Bozkır 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bozkır sonuçlarında AK Parti %66,3 ile birinci, MHP %17,9 ile ikinci; fark 48,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 16,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,9 (+4,9 puan). 64 mahalle ve köy arasından 61'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sarıoğlan-Kuzören Mahallesi (%95,8); MHP en güçlü Üçpınar-Hocaköy Mahallesi (%44,9). Katılım %82,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bozkır 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bozkır, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bozkır | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 11.522 | %66,3 | %69,6 | %49,8 | +16,5 |
| MHP | 3.119 | %17,9 | %13,1 | %13,0 | +4,9 |
| CHP | 1.568 | %9,0 | %10,2 | %26,0 | −17,0 |
| BBP | 353 | %2,0 | %1,3 | %0,8 | +1,3 |
| Saadet | 331 | %1,9 | %2,2 | %1,3 | +0,6 |
| HAS Parti | 182 | %1,0 | %1,1 | %0,8 | +0,3 |
| DP | 133 | %0,8 | %0,6 | %0,7 | +0,1 |
| DSP | 47 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| TKP | 40 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 33 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| MMP | 32 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 28 | %0,2 | %1,3 | %6,6 | −6,4 |
Bozkır seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 110 | 21.835 | 17.925 | %82,1 | 17.388 | 537 |
Bozkır mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçapınar Köyü | AK Parti | %86,6 | %5,2 | %85,2 | 230 |
| Armutlu Köyü | AK Parti | %79,8 | %9,8 | %91,2 | 408 |
| Arslantaş Köyü | AK Parti | %93,7 | %2,4 | %85,3 | 150 |
| Aydınkışla Köyü | AK Parti | %76,5 | %8,2 | %88,7 | 97 |
| Ayvalca Köyü | AK Parti | %89,6 | %7,6 | %88,3 | 163 |
| Bağyurdu Köyü | AK Parti | %79,1 | %6,4 | %88,3 | 266 |
| Baybağan Köyü | AK Parti | %63,2 | %27,8 | %85,0 | 160 |
| Bozdam Köyü | AK Parti | %64,6 | %10,4 | %96,2 | 52 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %26,6 | %85,5 | 1.815 |
| Çağlayan-Ahmetli Mahallesi | CHP | %27,7 | %16,7 | %79,8 | 450 |
| Çağlayan-Çat Mahallesi | CHP | %31,3 | %11,0 | %76,7 | 476 |
| Demirasaf Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %24,8 | %83,7 | 1.454 |
| Dereiçi-Gederet Mahallesi | AK Parti | %72,0 | %20,1 | %81,9 | 1.003 |
| Dereköy-Aşağı Mahallesi | AK Parti | %61,1 | %26,7 | %80,0 | 170 |
| Dereköy-Demirci Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %26,6 | %80,2 | 344 |
| Dereköy-Kuzyaka Mahallesi | AK Parti | %55,7 | %22,7 | %81,1 | 127 |
| Dereköy-Orta Mahallesi | AK Parti | %57,4 | %26,6 | %83,1 | 118 |
| Elmaağaç Köyü | AK Parti | %73,3 | %17,8 | %90,4 | 52 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %77,9 | %13,5 | %78,5 | 480 |
| Hacıyunuslar Köyü | AK Parti | %64,3 | %16,7 | %87,5 | 48 |
| Hamzalar-Merkez Mahallesi | AK Parti | %51,6 | %37,1 | %90,8 | 980 |
