Keskin 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Keskin sonuçlarında AK Parti %58,8 ile birinci, MHP %22,2 ile ikinci; fark 36,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 9,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,2 (+9,1 puan). 66 mahalle ve köy arasından 61'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kuzugüdenli Köyü (%100,0); MHP en güçlü Büyükceceli Köyü (%56,5). Katılım %84,3 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Keskin 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Keskin, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Keskin | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.896 | %58,8 | %62,1 | %49,8 | +9,0 |
| MHP | 2.600 | %22,2 | %18,8 | %13,0 | +9,1 |
| CHP | 1.828 | %15,6 | %15,2 | %26,0 | −10,4 |
| Saadet | 98 | %0,8 | %1,0 | %1,3 | −0,4 |
| BBP | 72 | %0,6 | %0,9 | %0,8 | −0,1 |
| HAS Parti | 71 | %0,6 | %1,0 | %0,8 | −0,2 |
| DP | 63 | %0,5 | %0,4 | %0,7 | −0,1 |
| DYP | 25 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| EMEP | 20 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| HEPAR | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Keskin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 91 | 14.278 | 12.035 | %84,3 | 11.729 | 306 |
Keskin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altuntaş Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %30,8 | %81,9 | 2.150 |
| Armutlu Köyü | AK Parti | %98,9 | %0,0 | %97,8 | 178 |
| Aşağışeyh Köyü | AK Parti | %52,9 | %41,2 | %85,0 | 40 |
| Barak Köyü | AK Parti | %42,9 | %23,2 | %87,7 | 65 |
| Barakobası Köyü | AK Parti | %45,8 | %21,5 | %81,0 | 137 |
| Beşler Köyü | AK Parti | %59,2 | %9,2 | %67,5 | 114 |
| Bozkurt Mahallesi | AK Parti | %54,9 | %26,3 | %78,3 | 1.162 |
| Büyükceceli Köyü | MHP | %31,5 | %56,5 | %92,4 | 118 |
| Cabatobası Köyü | AK Parti | %58,8 | %12,5 | %82,5 | 206 |
| Cankurtaran Köyü | AK Parti | %50,7 | %35,1 | %97,8 | 138 |
| Cebrailli Köyü | AK Parti | %51,2 | %13,1 | %96,7 | 90 |
| Ceritkale Köyü | AK Parti | %56,7 | %17,6 | %89,0 | 210 |
| Ceritmüminli Köyü | AK Parti | %60,5 | %24,1 | %81,3 | 396 |
| Ceritobası Köyü | AK Parti | %96,7 | %3,3 | %100,0 | 30 |
| Cinali Köyü | CHP | %40,6 | %15,6 | %76,2 | 42 |
| Çalış Köyü | AK Parti | %65,5 | %9,2 | %88,2 | 288 |
| Çamurabatmaz Köyü | AK Parti | %90,6 | %1,9 | %100,0 | 53 |
| Çipideresi Köyü | AK Parti | %84,4 | %2,1 | %98,1 | 104 |
| Dağsolaklısı Köyü | AK Parti | %60,0 | %28,6 | %88,1 | 42 |
| Danacıobası Köyü | AK Parti | %81,6 | %11,4 | %80,9 | 141 |
| Efendiköy | AK Parti | %72,5 | %12,5 | %85,6 | 97 |
| Eminefendi Köyü | AK Parti | %54,8 | %12,9 | %88,6 | 35 |
| Eroğlu Köyü | AK Parti | %50,0 | %0,0 | %81,8 | 11 |
| Esatmüminli Köyü | AK Parti | %82,9 | %11,4 | %94,6 | 37 |
| Eskialibudak Köyü | AK Parti | %83,3 | %12,8 | %90,1 | 91 |
| Gazibeyli Köyü | AK Parti | %68,0 | %22,7 | %102,1 | 96 |
| Göçbeyli Köyü | AK Parti | %85,4 | %2,4 | %77,4 | 53 |
| Göktaş Köyü | AK Parti | %52,0 | %28,0 | %100,0 | 25 |
| Gülkonak Köyü | AK Parti | %69,7 | %7,1 | %94,6 | 111 |
| Gündoğdu Mahallesi | AK Parti | %57,2 | %23,0 | %81,9 | 904 |
| Hacıaliobası Köyü | AK Parti | %89,2 | %2,7 | %88,1 | 42 |
| Hacıömersolaklısı Köyü | AK Parti | %68,8 | %8,9 | %85,8 | 261 |
| Haydardede Köyü | CHP | %46,2 | %0,5 | %98,9 | 188 |
| İnziloğlu Köyü | AK Parti | %56,9 | %16,4 | %83,5 | 139 |
| Kaçakköy | AK Parti | %81,3 | %5,5 | %90,2 | 102 |
| Karafakılı Köyü | AK Parti | %59,6 | %38,6 | %89,1 | 64 |
| Kasımağa Köyü | AK Parti | %63,2 | %18,4 | %100,0 | 39 |
| Kavlak Köyü | AK Parti | %61,1 | %16,7 | %105,9 | 51 |
| Kavurgalı Köyü | AK Parti | %77,1 | %11,4 | %81,3 | 134 |
| Kayalaksolaklısı Köyü | AK Parti | %52,5 | %27,9 | %98,4 | 62 |
| Kevenli Köyü | MHP | %40,0 | %53,3 | %100,0 | 15 |
| Konur-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %78,2 | %16,2 | %97,9 | 146 |
| Konur-Güzelyaka Mahallesi | AK Parti | %73,3 | %21,9 | %83,9 | 180 |
| Konur-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %75,3 | %13,9 | %79,3 | 213 |
| Konur-Yeşiltaş Mahallesi | AK Parti | %72,0 | %21,2 | %82,4 | 245 |
| Konurhacıobası Köyü | AK Parti | %80,6 | %18,1 | %90,4 | 270 |
| Köprüköy-Fatih Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %22,8 | %81,7 | 503 |
| Köprüköy-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %22,5 | %86,8 | 319 |
| Köprüköy-Yeni Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %42,2 | %80,3 | 188 |
| Kurşunkaya Köyü | AK Parti | %91,8 | %7,1 | %90,9 | 187 |
| Kuzugüdenli Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %118,8 | 16 |
| Maden Mahallesi | AK Parti | %57,8 | %27,1 | %81,4 | 576 |
| Müsellim Köyü | AK Parti | %74,5 | %11,3 | %74,5 | 153 |
| Olunlu Köyü | AK Parti | %42,1 | %21,1 | %105,6 | 18 |
| Ortasöken Köyü | AK Parti | %60,0 | %28,6 | %100,0 | 35 |
| Polatyurdu Köyü | AK Parti | %58,3 | %14,6 | %94,1 | 51 |
| Seyifli Köyü | AK Parti | %68,7 | %11,1 | %89,4 | 113 |
| Takazlı Köyü | AK Parti | %73,9 | %12,7 | %91,8 | 147 |
| Turhanlı Köyü | CHP | %17,5 | %14,3 | %105,0 | 60 |
| Üçevler Köyü | AK Parti | %72,7 | %9,1 | %84,6 | 13 |
| Üçkuyu Köyü | AK Parti | %52,6 | %26,3 | %86,4 | 22 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %25,6 | %80,6 | 1.020 |
| Yenialibudak Köyü | AK Parti | %68,8 | %15,6 | %100,0 | 78 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %28,0 | %80,9 | 1.312 |
| Yeniyapan Köyü | AK Parti | %45,8 | %45,8 | %83,5 | 103 |
| Yoncalı Köyü | AK Parti | %73,2 | %12,2 | %87,8 | 49 |
İlgili sonuçlar