Kavaklı Mahallesi 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kavaklı Mahallesi sonuçlarında AK Parti %67,9 ile birinci, CHP %17,6 ile ikinci; fark 50,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 18,1 puan üstünde. AK Parti oy oranında Beylikdüzü ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 30 sandık, 8.734 kayıtlı seçmen. Katılım %89,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kavaklı Mahallesi | Beylikdüzü | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 5.203 | %67,9 | %43,4 | %49,4 | %49,8 | +18,1 |
| CHP | 1.345 | %17,6 | %38,8 | %31,3 | %26,0 | −8,4 |
| MHP | 666 | %8,7 | %11,3 | %9,4 | %13,0 | −4,3 |
| Saadet | 130 | %1,7 | %0,7 | %1,6 | %1,3 | +0,4 |
| Bağımsızlar | 116 | %1,5 | %3,0 | %5,4 | %6,6 | −5,1 |
| HAS Parti | 63 | %0,8 | %0,7 | %0,7 | %0,8 | +0,1 |
| BBP | 58 | %0,8 | %0,4 | %0,6 | %0,8 | +0,0 |
| DP | 27 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | %0,7 | −0,3 |
| HEPAR | 18 | %0,2 | %0,6 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| DSP | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| MMP | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 8.734 | 7.793 | %89,2 | 7.658 | 135 |
Beylikdüzü ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Beylikdüzü sonuçları
- Adnan Kahveci Mahallesi seçim sonuçları
- Barış Mahallesi seçim sonuçları
- Büyükşehir Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Dereağzı Mahallesi seçim sonuçları
- Gürpınar Mahallesi seçim sonuçları
- Marmara Mahallesi seçim sonuçları
- Sahil Mahallesi seçim sonuçları
- Yakuplu Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2011 Milletvekili Seçimi