Yayladere 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yayladere sonuçlarında AK Parti %37,4 ile birinci, Bağımsızlar %28,8 ile ikinci; fark 8,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 12,4 puan altında. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,8 (+22,2 puan). 22 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sürmelikoç Köyü (%78,4); Bağımsızlar en güçlü Batıayaz Köyü (%72,4). Katılım %76,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yayladere 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yayladere, Bingöl, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yayladere | Bingöl | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 317 | %37,4 | %67,0 | %49,8 | −12,4 |
| Bağımsızlar | 244 | %28,8 | %24,0 | %6,6 | +22,2 |
| CHP | 213 | %25,1 | %3,1 | %26,0 | −0,9 |
| MHP | 26 | %3,1 | %1,3 | %13,0 | −10,0 |
| BBP | 17 | %2,0 | %1,2 | %0,8 | +1,3 |
| DSP | 14 | %1,7 | %0,6 | %0,3 | +1,4 |
| DP | 8 | %0,9 | %0,4 | %0,7 | +0,3 |
| TKP | 4 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| Saadet | 2 | %0,2 | %0,8 | %1,3 | −1,0 |
| HAS Parti | 1 | %0,1 | %1,3 | %0,8 | −0,7 |
| DYP | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Millet | 1 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Yayladere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 23 | 1.144 | 870 | %76,0 | 848 | 22 |
Yayladere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçadamlar Mahallesi | Bağımsızlar | %8,7 | %43,5 | %82,8 | 29 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %50,0 | %18,8 | %76,2 | 21 |
| Batıayaz Köyü | Bağımsızlar | %17,2 | %72,4 | %85,7 | 35 |
| Bilekkaya Köyü | Bağımsızlar | %40,0 | %50,0 | %71,4 | 14 |
| Conag Mahallesi | Bağımsızlar | %11,6 | %55,8 | %77,6 | 58 |
| Çalıkağıl Köyü | CHP | %2,1 | %8,3 | %87,3 | 55 |
| Çatalkaya Köyü | CHP | %22,2 | %0,0 | %112,5 | 8 |
| Çayağzı Köyü | Bağımsızlar | %20,5 | %43,6 | %81,6 | 49 |
| Çikan Köyü | AK Parti | %58,3 | %41,7 | %90,0 | 40 |
| Dalbasan Köyü | AK Parti | %41,9 | %9,7 | %84,6 | 39 |
| Güneşlik Köyü | Bağımsızlar | %6,8 | %54,5 | %91,7 | 48 |
| Günlük Köyü | Bağımsızlar | %24,3 | %35,1 | %90,5 | 42 |
| Haktanır Mahallesi | AK Parti | %65,0 | %5,0 | %95,5 | 22 |
| Hasköy Mahallesi | AK Parti | %60,9 | %17,4 | %82,1 | 28 |
| Kalkanlı Köyü | AK Parti | %60,4 | %11,3 | %76,1 | 71 |
| Korlu Köyü | AK Parti | %37,8 | %24,3 | %78,4 | 51 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %16,9 | %67,1 | 331 |
| Sürmelikoç Köyü | AK Parti | %78,4 | %16,2 | %75,5 | 49 |
| Yavuztaş Köyü | CHP | %36,4 | %9,1 | %84,6 | 13 |
| Yaylabağ Köyü | AK Parti | %50,0 | %28,6 | %53,8 | 26 |
| Yolgüden Mahallesi | Bağımsızlar | %37,9 | %44,8 | %69,0 | 42 |
| Zeynelli Köyü | Bağımsızlar | %37,0 | %54,3 | %63,0 | 73 |
İlgili sonuçlar