Belen 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Belen sonuçlarında AK Parti %54,2 ile birinci, MHP %27,9 ile ikinci; fark 26,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 4,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,9 (+14,9 puan). 19 mahalle ve köy arasından 15'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Şenbük Köyü (%91,1); MHP en güçlü Çerçikaya Köyü (%60,0). Katılım %90,7 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Belen 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Belen, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Belen | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.659 | %54,2 | %44,4 | %49,8 | +4,4 |
| MHP | 4.976 | %27,9 | %12,6 | %13,0 | +14,9 |
| CHP | 2.493 | %14,0 | %38,5 | %26,0 | −12,0 |
| Saadet | 199 | %1,1 | %0,7 | %1,3 | −0,1 |
| BBP | 110 | %0,6 | %0,4 | %0,8 | −0,1 |
| DP | 98 | %0,5 | %0,5 | %0,7 | −0,1 |
| HAS Parti | 90 | %0,5 | %0,4 | %0,8 | −0,3 |
| HEPAR | 53 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| DYP | 43 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 42 | %0,2 | %1,5 | %6,6 | −6,4 |
| MMP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| EMEP | 15 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 10 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Belen seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 75 | 20.118 | 18.244 | %90,7 | 17.828 | 416 |
Belen mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atik Köyü | AK Parti | %50,0 | %40,6 | %91,8 | 354 |
| Bakras Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %32,6 | %92,0 | 2.327 |
| Benlidere Köyü | AK Parti | %68,1 | %20,8 | %96,1 | 231 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %61,0 | %28,7 | %92,1 | 2.501 |
| Çakallı Köyü | AK Parti | %76,8 | %7,7 | %96,6 | 147 |
| Çerçikaya Köyü | MHP | %36,7 | %60,0 | %103,3 | 245 |
| Derebahçe Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %33,2 | %86,3 | 1.457 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %31,7 | %89,2 | 975 |
| Güzelyayla Köyü | AK Parti | %43,3 | %37,1 | %88,8 | 260 |
| Halilbey Mahallesi | AK Parti | %60,8 | %29,0 | %92,3 | 2.273 |
| İssume Mahallesi | CHP | %32,5 | %25,2 | %89,2 | 2.072 |
| Karapelit Köyü | MHP | %36,4 | %41,4 | %91,5 | 566 |
| Kıcı Köyü | AK Parti | %71,8 | %19,3 | %95,5 | 616 |
| Kömürçukuru Köyü | AK Parti | %84,7 | %12,6 | %100,2 | 531 |
| Muhlisali Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %35,4 | %89,3 | 852 |
| Müftüler Köyü | MHP | %33,9 | %51,5 | %89,2 | 259 |
| Ötençay Köyü | AK Parti | %66,2 | %7,7 | %91,0 | 1.251 |
| Sarımazı Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %25,8 | %86,1 | 2.935 |
| Şenbük Köyü | AK Parti | %91,1 | %8,2 | %96,6 | 266 |
İlgili sonuçlar