Bucak 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bucak sonuçlarında AK Parti %58,9 ile birinci, MHP %19,9 ile ikinci; fark 39,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 9,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,9 (+6,9 puan). 68 mahalle ve köy arasından 63'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Taşyayla Köyü (%85,5); MHP en güçlü Keçili Köyü (%38,3). Katılım %92,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bucak 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bucak, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bucak | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 23.247 | %58,9 | %49,0 | %49,8 | +9,1 |
| MHP | 7.866 | %19,9 | %18,7 | %13,0 | +6,9 |
| CHP | 5.877 | %14,9 | %25,4 | %26,0 | −11,1 |
| Saadet | 743 | %1,9 | %1,8 | %1,3 | +0,6 |
| BBP | 400 | %1,0 | %0,8 | %0,8 | +0,3 |
| DP | 366 | %0,9 | %0,9 | %0,7 | +0,3 |
| HAS Parti | 278 | %0,7 | %1,2 | %0,8 | −0,1 |
| DYP | 194 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| HEPAR | 140 | %0,4 | %0,6 | %0,3 | +0,1 |
| DSP | 87 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,0 |
| EMEP | 63 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| MMP | 58 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 41 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 35 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 29 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 25 | %0,1 | %0,1 | %6,6 | −6,5 |
Bucak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 192 | 43.822 | 40.559 | %92,6 | 39.449 | 1.110 |
Bucak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alaattin Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %15,3 | %91,6 | 1.502 |
| Alkaya Köyü | AK Parti | %70,3 | %18,7 | %93,0 | 100 |
| Anbahan Köyü | AK Parti | %45,4 | %14,7 | %94,3 | 389 |
| Atilla Mahallesi | AK Parti | %50,7 | %28,8 | %92,9 | 85 |
| Avdancık Köyü | AK Parti | %50,4 | %25,4 | %95,6 | 273 |
| Barboros Mahallesi | AK Parti | %65,1 | %17,8 | %92,7 | 907 |
| Belören Köyü | AK Parti | %54,2 | %18,8 | %104,3 | 46 |
| Beşkonak Köyü | AK Parti | %62,5 | %12,1 | %95,0 | 259 |
| Boğazköy | AK Parti | %60,4 | %14,9 | %89,8 | 579 |
| Camii Mahallesi | AK Parti | %68,9 | %16,7 | %92,5 | 1.062 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %65,1 | %21,1 | %93,2 | 980 |
| Çamlık-Hacıbağ Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %20,4 | %96,6 | 410 |
| Çamlık-Kavaklı Mahallesi | AK Parti | %60,3 | %22,6 | %93,9 | 342 |
| Çamlık-Narlı Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %4,7 | %105,9 | 85 |
| Çamlık-Sahil Mahallesi | AK Parti | %61,4 | %26,5 | %101,1 | 272 |
| Çavuşlar Mahallesi | AK Parti | %65,1 | %19,8 | %94,6 | 1.393 |
| Çobanpınarı Köyü | AK Parti | %75,5 | %7,8 | %96,3 | 430 |
| Çukur Mahallesi | AK Parti | %51,1 | %25,7 | %93,9 | 651 |
| Dağarcık Köyü | AK Parti | %53,7 | %21,5 | %90,4 | 136 |
| Dutalanı Köyü | AK Parti | %65,3 | %19,4 | %100,0 | 74 |
| Elsazı Köyü | AK Parti | %75,6 | %10,2 | %94,4 | 520 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %22,8 | %92,3 | 2.930 |
| Gündoğdu-Merkez Mahallesi | AK Parti | %59,3 | %18,5 | %92,9 | 605 |
| Gündoğdu-Yeni Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %24,1 | %96,3 | 409 |
| İncirdere Köyü | AK Parti | %51,3 | %15,0 | %95,0 | 461 |
| Karaaliler Köyü | AK Parti | %48,3 | %34,7 | %94,0 | 350 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %62,7 | %23,6 | %94,1 | 119 |
| Karaot Köyü | AK Parti | %77,9 | %11,5 | %97,8 | 139 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %57,6 | %21,1 | %96,1 | 816 |
| Karaseki Köyü | AK Parti | %50,4 | %19,3 | %95,3 | 128 |
| Karayvatlar Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %24,9 | %91,5 | 693 |
| Kargı Köyü | AK Parti | %72,5 | %17,6 | %96,5 | 339 |
| Kavacık Köyü | AK Parti | %64,7 | %16,9 | %90,0 | 229 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %66,3 | %22,8 | %95,1 | 406 |
| Keçili Köyü | MHP | %29,6 | %38,3 | %95,7 | 210 |
| Kestel Köyü | CHP | %27,4 | %25,6 | %94,6 | 756 |
| Kızılcaağaç Köyü | AK Parti | %60,4 | %18,1 | %89,3 | 169 |
| Kızılkaya-Avdan Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %13,8 | %89,8 | 522 |
| Kızılkaya-Pazar Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %14,7 | %90,7 | 442 |
| Kızılkaya-Yeni Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %16,6 | %91,8 | 668 |
| Kızıllı Köyü | AK Parti | %75,3 | %15,9 | %92,6 | 363 |
| Kızılseki Köyü | AK Parti | %55,4 | %9,5 | %92,2 | 459 |
| Kocaaliler-Camii Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %30,8 | %93,9 | 624 |
| Kocaaliler-Gökalan Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %26,9 | %97,9 | 145 |
| Kocaaliler-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %36,2 | %91,0 | 490 |
| Kocaaliler-Pazar Mahallesi | AK Parti | %59,9 | %28,6 | %96,4 | 359 |
| Konak Mahallesi | AK Parti | %56,7 | %21,0 | %89,2 | 2.574 |
| Kuşbaba Köyü | AK Parti | %75,7 | %11,8 | %94,0 | 788 |
| Kuyubaşı Köyü | AK Parti | %71,4 | %14,3 | %96,6 | 89 |
| Mehmet Akif Mahallesi | AK Parti | %60,1 | %22,1 | %92,1 | 2.964 |
| Mimar Sinan Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %18,8 | %92,7 | 342 |
| Oğuzhan Mahallesi | AK Parti | %62,0 | %18,7 | %90,8 | 818 |
| Onaç Mahallesi | AK Parti | %66,0 | %15,6 | %89,9 | 704 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %24,3 | %89,1 | 667 |
| Sanayi Mahallesi | AK Parti | %63,1 | %20,5 | %93,1 | 1.696 |
| Seydiköy | CHP | %35,9 | %13,2 | %94,2 | 556 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %50,9 | %33,0 | %91,7 | 721 |
| Taşyayla Köyü | AK Parti | %85,5 | %5,2 | %95,7 | 514 |
| Uğurlu Köyü | AK Parti | %50,2 | %20,9 | %91,0 | 343 |
| Ürkütlü-Ankara Mahallesi | CHP | %36,0 | %13,7 | %93,4 | 304 |
| Ürkütlü-Pazar Mahallesi | CHP | %29,8 | %14,0 | %90,7 | 452 |
| Üzümlübel Köyü | AK Parti | %66,1 | %8,3 | %91,1 | 191 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %58,8 | %21,2 | %89,9 | 4.159 |
| Yetmiş Evler Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %21,8 | %89,1 | 606 |
| Yörükler Mahallesi | AK Parti | %65,2 | %18,1 | %93,1 | 576 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %17,1 | %95,5 | 942 |
| Yuva Köyü | AK Parti | %38,2 | %19,1 | %97,1 | 70 |
| Yüreğil Köyü | AK Parti | %51,3 | %16,1 | %95,2 | 420 |
İlgili sonuçlar