Delice 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Delice sonuçlarında AK Parti %58,7 ile birinci, CHP %21,7 ile ikinci; fark 37,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 8,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,0 (+4,0 puan). 61 mahalle ve köy arasından 46'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Herekli Köyü (%100,0); CHP en güçlü Büyükafşar-Yeni Mahallesi (%100,0). Katılım %88,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Delice 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Delice, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Delice | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.914 | %58,7 | %62,1 | %49,8 | +8,9 |
| CHP | 1.447 | %21,7 | %15,2 | %26,0 | −4,3 |
| MHP | 1.134 | %17,0 | %18,8 | %13,0 | +4,0 |
| BBP | 37 | %0,6 | %0,9 | %0,8 | −0,2 |
| HAS Parti | 34 | %0,5 | %1,0 | %0,8 | −0,3 |
| Saadet | 28 | %0,4 | %1,0 | %1,3 | −0,8 |
| DP | 27 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,2 |
| EMEP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| DSP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HEPAR | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| MMP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Delice seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 66 | 7.718 | 6.797 | %88,1 | 6.672 | 125 |
Delice mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akboğaz Köyü | AK Parti | %94,9 | %0,0 | %88,8 | 89 |
| Aktepe Mahallesi | AK Parti | %55,1 | %12,5 | %88,0 | 374 |
| Alçılı Köyü | AK Parti | %90,5 | %2,4 | %89,4 | 47 |
| Arbışlı Köyü | AK Parti | %64,8 | %2,2 | %88,9 | 108 |
| Aşağıihsangazili Köyü | AK Parti | %94,6 | %0,0 | %98,2 | 57 |
| Baraklı Köyü | AK Parti | %84,5 | %3,4 | %81,7 | 71 |
| Bozköy | AK Parti | %50,6 | %31,0 | %85,3 | 102 |
| Büyükafşar-Avşar Mahallesi | CHP | %3,1 | %93,1 | %85,3 | 156 |
| Büyükafşar-Bahçelievler Mahallesi | CHP | %3,5 | %94,1 | %76,6 | 111 |
| Büyükafşar-Boğaziçi Mahallesi | CHP | %3,2 | %94,7 | %103,3 | 92 |
| Büyükafşar-Karşıyaka Mahallesi | CHP | %8,9 | %88,6 | %89,0 | 91 |
| Büyükafşar-Yeni Mahallesi | CHP | %0,0 | %100,0 | %105,4 | 74 |
| Büyükyağlı-Aydınlar Mahallesi | AK Parti | %75,6 | %5,1 | %97,5 | 81 |
| Büyükyağlı-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %13,9 | %87,0 | 92 |
| Büyükyağlı-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %9,6 | %92,1 | 126 |
| Büyükyağlı-Yeni Mahallesi | AK Parti | %67,2 | %19,0 | %83,3 | 72 |
| Büyükyağlı-Yıldız Mahallesi | AK Parti | %71,0 | %16,8 | %96,5 | 114 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %14,1 | %79,9 | 254 |
| Çatallı Köyü | CHP | %16,7 | %81,3 | %74,6 | 67 |
| Çatallıkarakoyunlu Köyü | AK Parti | %75,5 | %1,9 | %86,2 | 65 |
| Çerikli-Gökçebel Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %8,6 | %85,3 | 266 |
| Çerikli-Merkez Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %7,4 | %82,9 | 245 |
| Çerikli-Sakarya Mahallesi | AK Parti | %64,5 | %9,0 | %82,5 | 479 |
| Çerikli-Yeni Mahallesi | AK Parti | %60,3 | %8,8 | %84,1 | 497 |
| Çerikli-Yerlikent Mahallesi | AK Parti | %56,5 | %17,3 | %80,7 | 218 |
| Çoğul Köyü | AK Parti | %88,9 | %0,0 | %96,5 | 57 |
| Çongar Köyü | AK Parti | %68,7 | %6,0 | %90,0 | 150 |
| Dağobası Köyü | AK Parti | %85,3 | %2,6 | %98,2 | 274 |
| Derekışla Köyü | AK Parti | %96,8 | %1,1 | %96,9 | 97 |
| Doğanören Köyü | AK Parti | %94,5 | %0,0 | %98,7 | 75 |
| Elmalı Köyü | CHP | %4,5 | %91,0 | %97,1 | 70 |
| Evliyalı Köyü | AK Parti | %91,9 | %2,0 | %87,7 | 114 |
| Fadılobası Köyü | AK Parti | %71,9 | %1,8 | %96,7 | 61 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %65,3 | %8,0 | %86,4 | 206 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %58,9 | %10,7 | %83,2 | 137 |
| Gözükızıllı Köyü | AK Parti | %77,4 | %0,0 | %91,2 | 34 |
| Gündüz Mahallesi | AK Parti | %67,6 | %3,6 | %91,8 | 122 |
| Hacıobası Köyü | AK Parti | %76,4 | %5,1 | %91,5 | 176 |
| Halitli Köyü | AK Parti | %96,0 | %1,0 | %87,7 | 235 |
| Herekli Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %110,0 | 10 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %12,7 | %85,8 | 141 |
| İmirli Köyü | CHP | %19,0 | %66,7 | %100,0 | 42 |
| Karabekir Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %30,7 | %85,6 | 153 |
| Karaköseli Köyü | CHP | %0,0 | %89,3 | %100,0 | 28 |
| Karpuz Köyü | CHP | %0,0 | %95,8 | %85,7 | 28 |
| Kavakköy | AK Parti | %93,2 | %0,0 | %96,7 | 61 |
| Kocabaş Köyü | CHP | %2,0 | %93,9 | %97,0 | 101 |
| Kurtoğlu Köyü | AK Parti | %92,6 | %0,0 | %81,4 | 70 |
| Kuzayyurt Köyü | AK Parti | %96,0 | %1,3 | %97,4 | 77 |
| Küçükafşar Köyü | CHP | %2,5 | %93,3 | %90,5 | 137 |
| Meşeyayla Köyü | CHP | %1,5 | %97,0 | %84,3 | 159 |
| Mimar Sinan Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %16,8 | %87,2 | 375 |
| Ocakbaşı Köyü | AK Parti | %80,0 | %7,5 | %74,5 | 55 |
| Sarıyaka Köyü | AK Parti | %84,8 | %7,6 | %93,0 | 115 |
| Şahçalı Köyü | AK Parti | %63,5 | %3,8 | %89,8 | 59 |
| Taşyazı Köyü | CHP | %30,0 | %56,7 | %91,4 | 35 |
| Tatlıcak Köyü | AK Parti | %61,8 | %1,8 | %88,7 | 62 |
| Tavaözü Köyü | AK Parti | %61,8 | %2,9 | %94,7 | 38 |
| Tekkeköy | AK Parti | %76,6 | %7,8 | %90,7 | 86 |
| Yaylayurt Köyü | AK Parti | %91,2 | %1,5 | %91,0 | 78 |
| Yeniyapan Köyü | MHP | %40,0 | %8,9 | %86,5 | 52 |
İlgili sonuçlar