Barış Mahallesi 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Barış Mahallesi sonuçlarında CHP %49,2 ile birinci, AK Parti %33,5 ile ikinci; fark 15,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 23,2 puan üstünde. CHP oy oranında Beylikdüzü ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 113 sandık, 32.616 kayıtlı seçmen. Katılım %86,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Barış Mahallesi | Beylikdüzü | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 13.660 | %49,2 | %38,8 | %31,3 | %26,0 | +23,2 |
| AK Parti | 9.301 | %33,5 | %43,4 | %49,4 | %49,8 | −16,4 |
| MHP | 3.306 | %11,9 | %11,3 | %9,4 | %13,0 | −1,1 |
| Bağımsızlar | 627 | %2,3 | %3,0 | %5,4 | %6,6 | −4,3 |
| HEPAR | 209 | %0,8 | %0,6 | %0,4 | %0,3 | +0,5 |
| HAS Parti | 192 | %0,7 | %0,7 | %0,7 | %0,8 | −0,1 |
| Saadet | 137 | %0,5 | %0,7 | %1,6 | %1,3 | −0,8 |
| DP | 90 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | %0,7 | −0,3 |
| BBP | 85 | %0,3 | %0,4 | %0,6 | %0,8 | −0,4 |
| TKP | 60 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 53 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 53 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 13 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| MMP | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 113 | 32.616 | 28.323 | %86,8 | 27.792 | 531 |
Beylikdüzü ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Beylikdüzü sonuçları
- Adnan Kahveci Mahallesi seçim sonuçları
- Büyükşehir Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Dereağzı Mahallesi seçim sonuçları
- Gürpınar Mahallesi seçim sonuçları
- Kavaklı Mahallesi seçim sonuçları
- Marmara Mahallesi seçim sonuçları
- Sahil Mahallesi seçim sonuçları
- Yakuplu Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2011 Milletvekili Seçimi