Ambarlı Mahallesi 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ambarlı Mahallesi sonuçlarında CHP %44,7 ile birinci, AK Parti %36,7 ile ikinci; fark 7,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 18,7 puan üstünde. CHP oy oranında Avcılar ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 98 sandık, 28.631 kayıtlı seçmen. Katılım %83,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Ambarlı Mahallesi | Avcılar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 10.475 | %44,7 | %40,1 | %31,3 | %26,0 | +18,7 |
| AK Parti | 8.613 | %36,7 | %42,1 | %49,4 | %49,8 | −13,1 |
| MHP | 2.795 | %11,9 | %9,7 | %9,4 | %13,0 | −1,1 |
| Bağımsızlar | 766 | %3,3 | %4,4 | %5,4 | %6,6 | −3,3 |
| Saadet | 159 | %0,7 | %0,9 | %1,6 | %1,3 | −0,6 |
| HAS Parti | 155 | %0,7 | %0,5 | %0,7 | %0,8 | −0,1 |
| HEPAR | 128 | %0,5 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,3 |
| BBP | 88 | %0,4 | %0,5 | %0,6 | %0,8 | −0,4 |
| DP | 76 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,3 |
| TKP | 57 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 55 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Millet | 54 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 11 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| MMP | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 98 | 28.631 | 23.945 | %83,6 | 23.440 | 505 |
Avcılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Avcılar sonuçları
- Cihangir Mahallesi seçim sonuçları
- Denizköşkler Mahallesi seçim sonuçları
- Firuzköy Mahallesi seçim sonuçları
- Gümüşpala Mahallesi seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Tahtakale Mahallesi seçim sonuçları
- Üniversite Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşilkent Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2011 Milletvekili Seçimi