Eflani 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Eflani sonuçlarında AK Parti %66,1 ile birinci, CHP %14,1 ile ikinci; fark 52,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 16,3 puan üstünde. 61 mahalle ve köy arasından 60'ında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çukurgelik Köyü (%94,2); CHP en güçlü Tabaklar Mahallesi (%38,8). Katılım %83,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eflani 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Eflani, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Eflani | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.895 | %66,1 | %57,9 | %49,8 | +16,3 |
| CHP | 829 | %14,1 | %19,0 | %26,0 | −11,9 |
| MHP | 654 | %11,1 | %15,6 | %13,0 | −1,9 |
| HAS Parti | 156 | %2,6 | %1,7 | %0,8 | +1,9 |
| Saadet | 102 | %1,7 | %2,4 | %1,3 | +0,5 |
| DP | 83 | %1,4 | %1,3 | %0,7 | +0,8 |
| BBP | 33 | %0,6 | %0,6 | %0,8 | −0,2 |
| DSP | 31 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,3 |
| EMEP | 26 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| DYP | 22 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| HEPAR | 15 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| MMP | 15 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Eflani seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 7.270 | 6.081 | %83,6 | 5.891 | 190 |
Eflani mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abakolu Köyü | AK Parti | %65,1 | %16,1 | %82,4 | 188 |
| Aday Köyü | AK Parti | %78,3 | %5,0 | %92,6 | 68 |
| Afşar Köyü | AK Parti | %60,3 | %13,7 | %83,5 | 91 |
| Akçakese Köyü | AK Parti | %77,4 | %0,0 | %88,0 | 75 |
| Akören Köyü | AK Parti | %58,0 | %17,0 | %84,2 | 120 |
| Alaçat Köyü | AK Parti | %77,4 | %9,4 | %93,3 | 60 |
| Alpagut Köyü | AK Parti | %54,7 | %33,0 | %81,7 | 131 |
| Bağlıca Köyü | AK Parti | %86,5 | %6,7 | %84,4 | 109 |
| Bakırcılar Köyü | AK Parti | %71,7 | %13,0 | %79,5 | 117 |
| Başiğdir Köyü | AK Parti | %50,9 | %30,9 | %88,7 | 62 |
| Bedil Köyü | AK Parti | %69,5 | %12,4 | %86,2 | 123 |
| Bostancı Köyü | AK Parti | %65,2 | %17,0 | %85,8 | 134 |
| Bostancılar Köyü | AK Parti | %66,3 | %13,7 | %76,7 | 129 |
| Candaroğulları Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %18,9 | %82,5 | 906 |
| Çalışlar Mahallesi | AK Parti | %88,6 | %0,0 | %104,8 | 42 |
| Çalköy | AK Parti | %57,4 | %8,2 | %76,8 | 82 |
| Çamyurt Köyü | AK Parti | %81,0 | %2,4 | %86,0 | 50 |
| Çavuşlu Köyü | AK Parti | %52,0 | %22,0 | %79,0 | 167 |
| Çelebiler Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %24,8 | %90,1 | 262 |
| Çemçi Köyü | AK Parti | %66,2 | %15,5 | %86,2 | 87 |
| Çengeller Köyü | AK Parti | %72,1 | %5,8 | %80,9 | 136 |
| Çörekli Köyü | AK Parti | %76,0 | %8,0 | %92,9 | 28 |
| Çukurgelik Köyü | AK Parti | %94,2 | %1,9 | %86,7 | 60 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %66,7 | %10,2 | %73,8 | 164 |
| Demirli Köyü | AK Parti | %73,4 | %8,3 | %80,0 | 140 |
| Eflani Kapalı Ceza Evi | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Emirler Köyü | AK Parti | %82,3 | %3,8 | %80,0 | 100 |
| Esencik Köyü | AK Parti | %55,4 | %30,2 | %89,3 | 159 |
| Gelicek Köyü | AK Parti | %69,0 | %7,1 | %64,2 | 67 |
| Gökgöz Köyü | AK Parti | %77,4 | %13,7 | %83,0 | 182 |
| Göller Köyü | AK Parti | %66,7 | %16,7 | %78,8 | 99 |
| Güngören Köyü | AK Parti | %62,0 | %7,0 | %90,4 | 83 |
| Günlüce Köyü | AK Parti | %82,7 | %5,3 | %84,9 | 93 |
| Hacıağaç Köyü | AK Parti | %91,7 | %0,0 | %78,5 | 65 |
| Hacışaban Köyü | AK Parti | %69,0 | %9,5 | %85,7 | 49 |
| Halkevleri Köyü | AK Parti | %62,3 | %21,6 | %85,4 | 192 |
| Karacapınar Köyü | AK Parti | %44,9 | %5,9 | %86,4 | 140 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %62,2 | %11,1 | %77,0 | 61 |
| Karlı Köyü | AK Parti | %77,5 | %10,1 | %83,9 | 112 |
| Kavak Köyü | AK Parti | %64,2 | %26,4 | %88,7 | 62 |
| Kayadibi Mahallesi | AK Parti | %68,9 | %8,9 | %77,0 | 61 |
| Kıran Köyü | AK Parti | %75,4 | %1,6 | %84,9 | 73 |
| Kocacık Köyü | AK Parti | %71,4 | %9,1 | %79,6 | 98 |
| Koltucak Köyü | AK Parti | %61,3 | %22,6 | %88,5 | 122 |
| Kutluören Köyü | AK Parti | %78,2 | %5,7 | %82,4 | 119 |
| Müftüler Köyü | AK Parti | %55,3 | %10,5 | %87,5 | 88 |
| Mülayim Köyü | AK Parti | %70,4 | %4,2 | %79,8 | 89 |
| Osmanlar Köyü | AK Parti | %64,8 | %6,7 | %91,0 | 200 |
| Ovaçalış Köyü | AK Parti | %52,1 | %33,3 | %80,0 | 60 |
| Ovaşeyhler Köyü | AK Parti | %67,8 | %22,0 | %75,8 | 161 |
| Paşabey Köyü | AK Parti | %58,6 | %1,7 | %82,2 | 73 |
| Pınarözü Köyü | AK Parti | %71,4 | %8,9 | %84,6 | 143 |
| Saçak Köyü | AK Parti | %73,6 | %6,9 | %81,5 | 108 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %67,4 | %0,0 | %82,8 | 58 |
| Seferler Köyü | AK Parti | %79,6 | %4,9 | %86,4 | 125 |
| Soğucak Köyü | AK Parti | %69,4 | %14,9 | %87,3 | 142 |
| Şenyurt Köyü | AK Parti | %73,8 | %16,7 | %87,5 | 48 |
| Tabaklar Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %38,8 | %80,8 | 125 |
| Ulugeçit Köyü | AK Parti | %86,4 | %0,0 | %89,2 | 102 |
| Yağlıca Köyü | AK Parti | %68,7 | %5,3 | %86,0 | 157 |
| Yalacık Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %24,5 | %83,7 | 123 |
İlgili sonuçlar