Buldan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Buldan sonuçlarında AK Parti %39,4 ile birinci, CHP %35,7 ile ikinci; fark 3,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 10,3 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,7 (+9,7 puan). 48 mahalle ve köy arasından 30'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kurudere Köyü (%84,8); CHP en güçlü Oğuz Köyü (%55,3). Katılım %92,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Buldan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Buldan, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Buldan | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.285 | %39,4 | %46,6 | %49,8 | −10,3 |
| CHP | 6.589 | %35,7 | %31,2 | %26,0 | +9,7 |
| MHP | 3.614 | %19,6 | %17,0 | %13,0 | +6,5 |
| DP | 297 | %1,6 | %1,0 | %0,7 | +1,0 |
| HAS Parti | 116 | %0,6 | %0,5 | %0,8 | −0,1 |
| BBP | 106 | %0,6 | %0,6 | %0,8 | −0,2 |
| DYP | 85 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| Saadet | 77 | %0,4 | %0,5 | %1,3 | −0,8 |
| DSP | 76 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| HEPAR | 63 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| EMEP | 55 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 33 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 28 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 24 | %0,1 | %1,0 | %6,6 | −6,5 |
| LDP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Buldan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 90 | 20.561 | 19.040 | %92,6 | 18.467 | 573 |
Buldan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aktaş Köyü | AK Parti | %55,4 | %30,0 | %99,3 | 136 |
| Alacaoğlu Köyü | AK Parti | %40,6 | %32,6 | %95,3 | 191 |
| Alandız Köyü | AK Parti | %79,2 | %7,9 | %95,6 | 296 |
| Beyler Köyü | AK Parti | %74,2 | %18,9 | %95,0 | 140 |
| Boğazçiftlik Köyü | AK Parti | %65,1 | %21,2 | %96,1 | 155 |
| Bostanyeri Köyü | AK Parti | %55,6 | %11,1 | %90,0 | 30 |
| Bozalan Köyü | CHP | %31,5 | %37,7 | %97,2 | 324 |
| Bölmekaya Köyü | AK Parti | %58,8 | %20,2 | %96,5 | 257 |
| Bursa Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %22,1 | %95,6 | 249 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %35,6 | %37,3 | %88,8 | 2.655 |
| Çamköy | AK Parti | %42,3 | %28,2 | %96,1 | 154 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %33,8 | %35,0 | %88,0 | 276 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %58,8 | %26,5 | %101,4 | 69 |
| Çaybaşı Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %28,0 | %90,5 | 666 |
| Derbent Köyü | CHP | %35,3 | %39,4 | %90,9 | 340 |
| Dımbazlar Köyü | AK Parti | %33,9 | %27,4 | %96,6 | 178 |
| Doğan Köyü | AK Parti | %48,6 | %19,6 | %95,8 | 259 |
| Dört Eylül Mahallesi | CHP | %31,5 | %43,3 | %90,0 | 967 |
| Düzalan Mahallesi | CHP | %31,6 | %34,2 | %90,3 | 176 |
| Girne Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %33,5 | %93,3 | 253 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %36,3 | %36,8 | %93,5 | 1.448 |
| Gülalan Köyü | AK Parti | %70,3 | %17,4 | %100,0 | 247 |
| Güroluk Mahallesi | AK Parti | %42,4 | %30,5 | %93,3 | 193 |
| Hasanbeyler Köyü | AK Parti | %65,5 | %17,4 | %95,7 | 391 |
| Helvacılar Mahallesi | CHP | %31,0 | %32,9 | %93,4 | 455 |
| Kadıköy | CHP | %31,2 | %52,3 | %95,9 | 855 |
| Karaköy | AK Parti | %42,8 | %41,2 | %95,0 | 696 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %31,5 | %39,7 | %91,3 | 1.033 |
| Kaşıkcı Köyü | AK Parti | %61,3 | %16,7 | %95,6 | 225 |
| Kırandamı Köyü | AK Parti | %69,6 | %20,7 | %92,2 | 102 |
| Kovanoluk Köyü | AK Parti | %49,2 | %33,5 | %96,3 | 188 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %35,1 | %40,3 | %88,2 | 221 |
| Kurudere Köyü | AK Parti | %84,8 | %9,5 | %98,2 | 111 |
| Mahmutlu Köyü | CHP | %11,1 | %48,1 | %87,1 | 62 |
| Oğuz Köyü | CHP | %22,6 | %55,3 | %95,5 | 490 |
| Sarımahmutlu Köyü | AK Parti | %65,0 | %18,7 | %91,5 | 293 |
| Süleymanlı Köyü | AK Parti | %42,5 | %31,5 | %98,7 | 155 |
| Turan Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %33,9 | %91,7 | 445 |
| Türlübey Köyü | CHP | %31,3 | %51,2 | %97,3 | 561 |
| Yalçınkaya Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %22,1 | %91,4 | 139 |
| Yayla Köyü | AK Parti | %59,0 | %25,5 | %97,7 | 174 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %32,8 | %90,0 | 2.048 |
| Yenicekent-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %36,0 | %91,3 | 481 |
| Yenicekent-İstiklal Mahallesi | CHP | %23,9 | %52,9 | %95,5 | 354 |
| Yenicekent-Kurtuluş Mahallesi | CHP | %30,0 | %41,7 | %92,6 | 403 |
| Yenicekent-Narlıdere Mahallesi | CHP | %30,2 | %49,8 | %90,2 | 692 |
| Yeniçam Köyü | AK Parti | %55,1 | %21,8 | %97,0 | 164 |
| Yeşil Dere Mahallesi | CHP | %33,6 | %43,6 | %89,6 | 164 |
İlgili sonuçlar