Yeşilova 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yeşilova sonuçlarında CHP %42,1 ile birinci, AK Parti %36,4 ile ikinci; fark 5,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 16,1 puan üstünde. 45 mahalle ve köy arasından 29'unda CHP önde. CHP en güçlü Niyazlar Köyü (%87,8); AK Parti en güçlü Gökçeyaka Köyü (%73,0). Katılım %89,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yeşilova 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yeşilova, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yeşilova | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 5.219 | %42,1 | %25,4 | %26,0 | +16,1 |
| AK Parti | 4.514 | %36,4 | %49,0 | %49,8 | −13,4 |
| MHP | 1.818 | %14,7 | %18,7 | %13,0 | +1,6 |
| Saadet | 179 | %1,4 | %1,8 | %1,3 | +0,2 |
| DP | 142 | %1,1 | %0,9 | %0,7 | +0,5 |
| HEPAR | 123 | %1,0 | %0,6 | %0,3 | +0,7 |
| HAS Parti | 100 | %0,8 | %1,2 | %0,8 | +0,0 |
| DSP | 74 | %0,6 | %0,4 | %0,3 | +0,3 |
| EMEP | 62 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| DYP | 46 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| Millet | 37 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BBP | 34 | %0,3 | %0,8 | %0,8 | −0,5 |
| MMP | 22 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,0 | %0,1 | %6,6 | −6,5 |
Yeşilova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 70 | 14.326 | 12.755 | %89,0 | 12.404 | 351 |
Yeşilova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy | CHP | %80,9 | %8,5 | %95,2 | 289 |
| Alanköy | CHP | %43,9 | %40,8 | %92,4 | 288 |
| Armutköy | CHP | %60,8 | %25,3 | %92,3 | 207 |
| Aşağıkırlı Köyü | AK Parti | %23,2 | %62,1 | %85,7 | 112 |
| Bahcelievler Mahallesi | CHP | %50,0 | %26,3 | %94,5 | 344 |
| Başkuyu Köyü | AK Parti | %5,8 | %69,2 | %97,2 | 354 |
| Bayındır Köyü | CHP | %80,0 | %13,1 | %88,3 | 154 |
| Bayırbaşı Köyü | AK Parti | %34,7 | %36,0 | %91,7 | 84 |
| Bedirli Köyü | AK Parti | %34,3 | %36,4 | %96,6 | 500 |
| Beyköy | CHP | %75,0 | %15,0 | %87,0 | 23 |
| Büyükyaka Köyü | CHP | %42,1 | %35,9 | %89,7 | 359 |
| Çaltepe Köyü | AK Parti | %20,1 | %35,1 | %93,4 | 441 |
| Çardak Köyü | CHP | %60,0 | %21,9 | %93,1 | 116 |
| Çeltek Köyü | CHP | %42,0 | %32,5 | %90,4 | 230 |
| Çuvallı Köyü | CHP | %65,8 | %18,8 | %92,0 | 287 |
| Değirmen Mahallesi | CHP | %50,3 | %31,6 | %89,3 | 205 |
| Dereköy | CHP | %65,5 | %21,4 | %91,1 | 347 |
| Doğanbaba Köyü | CHP | %36,7 | %33,3 | %91,8 | 439 |
| Düdenköy | CHP | %44,1 | %31,4 | %96,5 | 201 |
| Elden Köyü | AK Parti | %28,4 | %51,4 | %97,4 | 77 |
| Emek Mahallesi | CHP | %57,0 | %27,6 | %89,6 | 886 |
| Gençali Köyü | CHP | %59,0 | %25,1 | %94,9 | 195 |
| Gökçeyaka Köyü | AK Parti | %7,4 | %73,0 | %99,4 | 168 |
| Güney-Aşağı Cami Mahallesi | CHP | %51,9 | %33,1 | %59,7 | 846 |
| Güney-Yukarı Cami Mahallesi | CHP | %44,6 | %34,9 | %67,0 | 651 |
| Harmanlı Köyü | CHP | %62,5 | %23,9 | %90,1 | 435 |
| Horozköy | AK Parti | %26,1 | %42,4 | %95,2 | 104 |
| Işıklar Köyü | CHP | %49,0 | %25,5 | %96,2 | 104 |
| İğdir Köyü | AK Parti | %26,4 | %54,2 | %91,7 | 230 |
| Karaköy | AK Parti | %23,3 | %53,3 | %89,7 | 68 |
| Karatlı Köyü | CHP | %68,9 | %10,4 | %93,9 | 214 |
| Kavakköy | AK Parti | %34,0 | %50,5 | %92,8 | 208 |
| Kayadibi Köyü | CHP | %67,3 | %17,3 | %91,6 | 465 |
| Koyunlar Çeşme Mahallesi | CHP | %42,1 | %38,6 | %90,3 | 1.072 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %44,9 | %32,7 | %87,4 | 1.186 |
| Niyazlar Köyü | CHP | %87,8 | %7,3 | %102,4 | 41 |
| Onacak Köyü | AK Parti | %16,4 | %67,1 | %97,4 | 76 |
| Orhanlı Köyü | AK Parti | %15,2 | %64,1 | %97,0 | 234 |
| Örencik Köyü | CHP | %42,1 | %36,0 | %92,7 | 123 |
| Salda-Aşağı Mahallesi | AK Parti | %14,0 | %61,7 | %91,2 | 443 |
| Salda-Yukarı Mahallesi | AK Parti | %5,7 | %68,4 | %91,7 | 677 |
| Sazak Köyü | AK Parti | %16,9 | %51,2 | %95,2 | 186 |
| Taşpınar Köyü | CHP | %37,7 | %26,0 | %94,2 | 86 |
| Yarışlı Köyü | CHP | %39,3 | %27,0 | %94,8 | 481 |
| Yukarı Kırlı Köyü | CHP | %45,3 | %34,9 | %96,7 | 90 |
İlgili sonuçlar