Alucra 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Alucra sonuçlarında AK Parti %77,1 ile birinci, MHP %12,2 ile ikinci; fark 64,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 27,3 puan üstünde. 44 mahalle ve köy arasından 44'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Arduç Köyü (%100,0); MHP en güçlü Yükselen Köyü (%36,8). Katılım %84,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Alucra 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Alucra, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Alucra | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.201 | %77,1 | %59,4 | %49,8 | +27,3 |
| MHP | 665 | %12,2 | %11,9 | %13,0 | −0,8 |
| CHP | 279 | %5,1 | %23,7 | %26,0 | −20,9 |
| Saadet | 168 | %3,1 | %1,7 | %1,3 | +1,8 |
| HAS Parti | 34 | %0,6 | %1,0 | %0,8 | −0,1 |
| BBP | 28 | %0,5 | %0,4 | %0,8 | −0,2 |
| DP | 26 | %0,5 | %0,8 | %0,7 | −0,2 |
| MMP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HEPAR | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| DSP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| DYP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| EMEP | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Alucra seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 6.601 | 5.555 | %84,2 | 5.448 | 107 |
Alucra mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçiçek Köyü | AK Parti | %93,6 | %2,1 | %90,6 | 53 |
| Aktepe Köyü | AK Parti | %85,1 | %6,5 | %87,7 | 302 |
| Arda Köyü | AK Parti | %89,7 | %2,3 | %87,3 | 102 |
| Arduç Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %3,2 | 31 |
| Armutlu Köyü | AK Parti | %77,8 | %8,9 | %90,4 | 52 |
| Aydınyayla Köyü | AK Parti | %78,3 | %21,7 | %104,3 | 23 |
| Babapınar Mahallesi | AK Parti | %65,9 | %16,5 | %87,1 | 101 |
| Bereketli Köyü | AK Parti | %96,2 | %0,0 | %102,0 | 51 |
| Beylerce Köyü | AK Parti | %72,2 | %16,7 | %80,8 | 26 |
| Boyluca Köyü | AK Parti | %95,0 | %2,2 | %81,6 | 223 |
| Çakrak Köyü | AK Parti | %90,0 | %9,0 | %89,3 | 112 |
| Çalgan Köyü | AK Parti | %58,4 | %27,7 | %82,2 | 214 |
| Çamlıyayla Köyü | AK Parti | %96,9 | %0,0 | %89,1 | 110 |
| Demirözü Köyü | AK Parti | %71,0 | %13,0 | %81,4 | 172 |
| Dereçiftlik Köyü | AK Parti | %92,2 | %2,0 | %89,5 | 57 |
| Doludere Köyü | AK Parti | %92,5 | %1,9 | %89,2 | 120 |
| Elmacık Köyü | AK Parti | %86,2 | %10,8 | %89,3 | 75 |
| Fevziçakmak Köyü | AK Parti | %82,6 | %3,7 | %76,0 | 150 |
| Gökçebel Köyü | AK Parti | %97,2 | %0,0 | %102,9 | 35 |
| Günügüzel Köyü | AK Parti | %90,9 | %6,1 | %95,7 | 69 |
| Gürbulak Köyü | AK Parti | %92,8 | %0,0 | %95,1 | 103 |
| Hacıhasan Köyü | AK Parti | %72,6 | %11,9 | %83,0 | 106 |
| Hacılı Köyü | AK Parti | %89,6 | %4,2 | %94,1 | 51 |
| İğdecik Köyü | AK Parti | %87,3 | %0,0 | %88,7 | 62 |
| Kabaktepe Köyü | AK Parti | %82,1 | %7,1 | %100,0 | 28 |
| Kaledibi Köyü | AK Parti | %98,3 | %0,0 | %95,2 | 63 |
| Kamışlı Köyü | AK Parti | %84,3 | %5,7 | %88,8 | 80 |
| Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %65,6 | %14,1 | %73,9 | 88 |
| Karabörk Köyü | AK Parti | %90,7 | %1,8 | %94,3 | 297 |
| Kavaklıdere Köyü | AK Parti | %89,6 | %2,1 | %96,1 | 51 |
| Kemallı Mahallesi | AK Parti | %61,4 | %26,7 | %88,8 | 116 |
| Koman Köyü | AK Parti | %83,5 | %2,5 | %94,0 | 84 |
| Konaklı Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %82,1 | 28 |
| Köklüce Köyü | AK Parti | %93,4 | %4,9 | %89,1 | 138 |
| Mesudiye Mahallesi | AK Parti | %63,5 | %22,6 | %79,6 | 914 |
| Pirili Köyü | AK Parti | %63,6 | %22,7 | %95,7 | 23 |
| Subaşı Köyü | AK Parti | %91,5 | %2,1 | %104,4 | 45 |
| Suyurdu Köyü | AK Parti | %85,1 | %6,4 | %90,4 | 52 |
| Tepeköy | AK Parti | %70,9 | %6,8 | %96,0 | 125 |
| Tohumluk Köyü | AK Parti | %84,1 | %4,5 | %91,7 | 48 |
| Topçam Mahallesi | AK Parti | %60,9 | %19,6 | %79,3 | 58 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %94,1 | %1,2 | %88,6 | 369 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %63,8 | %21,6 | %77,2 | 1.570 |
| Yükselen Köyü | AK Parti | %52,6 | %36,8 | %83,3 | 24 |
İlgili sonuçlar