Merkez Mahallesi 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Merkez Mahallesi sonuçlarında CHP %44,0 ile birinci, AK Parti %36,8 ile ikinci; fark 7,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 18,1 puan üstünde. CHP oy oranında Avcılar ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 84 sandık, 24.695 kayıtlı seçmen. Katılım %82,3 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Merkez Mahallesi | Avcılar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 8.756 | %44,0 | %40,1 | %31,3 | %26,0 | +18,1 |
| AK Parti | 7.326 | %36,8 | %42,1 | %49,4 | %49,8 | −13,0 |
| MHP | 2.554 | %12,8 | %9,7 | %9,4 | %13,0 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 536 | %2,7 | %4,4 | %5,4 | %6,6 | −3,9 |
| Saadet | 157 | %0,8 | %0,9 | %1,6 | %1,3 | −0,5 |
| HEPAR | 140 | %0,7 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,4 |
| HAS Parti | 100 | %0,5 | %0,5 | %0,7 | %0,8 | −0,3 |
| DP | 93 | %0,5 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,2 |
| DSP | 65 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| BBP | 51 | %0,3 | %0,5 | %0,6 | %0,8 | −0,5 |
| TKP | 45 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 45 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| MMP | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 84 | 24.695 | 20.323 | %82,3 | 19.882 | 441 |
Avcılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Avcılar sonuçları
- Ambarlı Mahallesi seçim sonuçları
- Cihangir Mahallesi seçim sonuçları
- Denizköşkler Mahallesi seçim sonuçları
- Firuzköy Mahallesi seçim sonuçları
- Gümüşpala Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Tahtakale Mahallesi seçim sonuçları
- Üniversite Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşilkent Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2011 Milletvekili Seçimi