Beyağaç 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Beyağaç sonuçlarında AK Parti %49,7 ile birinci, CHP %29,4 ile ikinci; fark 20,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 0,1 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,4 (+3,4 puan). 15 mahalle ve köy arasından 9'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Pınarönü Köyü (%71,6); CHP en güçlü Fatih Mahallesi (%47,1). Katılım %91,7 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beyağaç 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Beyağaç, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Beyağaç | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.346 | %49,7 | %46,6 | %49,8 | −0,1 |
| CHP | 1.389 | %29,4 | %31,2 | %26,0 | +3,4 |
| MHP | 729 | %15,4 | %17,0 | %13,0 | +2,4 |
| DP | 82 | %1,7 | %1,0 | %0,7 | +1,1 |
| DYP | 31 | %0,7 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| EMEP | 24 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| Saadet | 23 | %0,5 | %0,5 | %1,3 | −0,8 |
| HAS Parti | 22 | %0,5 | %0,5 | %0,8 | −0,3 |
| BBP | 15 | %0,3 | %0,6 | %0,8 | −0,4 |
| Bağımsızlar | 14 | %0,3 | %1,0 | %6,6 | −6,3 |
| HEPAR | 13 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | −0,0 |
| LDP | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| DSP | 9 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Beyağaç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 26 | 5.378 | 4.929 | %91,7 | 4.723 | 206 |
Beyağaç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %36,5 | %41,3 | %95,0 | 239 |
| Çamlık Mahallesi | AK Parti | %43,4 | %39,8 | %91,6 | 190 |
| Eşenler Köyü | AK Parti | %68,6 | %14,6 | %91,2 | 419 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %29,1 | %47,1 | %93,2 | 444 |
| Geriçam Köyü | CHP | %38,2 | %45,6 | %96,1 | 307 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %34,0 | %43,1 | %92,6 | 217 |
| Kapuz Köyü | AK Parti | %66,6 | %11,2 | %92,3 | 508 |
| Kızılcaağaç Köyü | AK Parti | %64,5 | %13,6 | %90,3 | 617 |
| Pınarönü Köyü | AK Parti | %71,6 | %9,5 | %96,3 | 80 |
| Sazak Köyü | AK Parti | %52,7 | %23,8 | %90,8 | 674 |
| Subaşı Mahallesi | AK Parti | %60,8 | %23,3 | %89,1 | 138 |
| Uzunoluk Köyü | AK Parti | %50,9 | %30,8 | %90,9 | 596 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %37,0 | %38,8 | %86,5 | 415 |
| Yeniçeşme Köyü | AK Parti | %52,5 | %31,8 | %94,9 | 215 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %28,6 | %46,3 | %91,8 | 319 |
İlgili sonuçlar