Ovacık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ovacık sonuçlarında AK Parti %70,2 ile birinci, CHP %12,4 ile ikinci; fark 57,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 20,4 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 43'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yaylacılar Köyü (%100,0); CHP en güçlü Belen Köyü (%30,4). Katılım %87,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ovacık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ovacık, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ovacık | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.681 | %70,2 | %57,9 | %49,8 | +20,4 |
| CHP | 297 | %12,4 | %19,0 | %26,0 | −13,6 |
| MHP | 260 | %10,9 | %15,6 | %13,0 | −2,2 |
| DP | 35 | %1,5 | %1,3 | %0,7 | +0,8 |
| Saadet | 30 | %1,3 | %2,4 | %1,3 | −0,0 |
| HAS Parti | 23 | %1,0 | %1,7 | %0,8 | +0,2 |
| DSP | 14 | %0,6 | %0,3 | %0,3 | +0,3 |
| BBP | 11 | %0,5 | %0,6 | %0,8 | −0,3 |
| EMEP | 11 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| DYP | 10 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| HEPAR | 10 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| TKP | 9 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Ovacık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 45 | 2.837 | 2.491 | %87,8 | 2.396 | 95 |
Ovacık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdullar Köyü | AK Parti | %93,0 | %2,3 | %92,0 | 50 |
| Ahmetler Köyü | AK Parti | %76,7 | %16,7 | %89,2 | 74 |
| Alınca Köyü | AK Parti | %55,0 | %20,0 | %95,7 | 23 |
| Ambarözü Köyü | AK Parti | %75,3 | %8,6 | %82,0 | 128 |
| Avlağıkaya Köyü | AK Parti | %57,6 | %18,2 | %92,1 | 38 |
| Başboyunduruk Köyü | AK Parti | %71,7 | %19,6 | %97,9 | 48 |
| Belen Köyü | AK Parti | %47,8 | %30,4 | %82,1 | 28 |
| Beydili Köyü | AK Parti | %88,5 | %1,9 | %83,9 | 62 |
| Beydini Köyü | AK Parti | %80,0 | %10,0 | %91,4 | 35 |
| Boduroğlu Köyü | AK Parti | %90,9 | %4,5 | %88,0 | 25 |
| Boyalı Köyü | AK Parti | %63,3 | %18,4 | %96,1 | 51 |
| Bölükören Köyü | AK Parti | %58,3 | %25,0 | %96,0 | 25 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %61,5 | %15,4 | %90,9 | 44 |
| Çukurköy | AK Parti | %85,0 | %7,5 | %91,5 | 47 |
| Doğanlar Köyü | AK Parti | %90,2 | %2,4 | %84,3 | 51 |
| Dökecek Köyü | AK Parti | %92,3 | %3,8 | %100,0 | 26 |
| Dudaş Köyü | AK Parti | %65,1 | %15,7 | %81,6 | 103 |
| Ekincik Köyü | AK Parti | %86,5 | %5,6 | %92,1 | 139 |
| Erkeç Köyü | AK Parti | %71,3 | %3,4 | %89,4 | 104 |
| Ganibeyler Köyü | AK Parti | %63,1 | %6,2 | %95,7 | 69 |
| Gökçedüz Köyü | AK Parti | %92,3 | %0,0 | %92,9 | 14 |
| Gümelik Köyü | AK Parti | %75,3 | %8,2 | %95,4 | 109 |
| Güneysaz Köyü | AK Parti | %60,9 | %13,0 | %95,8 | 24 |
| Hatipoğlu Köyü | AK Parti | %42,4 | %27,3 | %94,7 | 38 |
| İmanlar Köyü | AK Parti | %72,7 | %18,2 | %76,7 | 30 |
| Kavaklar Köyü | AK Parti | %87,5 | %0,0 | %104,2 | 24 |
| Kışlaköy | AK Parti | %57,6 | %21,9 | %85,1 | 181 |
| Koltuk Köyü | AK Parti | %50,0 | %15,0 | %97,6 | 41 |
| Küçüksu Köyü | AK Parti | %58,0 | %26,0 | %86,4 | 59 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %64,0 | %16,2 | %78,3 | 538 |
| Pelitçik Köyü | AK Parti | %70,5 | %15,9 | %88,2 | 51 |
| Pürçükören Köyü | AK Parti | %74,7 | %12,6 | %86,5 | 104 |
| Sarılar Köyü | AK Parti | %75,5 | %8,2 | %85,5 | 62 |
| Sofuoğlu Köyü | AK Parti | %70,4 | %0,0 | %107,7 | 26 |
| Soğanlı Köyü | AK Parti | %76,6 | %6,4 | %90,7 | 54 |
| Sülük Köyü | AK Parti | %76,4 | %12,7 | %98,3 | 58 |
| Şamlar Köyü | AK Parti | %63,3 | %16,7 | %92,4 | 66 |
| Taşoğlu Köyü | AK Parti | %55,3 | %0,0 | %87,0 | 46 |
| Yakaköy | AK Parti | %43,8 | %9,4 | %86,5 | 37 |
| Yaylacılar Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %87,0 | 23 |
| Yeniören Köyü | AK Parti | %82,6 | %4,3 | %98,0 | 49 |
| Yığınot Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %118,2 | 11 |
| Yürekören Köyü | AK Parti | %73,7 | %26,3 | %86,4 | 22 |
İlgili sonuçlar