Kiğı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kiğı sonuçlarında AK Parti %45,6 ile birinci, CHP %26,3 ile ikinci; fark 19,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 4,2 puan altında. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,8 (+9,2 puan). 25 mahalle ve köy arasından 12'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çanakçı Köyü (%91,5); CHP en güçlü Billice Köyü (%73,0). Katılım %77,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kiğı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kiğı, Bingöl, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kiğı | Bingöl | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.231 | %45,6 | %67,0 | %49,8 | −4,2 |
| CHP | 709 | %26,3 | %3,1 | %26,0 | +0,3 |
| Bağımsızlar | 425 | %15,8 | %24,0 | %6,6 | +9,2 |
| MHP | 188 | %7,0 | %1,3 | %13,0 | −6,1 |
| DP | 48 | %1,8 | %0,4 | %0,7 | +1,1 |
| BBP | 35 | %1,3 | %1,2 | %0,8 | +0,5 |
| DSP | 13 | %0,5 | %0,6 | %0,3 | +0,2 |
| TKP | 12 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| DYP | 12 | %0,4 | %0,1 | %0,2 | +0,3 |
| Saadet | 11 | %0,4 | %0,8 | %1,3 | −0,9 |
| HAS Parti | 9 | %0,3 | %1,3 | %0,8 | −0,4 |
| Millet | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Kiğı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 34 | 3.553 | 2.765 | %77,8 | 2.698 | 67 |
Kiğı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Açıkgüney Köyü | CHP | %7,4 | %59,3 | %84,6 | 65 |
| Ağaçöven Köyü | AK Parti | %82,4 | %2,0 | %83,6 | 61 |
| Alagöz Köyü | AK Parti | %55,6 | %1,9 | %94,7 | 57 |
| Baklalı Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 9 |
| Billice Köyü | CHP | %2,7 | %73,0 | %75,5 | 49 |
| Çanakçı Köyü | AK Parti | %91,5 | %2,4 | %86,0 | 100 |
| Çiçektepe Köyü | AK Parti | %60,9 | %13,0 | %69,7 | 33 |
| Dallıca Köyü | AK Parti | %57,6 | %6,8 | %141,9 | 43 |
| Darköprü Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 10 |
| Demirdöş Köyü | CHP | %11,1 | %55,6 | %100,0 | 9 |
| Demirkanat Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 3 |
| Duranlar Köyü | AK Parti | %88,2 | %5,9 | %113,3 | 15 |
| Eskikavak Köyü | Bağımsızlar | %8,2 | %45,2 | %92,4 | 79 |
| Eskişehir Mahallesi | CHP | %37,9 | %40,3 | %69,9 | 598 |
| Eşme Köyü | CHP | %14,3 | %71,4 | %107,7 | 13 |
| Güneyağıl Köyü | Bağımsızlar | %29,0 | %29,0 | %88,9 | 36 |
| İlbeyi Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 3 |
| Kadıköy | AK Parti | %33,3 | %10,0 | %77,3 | 44 |
| Kutluca Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 4 |
| Nacaklı Köyü | AK Parti | %76,6 | %1,0 | %89,3 | 336 |
| Sabırtaşı Köyü | AK Parti | %53,8 | %3,8 | %78,8 | 33 |
| Sırmaçek Köyü | AK Parti | %55,5 | %1,4 | %76,4 | 297 |
| Yazgünü Köyü | CHP | %23,1 | %57,7 | %84,1 | 63 |
| Yenişehir Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %34,4 | %74,9 | 1.447 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %13,6 | %76,0 | 146 |
İlgili sonuçlar