| Harmanpınar-Ferhatlar Mahallesi | AK Parti | %65,8 | %21,1 | %86,0 | 93 |
| Harmanpınar-Gündüğün Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %22,6 | %86,1 | 36 |
| Harmanpınar-Merkez Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %30,2 | %78,7 | 357 |
| Hisarlık-Aydınlık Mahallesi | AK Parti | %85,5 | %9,2 | %80,9 | 94 |
| Hisarlık-Büyük Mahallesi | AK Parti | %77,1 | %15,8 | %71,2 | 673 |
| Hisarlık-Orta Mahallesi | AK Parti | %72,2 | %18,6 | %74,9 | 366 |
| Işıklar Köyü | AK Parti | %90,3 | %4,1 | %77,5 | 258 |
| Karabayır Köyü | AK Parti | %76,6 | %5,2 | %81,6 | 98 |
| Karacaardıç Köyü | AK Parti | %75,5 | %7,8 | %90,0 | 229 |
| Karacahisar Köyü | AK Parti | %73,0 | %11,2 | %81,4 | 113 |
| Karayahya Köyü | AK Parti | %88,2 | %4,7 | %80,1 | 211 |
| Kayacılar Köyü | AK Parti | %94,9 | %1,9 | %89,8 | 176 |
| Kayapınar Köyü | AK Parti | %66,2 | %18,2 | %78,0 | 300 |
| Kınık Köyü | AK Parti | %67,9 | %17,2 | %83,1 | 261 |
| Kızılçakır Köyü | AK Parti | %88,3 | %3,7 | %92,3 | 182 |
| Kildere Köyü | AK Parti | %92,6 | %3,0 | %83,9 | 279 |
| Kovanlık Köyü | AK Parti | %89,1 | %8,9 | %90,5 | 116 |
| Kozağaç Köyü | AK Parti | %80,0 | %0,0 | %2,5 | 204 |
| Kuşca Köyü | AK Parti | %72,5 | %12,8 | %83,7 | 344 |
| Küçükhisarlık Köyü | AK Parti | %89,0 | %3,2 | %90,2 | 174 |
| Pınarcık Köyü | AK Parti | %85,3 | %6,8 | %83,2 | 214 |
| Sarıoğlan-Belören Mahallesi | AK Parti | %81,6 | %9,3 | %87,7 | 398 |
| Sarıoğlan-Boyalı Mahallesi | AK Parti | %75,1 | %14,8 | %88,4 | 372 |
| Sarıoğlan-Koçaş Mahallesi | AK Parti | %94,6 | %2,3 | %94,6 | 276 |
| Sarıoğlan-Kuzören Mahallesi | AK Parti | %95,8 | %3,5 | %93,9 | 456 |
| Sazlı Köyü | AK Parti | %72,5 | %20,6 | %81,3 | 240 |
| Soğucak Köyü | AK Parti | %72,0 | %14,0 | %77,8 | 472 |
| Sorkun-Çarşamba Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %25,2 | %75,5 | 364 |
| Sorkun-Güney Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %13,9 | %80,9 | 435 |
| Söğüt-Söğüt Mahallesi | AK Parti | %86,3 | %1,7 | %77,0 | 470 |
| Tarlabaşı Köyü | AK Parti | %62,2 | %18,9 | %88,1 | 42 |
| Taşbaşı Köyü | AK Parti | %78,1 | %7,5 | %89,6 | 163 |
| Tepearası Köyü | AK Parti | %80,8 | %11,5 | %92,3 | 117 |
| Tepelice Köyü | AK Parti | %81,6 | %6,6 | %84,2 | 95 |
| Ulupınar Köyü | AK Parti | %93,9 | %0,8 | %72,0 | 347 |
| Üçpınar-Babuşcu Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %37,5 | %82,0 | 372 |
| Üçpınar-Hocaköy Mahallesi | MHP | %41,0 | %44,9 | %81,8 | 428 |
| Yalnızca Köyü | AK Parti | %82,5 | %10,0 | %87,0 | 54 |
| Yazdamı Köyü | AK Parti | %84,2 | %9,5 | %68,6 | 427 |
| Yelbeği Köyü | AK Parti | %75,1 | %8,9 | %77,4 | 296 |
| Yeniköy | AK Parti | %77,3 | %9,1 | %87,4 | 127 |
| Yolören Köyü | AK Parti | %49,1 | %13,2 | %86,1 | 201 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %26,1 | %82,5 | 1.862 |
İlgili sonuçlar