Seydişehir 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Seydişehir sonuçlarında AK Parti %55,3 ile birinci, CHP %20,3 ile ikinci; fark 35,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 5,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,2 (+4,2 puan). 80 mahalle ve köy arasından 73'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bükçe Köyü (%100,0); CHP en güçlü Taraşcı-Köyiçi Mahallesi (%55,7). Katılım %91,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seydişehir 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Seydişehir, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Seydişehir | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 22.664 | %55,3 | %69,6 | %49,8 | +5,5 |
| CHP | 8.330 | %20,3 | %10,2 | %26,0 | −5,6 |
| MHP | 7.038 | %17,2 | %13,1 | %13,0 | +4,2 |
| Saadet | 808 | %2,0 | %2,2 | %1,3 | +0,7 |
| DP | 614 | %1,5 | %0,6 | %0,7 | +0,8 |
| HAS Parti | 597 | %1,5 | %1,1 | %0,8 | +0,7 |
| BBP | 446 | %1,1 | %1,3 | %0,8 | +0,3 |
| Bağımsızlar | 119 | %0,3 | %1,3 | %6,6 | −6,3 |
| Millet | 118 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 96 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| TKP | 82 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| MMP | 61 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Seydişehir seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 196 | 46.070 | 42.308 | %91,8 | 40.973 | 1.335 |
Seydişehir mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçalar-Akçababa Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %24,5 | %95,7 | 116 |
| Akçalar-Büyük Camii Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %27,4 | %97,7 | 133 |
| Akçalar-Kurs Mahallesi | AK Parti | %52,6 | %29,5 | %98,1 | 162 |
| Akçalar-Pınar Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %26,0 | %97,6 | 166 |
| Akçalar-Yeni Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %31,3 | %98,4 | 124 |
| Aktaş Mahallesi | AK Parti | %65,8 | %8,0 | %95,0 | 580 |
| Alaylar Bir Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %22,4 | %89,9 | 3.731 |
| Alaylar İki Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %25,4 | %88,7 | 2.818 |
| Anabağlar Mahallesi | AK Parti | %65,6 | %14,5 | %77,4 | 296 |
| Aşağıkaraören Köyü | AK Parti | %48,9 | %32,5 | %95,6 | 294 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %16,9 | %94,0 | 499 |
| Başkaraören Köyü | AK Parti | %76,7 | %4,2 | %96,1 | 128 |
| Bostandere-Arılık Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %20,6 | %88,6 | 202 |
| Bostandere-Bahçeli Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %26,9 | %92,3 | 183 |
| Bostandere-Dedev Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %25,0 | %90,4 | 187 |
| Bostandere-Harmanbaşı Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %26,2 | %93,7 | 190 |
| Bostandere-Tepe Mahallesi | AK Parti | %58,0 | %17,2 | %92,1 | 191 |
| Boyalı Köyü | AK Parti | %45,9 | %32,6 | %94,8 | 501 |
| Bükçe Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 21 |
| Çat Köyü | AK Parti | %60,7 | %0,0 | %100,0 | 28 |
| Çatmakaya Köyü | AK Parti | %76,2 | %8,5 | %91,1 | 382 |
| Çavuş-Karşıharman Mahallesi | AK Parti | %57,3 | %8,7 | %92,6 | 323 |
| Çavuş-Türbe Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %7,7 | %87,4 | 301 |
| Değirmenci Mahallesi | CHP | %37,1 | %43,3 | %94,2 | 895 |
| Dikilitaş Köyü | AK Parti | %91,2 | %0,5 | %93,6 | 466 |
| Gevrekli-Kale Mahallesi | AK Parti | %73,1 | %6,1 | %93,8 | 660 |
| Gevrekli-Şirin Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %4,9 | %97,2 | 397 |
| Gevrekli-Türbe Mahallesi | AK Parti | %73,7 | %5,3 | %93,0 | 385 |
| Gökçehüyük Köyü | AK Parti | %84,4 | %3,9 | %95,3 | 274 |
