Güce 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Güce sonuçlarında AK Parti %73,5 ile birinci, CHP %15,9 ile ikinci; fark 57,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 23,7 puan üstünde. 19 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Fırınlı Köyü (%92,6); CHP en güçlü Güce Mahallesi (%29,1). Katılım %85,3 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güce 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Güce, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Güce | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.599 | %73,5 | %59,4 | %49,8 | +23,7 |
| CHP | 779 | %15,9 | %23,7 | %26,0 | −10,1 |
| MHP | 291 | %5,9 | %11,9 | %13,0 | −7,1 |
| Saadet | 79 | %1,6 | %1,7 | %1,3 | +0,3 |
| HAS Parti | 57 | %1,2 | %1,0 | %0,8 | +0,4 |
| DP | 31 | %0,6 | %0,8 | %0,7 | −0,0 |
| BBP | 16 | %0,3 | %0,4 | %0,8 | −0,4 |
| MMP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 9 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DSP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| LDP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| EMEP | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| HEPAR | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Güce seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 5.843 | 4.987 | %85,3 | 4.894 | 93 |
Güce mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | AK Parti | %74,8 | %10,9 | %90,5 | 137 |
| Boncukçukur Köyü | AK Parti | %84,8 | %3,9 | %82,0 | 289 |
| Dayıcık Köyü | AK Parti | %81,1 | %9,4 | %89,1 | 119 |
| Düzçukur Köyü | AK Parti | %86,2 | %7,9 | %68,0 | 228 |
| Ergenekon Köyü | AK Parti | %79,4 | %5,9 | %87,9 | 157 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %69,5 | %10,3 | %82,1 | 279 |
| Fırınlı Köyü | AK Parti | %92,6 | %2,5 | %77,0 | 161 |
| Giyimli Mahallesi | AK Parti | %64,2 | %28,4 | %92,9 | 424 |
| Güce Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %29,1 | %85,1 | 810 |
| Gürağaç Köyü | AK Parti | %87,9 | %5,3 | %84,6 | 338 |
| İlit Köyü | AK Parti | %82,4 | %8,8 | %86,6 | 409 |
| Kemaliye Mahallesi | AK Parti | %66,1 | %26,2 | %91,9 | 492 |
| Kuluncak Köyü | AK Parti | %69,9 | %19,9 | %80,8 | 433 |
| Örnek Köyü | AK Parti | %84,3 | %2,4 | %88,3 | 94 |
| Sarıyar Köyü | AK Parti | %86,3 | %8,2 | %76,9 | 337 |
| Soğukpınar Köyü | AK Parti | %65,1 | %14,5 | %83,8 | 99 |
| Tekkeköy | AK Parti | %89,4 | %4,3 | %89,9 | 238 |
| Tevekli Mahallesi | AK Parti | %62,1 | %26,4 | %91,3 | 400 |
| Yukarıboynuyoğun Köyü | AK Parti | %82,7 | %7,5 | %86,5 | 399 |
İlgili sonuçlar