Yayladağı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yayladağı sonuçlarında AK Parti %80,1 ile birinci, MHP %8,9 ile ikinci; fark 71,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 30,3 puan üstünde. 41 mahalle ve köy arasından 39'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Görentaş Köyü (%97,9); MHP en güçlü Yeşiltepe Köyü (%24,7). Katılım %90,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yayladağı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yayladağı, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yayladağı | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.276 | %80,1 | %44,4 | %49,8 | +30,3 |
| MHP | 1.139 | %8,9 | %12,6 | %13,0 | −4,1 |
| CHP | 1.046 | %8,2 | %38,5 | %26,0 | −17,8 |
| HAS Parti | 82 | %0,6 | %0,4 | %0,8 | −0,1 |
| DP | 62 | %0,5 | %0,5 | %0,7 | −0,2 |
| Saadet | 59 | %0,5 | %0,7 | %1,3 | −0,8 |
| BBP | 45 | %0,4 | %0,4 | %0,8 | −0,4 |
| EMEP | 28 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 26 | %0,2 | %1,5 | %6,6 | −6,4 |
| HEPAR | 18 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| DYP | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| MMP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Yayladağı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 71 | 14.610 | 13.174 | %90,2 | 12.828 | 346 |
Yayladağı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arslanyazı Köyü | AK Parti | %75,8 | %10,6 | %88,7 | 186 |
| Aşağıpulluyazı Köyü | AK Parti | %72,0 | %14,0 | %89,5 | 314 |
| Aydınbahçe Köyü | AK Parti | %68,6 | %5,2 | %91,0 | 266 |
| Ayışığı Köyü | AK Parti | %72,4 | %22,8 | %95,0 | 261 |
| Çabala Köyü | AK Parti | %88,3 | %5,8 | %93,8 | 260 |
| Çakı Köyü | AK Parti | %82,3 | %5,6 | %91,8 | 440 |
| Çamaltı Mahallesi | AK Parti | %69,4 | %16,3 | %85,7 | 1.517 |
| Çandır Köyü | AK Parti | %78,1 | %0,0 | %96,5 | 141 |
| Denizgören Köyü | AK Parti | %75,6 | %4,7 | %86,9 | 99 |
| Eğerci Köyü | AK Parti | %92,0 | %5,3 | %96,7 | 275 |
| Görentaş Köyü | AK Parti | %97,9 | %1,7 | %98,0 | 245 |
| Gözlekçiler Köyü | AK Parti | %91,4 | %4,3 | %94,9 | 98 |
| Gözlüce Köyü | AK Parti | %84,4 | %9,0 | %84,2 | 260 |
| Gürışık Köyü | AK Parti | %97,5 | %1,7 | %95,3 | 128 |
| Güveççi Köyü | AK Parti | %96,8 | %1,4 | %101,3 | 237 |
| Güzelyurt Köyü | AK Parti | %90,1 | %1,7 | %96,1 | 129 |
| Hisarcık Köyü | AK Parti | %86,5 | %6,9 | %95,8 | 407 |
| Karacurun Köyü | AK Parti | %90,8 | %3,1 | %96,1 | 204 |
| Karaköse-Merkez Mahallesi | AK Parti | %85,9 | %3,6 | %86,7 | 1.293 |
| Kışlak-İstiklal Mahallesi | CHP | %42,1 | %8,9 | %85,1 | 323 |
| Kışlak-Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %10,9 | %83,3 | 671 |
| Kızılçat Köyü | AK Parti | %83,5 | %3,3 | %93,9 | 99 |
| Kösrelik Köyü | AK Parti | %90,5 | %1,8 | %93,3 | 180 |
| Kulaç Köyü | AK Parti | %77,1 | %10,7 | %87,0 | 169 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %71,4 | %16,1 | %89,0 | 1.616 |
| Leylekli Köyü | AK Parti | %91,5 | %3,7 | %95,3 | 86 |
| Olgunlar Köyü | AK Parti | %83,0 | %14,2 | %88,8 | 161 |
| Sebenoba Köyü | AK Parti | %97,8 | %0,4 | %96,1 | 563 |
| Sungur Köyü | AK Parti | %91,8 | %2,0 | %87,1 | 116 |
| Sürütme Köyü | AK Parti | %82,0 | %5,8 | %98,4 | 193 |
| Şakşak Köyü | AK Parti | %93,7 | %1,2 | %90,9 | 287 |
| Tutlubahçe Mahallesi | AK Parti | %73,6 | %15,0 | %87,2 | 1.082 |
| Uluyol Köyü | AK Parti | %95,2 | %2,4 | %101,6 | 127 |
| Üçırmak Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 8 |
| Yalaz Köyü | AK Parti | %86,0 | %12,9 | %92,6 | 188 |
| Yayıkdamlar Köyü | AK Parti | %74,3 | %6,7 | %94,8 | 193 |
| Yeditepe-Bezge Mahallesi | AK Parti | %81,1 | %7,0 | %86,2 | 391 |
| Yeditepe-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %89,1 | %5,3 | %89,2 | 769 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %96,2 | %1,9 | %97,4 | 378 |
| Yeşiltepe Köyü | AK Parti | %57,2 | %24,7 | %93,9 | 179 |
| Yukarıpulluyazı Köyü | AK Parti | %84,8 | %9,1 | %98,6 | 71 |
İlgili sonuçlar