| Gökhüyük Köyü | CHP | %35,1 | %40,5 | %94,2 | 469 |
| Gölyüzü Köyü | AK Parti | %60,6 | %24,2 | %91,8 | 220 |
| Hacıseyitali Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %25,2 | %90,6 | 4.496 |
| Irmaklı Köyü | AK Parti | %61,8 | %11,8 | %96,3 | 109 |
| İncesu Köyü | AK Parti | %71,5 | %12,6 | %95,7 | 514 |
| Karabulak Köyü | AK Parti | %56,1 | %4,3 | %93,6 | 156 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %67,0 | %4,1 | %89,0 | 228 |
| Karakavak Mahallesi | AK Parti | %65,9 | %10,9 | %93,2 | 1.338 |
| Kavak Köyü | AK Parti | %77,5 | %1,9 | %93,8 | 402 |
| Kesecik-Bahçeli Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %22,0 | %93,3 | 451 |
| Kesecik-Köprübaşı Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %19,9 | %89,3 | 383 |
| Kesecik-Yenicami Mahallesi | AK Parti | %63,6 | %13,8 | %95,2 | 460 |
| Ketenli-Bademli Mahallesi | AK Parti | %78,7 | %4,7 | %83,0 | 311 |
| Ketenli-Gülveren Mahallesi | AK Parti | %69,1 | %3,7 | %88,8 | 223 |
| Ketenli-Hamamönü Mahallesi | AK Parti | %72,3 | %8,5 | %82,6 | 219 |
| Ketenli-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %75,7 | %6,9 | %80,2 | 192 |
| Ketenli-Yeni Mahallesi | AK Parti | %78,8 | %9,5 | %86,6 | 217 |
| Kızılca Köyü | AK Parti | %49,1 | %25,2 | %89,5 | 247 |
| Kızılcalar Mahallesi | AK Parti | %59,4 | %15,7 | %92,4 | 2.969 |
| Kozlu Köyü | AK Parti | %52,6 | %26,6 | %89,4 | 208 |
| Kumluca Köyü | AK Parti | %64,9 | %17,5 | %83,8 | 444 |
| Kuran Köyü | AK Parti | %78,4 | %6,9 | %97,2 | 357 |
| Madenli Köyü | AK Parti | %46,0 | %0,0 | %99,0 | 103 |
| Mesudiye Köyü | AK Parti | %95,7 | %0,6 | %93,2 | 177 |
| Muradiye Köyü | AK Parti | %62,4 | %20,2 | %96,7 | 121 |
| Oğlakçı Köyü | AK Parti | %55,4 | %12,5 | %68,9 | 90 |
| Ortakaraören-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %31,5 | %41,0 | %93,0 | 540 |
| Ortakaraören-Çomaklar Mahallesi | AK Parti | %50,3 | %23,4 | %92,4 | 642 |
| Ortakaraören-İğdiş Mahallesi | CHP | %31,7 | %48,0 | %93,8 | 421 |
| Ortakaraören-Köyiçi Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %32,1 | %93,0 | 503 |
| Ortakaraören-Tatlısu-Oymak Mahallesi | AK Parti | %46,5 | %25,6 | %93,0 | 399 |
| Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %53,4 | %19,6 | %92,4 | 2.563 |
| Saadetler Mahallesi | AK Parti | %66,4 | %11,5 | %92,8 | 734 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %64,4 | %21,8 | %93,0 | 100 |
| Seyitharun Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %26,0 | %92,9 | 872 |
| Sofuhane Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %29,0 | %90,1 | 745 |
| Stat Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %17,4 | %92,6 | 746 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %59,3 | %5,1 | %90,2 | 246 |
| Taraşcı-Aydınlar Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %28,6 | %93,6 | 329 |
| Taraşcı-Bayır Mahallesi | CHP | %26,1 | %36,8 | %95,1 | 489 |
| Taraşcı-Köyiçi Mahallesi | CHP | %30,8 | %55,7 | %93,4 | 594 |
| Taraşcı-Şıhlar Mahallesi | CHP | %25,6 | %38,8 | %97,1 | 137 |
| Taraşcı-Yeni Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %25,6 | %91,9 | 283 |
| Taşağıl Köyü | AK Parti | %48,8 | %34,2 | %95,8 | 263 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %69,3 | %9,7 | %94,0 | 299 |
| Tol Köyü | AK Parti | %78,5 | %5,4 | %92,9 | 266 |
| Ufacık Köyü | AK Parti | %82,8 | %3,4 | %96,7 | 30 |
| Ulukapı Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %14,6 | %91,8 | 2.692 |
| Yaylacık Köyü | AK Parti | %89,6 | %1,0 | %96,6 | 325 |
| Yenicami Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %21,5 | %91,7 | 2.008 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %77,7 | %4,9 | %97,2 | 107 |
İlgili sonuçlar