz Köyü | AK Parti | %74,0 | %7,8 | %91,7 | 84 |
| Hacıbey Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %23,5 | %85,8 | 1.728 |
| Hacıhasanlar Köyü | AK Parti | %72,2 | %5,6 | %95,0 | 20 |
| Hıdırlar Köyü | AK Parti | %47,8 | %31,0 | %89,0 | 209 |
| İslamalan Köyü | AK Parti | %66,0 | %17,0 | %96,0 | 50 |
| Kabaca Köyü | AK Parti | %54,7 | %21,1 | %88,5 | 183 |
| Kadıköy | AK Parti | %61,8 | %17,6 | %83,7 | 43 |
| Karacasu Köyü | AK Parti | %63,3 | %18,3 | %100,0 | 115 |
| Karahisar Köyü | AK Parti | %45,9 | %32,4 | %94,9 | 39 |
| Karahisargölcük Köyü | AK Parti | %70,6 | %20,6 | %92,3 | 39 |
| Karahisarkozlu Köyü | AK Parti | %73,1 | %15,4 | %96,3 | 27 |
| Karaköy | AK Parti | %61,4 | %25,6 | %92,3 | 248 |
| Kavakköy | AK Parti | %57,7 | %26,9 | %84,3 | 134 |
| Kulu Köyü | AK Parti | %90,9 | %0,0 | %109,1 | 11 |
| Kuruca Köyü | AK Parti | %56,5 | %16,7 | %89,7 | 126 |
| Kuzucular Köyü | AK Parti | %59,6 | %17,9 | %89,9 | 169 |
| Meyildere Köyü | AK Parti | %66,7 | %10,5 | %91,9 | 62 |
| Meyilhacılar Köyü | AK Parti | %83,3 | %2,1 | %98,0 | 50 |
| Nallıdere Köyü | AK Parti | %62,7 | %10,7 | %89,4 | 85 |
| Nallıgölcük Köyü | AK Parti | %65,5 | %17,2 | %100,0 | 30 |
| Nasuhpaşa Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %28,3 | %85,2 | 1.622 |
| Nebioğlu Köyü | AK Parti | %83,3 | %16,7 | %100,0 | 12 |
| Osmanköy | AK Parti | %83,6 | %4,4 | %88,9 | 261 |
| Ozan Köyü | AK Parti | %76,8 | %1,1 | %94,3 | 105 |
| Ömerşeyhler Köyü | AK Parti | %72,4 | %7,9 | %97,6 | 82 |
| Öşürler Köyü | AK Parti | %81,0 | %14,3 | %77,8 | 27 |
| Sarıkaya Köyü | CHP | %38,7 | %42,7 | %86,5 | 89 |
| Sarıyar-Enerji Mahallesi | CHP | %30,9 | %44,2 | %92,3 | 439 |
| Sarıyar-İsmetpaşa Mahallesi | CHP | %27,8 | %36,1 | %88,6 | 333 |
| Sobran Köyü | AK Parti | %52,4 | %27,2 | %90,5 | 275 |
| Soğukkuyu Köyü | AK Parti | %42,9 | %33,3 | %84,2 | 101 |
| Subaşı Köyü | AK Parti | %88,0 | %4,0 | %96,2 | 26 |
| Tekirler Köyü | AK Parti | %59,0 | %21,8 | %90,9 | 176 |
| Tekke Köyü | AK Parti | %36,8 | %26,5 | %97,2 | 71 |
| Tepe Köyü | AK Parti | %50,0 | %28,1 | %97,0 | 33 |
| Uluhan Köyü | AK Parti | %51,4 | %29,9 | %91,5 | 118 |
| Uluköy | AK Parti | %64,9 | %17,5 | %93,3 | 104 |
| Uzunöz Köyü | AK Parti | %65,8 | %3,8 | %94,1 | 169 |
| Yakapınar Köyü | AK Parti | %49,6 | %18,6 | %95,8 | 143 |
| Yazı Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %21,4 | %86,6 | 1.008 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %68,7 | %14,5 | %93,0 | 270 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %65,2 | %19,6 | %92,3 | 52 |
| Yukarıbağdere Köyü | AK Parti | %62,0 | %16,0 | %85,0 | 60 |
| Yukarıbağlıca Köyü | AK Parti | %56,7 | %6,0 | %93,2 | 73 |
| Yukarıkavacık Köyü | AK Parti | %81,8 | %13,6 | %91,8 | 49 |
İlgili sonuçlar